Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lehet az, hogy nehezen...

Miért lehet az, hogy nehezen fogadok el másokat?

Figyelt kérdés

Amikor megismerek valakit, akkor általában elsőre eldől bennem, hogy az a valaki szimpatikus vagy sem, bármi ismeretség nélkül. Amit nem tartok jó dolognak, mert nem jó dolog elutasítani másokat, anélkül, hogy ismerném őket.


Mondok egy konkrét példát. Bekerülök egy új közösségbe, ahol van mondjuk 10 ember. Vegyesen fiúk, lányok. Még nem ismerem őket, de már az elején úgy érzem, hogy ebből a 10 emberből 3 nem szimpatikus nekem, ezért végig távolságtartó vagyok velük és ők is velem. Ez önmagában nem is zavarna engem, mert nyilván nem tetszhet nekünk mindenki és mi sem tetszhetünk mindenkinek, de amikor látom, hogy egy általam nem kedvelt személyt mások mennyire kedvelnek, akkor elgondolkodok, hogy miért csak én tartom antipatikusnak ezt a személyt?


Próbálok spekulálni, de nem jöttem még rá, ezért bármiféle ezzel kapcsolatos véleménynek örülnék. 20/F


2016. nov. 18. 22:20
 1/2 anonim ***** válasza:

és akkor az milyen,hogy ott az adott 10 ember és én magasról le-szarom mind a 10-et,mert van kialakult környezetem,családom,barátaim,vagyis csak akkor fér be még valaki,ha valami miatt rendkívül hasznossá tud válni a számomra.

ezen kívül gyakorlatilag nem léteznek számomra emberek,mindenki más csak beszélő majom.

nah?:)

2016. nov. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szoktak veled előítéletesek lenni? Szerintem gondold végig, milyen tapasztalataid vannak arról, hogyan bántak veled mások.


Bár nyilván ez nem azt jelenti, hogy aki elfogadó, avval feltétlen elfogadóan szoktak bánni, és az se feltétlen igaz, hogy aki nem elfogadó, vele se voltak azok. Van ilyen is, olyan is.


Csupán javaslom végiggondolnod, mi mindent éltél meg eddigi életed során és érzelmileg hogyan csapódott le rád. Ha már okokat keresel...

2016. nov. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!