Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vézna pasiként van értelme...

Vézna pasiként van értelme konditerembe járnom, ha a stressz/feszültség miatt nem táplálkozom normálisan?

Figyelt kérdés
Alig vagyok 54 kiló és már évek óta nem tudok normálisan étkezni, mert folyamatosan stresszelek. Reggelente egyébként sem tudok enni, mert rám jön a hányinger és ezért 10-11 körül szoktam enni valamit, amikor hazaérek az egyetemről. Ezután általában gyorsan bedobok egy ad-hoc ebédet, amit éppen anyám főzött és rohanok is vissza a délutáni óráimra. A reggelit és az ebédet sokszor egy étkezéssel pótolom be és este már csak valami lazább kajára van energiám. Mondanom sem kell, hogy az étkezésem zh-k előtt/vizsgaidőszakban hatványozottan kaotikusabb. 3 hónapja kezdtem el kondizni, viszont képtelen vagyok változtatni az étkezési szokásaimon, mert ahhoz itthon kellene ülnöm egész nap és méregetni magamnak a kaját, mint egy hízó disznónak. Természetesen erre nem vagyok képes (alapból szétszórt vagyok), a stresszről és folyamatos rohanásról nem is beszélve. Az lenne a kérdésem, hogy ezzel a kaotikus életmóddal, de amúgy heti három edzéssel lehetséges-e, hogy 1 éven belül elérjem a 60 kilót a mostani 54-ről. Nem vágyok 75-80 kilós izomkötegekre meg formás bicepszekre, csupán a lélektani 60-t szeretném átlépni, hogy legalább az XS-es nadrág ne csússzon le rólam. Az ilyen testépítő agyhalottak véleményére (napi 7 étkezés/tömegnövelő/XYZ vitaminok szedése nélkül ne is álmodj egy grammról sem) nem vagyok kíváncsi, mert tudom, hogy ezzel az életmóddal is lehet valami kis eredményt elérni csak kérdés menni idő alatt. Szeretném megtudni, mert máskülönben abba fogom hagyni az edzést. Adjatok tanácsot!

2016. nov. 18. 22:47
 1/10 anonim válasza:

3 hónap edzéssel mennyire sikerült kimozdulnod az 54-ről? Ha semmivel, akkor valószínűleg nem is fogsz nagyon, én anno kb. 62 kilóról 70-re fel tudtam menni ennyi idő alatt napi 1 fehérjével + az alap étkezésemmel.


Am szerintem mindenki azt fogja neked mondani, hogy az étkezés talán még fontosabb mint maga az edzés, ha rá tudnád magad venni arra, hogy rendesen egyél akkor a 60 kiló 3 hónap alatt meglenne. Ha nem megy akkor is érdemes lenne kipróbálni egy tömegnövelő shaket, hogy legyen meg a plusz kalória. De elsősorban az étkezésed tedd rendbe, saját magad érdekében, akár szakember segítségét is érdemes lenne kérned, mert ez az egészséged rovására mehet.

2016. nov. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az első és legfontosabb az lenne, hogy lényegesen csökkentsd a stresszt az életedben. Vedd végig, melyek azok a dolgok, amelyek miatt stresszelsz? Tegyél ellene! Csinálj magadnak egy normális, rugalmas napirendet, amibe a nyugodt étkezés is belefér. Rosszul osztod be az idődet, nekem van egy ilyen érzésem... ha pedig a vizsgákra alaposan felkészülsz, már akkor is felére csökkentheted a feszültséget, hiszen ha magabiztos vagy és tisztességesen tanultál, már nagy meglepetés nem érhet. Nem tudom, hogy magadnak főzöl-e, de ha belefér a keretbe, akkor rendelj kaját. De naponta egyszer egyél főtt ételt, lehet, hogy nem ártana magnéziumot és kálciumot is szedned, a magnézium pl. kiváló a stresszre és a B vitamin is, olvass utána. Esténként igyál citromfű teát, az is nagyon jó. Pihenj sokat, ne a gép előtt üldögélj. Ha már 1-2 órával többet tudsz aludni, azzal is előrébb vagy. Át kell alakítanod a napodat, hogy ne ilyen őrületben teljen, hiszen az egészséged is rámehet erre. Ha elmúlik a feszültség, sikerül jó pár ilyen helyzetet kiiktatnod, már oda tudsz koncentrálni az evésre is. Az egyetemre is simán vihetnél magaddal pár szendvicset, rostos üdítőt, vannak ilyen kis 2 dl-es kis dobozos Hohes C-k is. Hiszen ha nem eszel, akkor az agyad sem lesz 100%-on, kell az energia. Szerintem a konditerem egyelőre ráér, kicsit erősödj inkább meg. Hiszen nincs is miből izmot építened, ha pedig nem eszel, akkor még inkább fogyni fogsz, jobb esetben a vércukrod is lezuhan.
2016. nov. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ne haragudj,az egészet nem értem. A nőd semmit sem tesz érted?
2016. nov. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Étkezés nélkül nyilván nem fog menni. Az még nem lenne gond, hogy nincs jól belőtt, rendszeres étkezésed, de ha keveset eszel, nyilván nem fog jönni a tömeg, ahhoz energia kell...

Nem teljesen értem, hogy a stresszes élet miért akadályoz annyira az evésben. Sosem tudsz leülni és enni? S miért kellene otthon ülnöd? Ja mert kis madáradagokat eszel? Akkor kapd be a kis madáradagodat bármikor. Hamm egy marék mogyoró vagy akármi. De ha párszor tudsz rendesen enni, akkor egyél úgy. Én egyszeri evéssel tudnék tömegelni, de persze ez extrém eset.


Az egészségednek nem jó ám az ekkora iszonyatos stressz, nem ártana ezen változtatnod. A tömegelésbe is be tud kavarni s mindenbe. Az edzés és étkezés mellett a megfelelő pihenés is fontos és stresszelve ez sérül.


1 éven belül 65 is lehetnél, ha jól csinálod, zsírosodva pedig több is... Csak hát ehhez enni kell. Ezt nem tudod megkerülni, muszáj. Nem ajánlok tömegnövelőt, minek, cukrot tudsz enni olcsóbban is, de jobb lenne rendesebb ételt.

Persze a fehérje is nagyon fontos, ha izmot akarsz, no meg egyébként is, sok folyamatban esszenciális.

2016. nov. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#1: Sajnos ezalatt egy kilót sem híztam, csak jojózok, mint az állat. Ha 3-5 napig otthon vagyok és figyelek az étkezésemre nagy nehezen fel tudok menni 56 kilóig, de amint kimozdulok és eljárok ide-oda, zuhan vissza a súlyom.

#2: Igen, biztosan a stesszt kell kiiktatnom az életemből csak sajnos nem megy, vagyis nem tudom miként kellene. Az egyetemen sem tudok enni, mert sokszor rám jön a hányinger.

#3: Bocsi, de én meg téged nem értelek. Milyen nőm? Ilyen paraméterekkel/élettel szerinted van barátnőm?

2016. nov. 18. 23:13
 6/10 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem említeni, hogy heti három edzés után mindig iszok tömegnövelő shake-t.
2016. nov. 18. 23:14
 7/10 anonim ***** válasza:

Először a relaxációt kéne megtanulnod, nem normális dolog, hogy ennyire stresszelsz már az egyetemtől is. Mi a jóisten lesz veled, ha saját magadra leszel utalva, helyt kell állni a munkahelyeden, önállóan menedzselni az életedet, nem lesz anya ebédje, családi fészek, ahol nincs rajtad a világon semmi felelősség? Muszáj pszichésen megerősödnöd, mert amíg ez nincs, addig fizikailag is satnya maradsz. Tönkrevágod a gyomrod, az emésztésed ezzel az életmóddal, a későbbi szív-érrendszeri nyavalyákról nem is beszélve.

Ne kondizni járj, az olyan, mintha borogatással akarnád gyógyítani a leprát. Keress valami meditációs vagy jógacsoportot, bármit, ami segít ellazulni, és helyükön kezelni a dolgokat. Ha nem bírsz normálisan reggelizni, legalább egy-két falatot egyél, apránként, sokszor. Vannak kekszek (Jó reggelt!, vagy zabkeksz, müzliszelet, akármi), azt magaddal is tudod vinni és eszegetni. Igyál hozzá otthon hideg tejet, az megnyugtatja a gyomrodat, vagy citromos vizet éhgyomorra, segít csökkenteni a gyomorsavat, mert szerintem egy kis refluxod is van már. Délután is vigyél kaját, kekszet és gyümölcsöt, vagy szendvicset. A zárt konditerem helyett meg inkább menj ki a levegőre.

2016. nov. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

3. Vagyok, ráadásul nőnemű egyed.

Sztem egyél rendesen, napi 5x, fehérjét is. Ne szúrd magad, az edzésnek meg lesz az eredménye.

2016. nov. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Értelme akkor lesz járni ha végzel az iskolával és elfelejted az idegeskedést(nem is értem hogy miért teszed) vagy meg kell tanulni kezelni, és külön választani az evéstől.

16 éves koromtól dolgozok, ezek még csak fekete munkák voltak, ott tapasztaltam meg a formálódást, erősödést, ezzel együtt nőtt az étvágyam. 19 évesen mentem először kondiba, kíváncsiságból én is kiszámoltam hogy mennyi kaja kell az adott súlyban, de nem tudtam összehozni a munkát az evéssel, nem is sikerült később se, ezért nem erőltetem a pontos kaját.

Nagyon én sem tömöt tele magam, mert volt már hogy egy pohár üdítővel leöblítve a már 4. tányér kajámat a napon, kihozta belőlem.


Tehát a sok zabálás, mert ez már az a kategória volt, konkrétan csak jó nagy telítettséget eredményezett napi szinten és volt hogy még enni kellett volna a nap végén de öklendeztem tőle...



A legnagyobb hiba amit itt el lehet követni ha az ember nem eszik pusztán azért mert most nem kell, nincs kedvem stb. 3-4 óránként illő egy normális ételt enni ami ne 5 kocka almás süti legyen.

Nem kell ragaszkodni a kimondott sablon étrendhez. Főzeléket, levest, magvas kenyeret, húst tartalmazó ételeket és a tojást azt napi szinten erőltesd mert értékes tápanyag, reggelente pl 3 tükör tojás pár szelet kenyér.


Két kaja között lehet nálad földimogyoró, banán, alma

Arra pedig figyelj hogy ne gyereksúlyokkal dolgozz, hanem mindig arra törekedj amennyivel épp menni fog egy gyakorlatban 4x10, így lesz terhelve hatékonyan az izom.

2016. nov. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyél napi 3x normálisan. Az egyetemre vigyél valamilyen szendvicset és edd meg, biztos van szünet. Reggelire igyál egy fehérjeport. Tudom, hogy ez testépítős dolog, de mivel nem bírsz semmit enni felkelés után, ezért ezt ajánlom. Én se bírok ilyenkor enni amúgy meg sokan mások sem. Szóval igyál egy adag fehérjét. Ne tömegnövelő legyen, hanem fehérjepor. A tömegnövelő nem jó, mert cukros.

Aztán egyél ebédre normálisan. Vacsorára is egyél valamit, amit szeretsz és kell is.

Kaját nem kell méricskélni meg nem kell magad tömni se. Ha nem kell, nem kell. Én se szeretek sokat enni, nem is tudok, nem is akarok. Bár én már kicsit nehezebb vagyok, mint 60 kiló. Igaz, hogy edzem is régebb óta.

Még annyit mondanék, hogy aludj eleget. Minimum 7-8 óra, de ha több az se baj. És ne stresszelj. Ezen segíthet az edzés. Az oldja egy kicsit.

2016. nov. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!