Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van még, aki annyira naiv,...

Van még, aki annyira naiv, hogy azt hiszi, hogy a szépség szubjektív?

Figyelt kérdés
A szépség nagyon kis mértékben szubjektív. A legtöbb tulajdonság megítélése eléggé egységes. A széles, látható pofacsontok és állkapocs mindig vonzóbbak, mint a keskenyek. A vékony, hosszú, mélyen ülő szemek mindig megnyerőbbek, mint a kidülledt vagy kerek szemek, az előrehúzódott áll és felső állkapocs mindig jobb, mint a hátrahúzódott. A széles vállak (amíg nem abnormális módon szélesek), mindig jobbak, mint a keskenyek, stb, stb, stb, sokáig lehetne sorolni.
2016. nov. 20. 20:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

SZERINTED!



Szerintem - meg a legtöbb ismerös szerint - ezek közül alig van, amit pozitívnak tartanék.

2016. nov. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy a naiv.
2016. nov. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is tévedsz. Tudtad, hogy Mauritániában a kövér nőket találják szépnek, ezért a kamaszlányok durva hízókúrákat tartanak, hogy találjanak párt? Vagy hogy Japánban a kicsi láb a divat, és évszázadokkal ezelőtt eltörték a lánygyerekek lábát, hogy ne nőjön meg felnőtt méretre?
2016. nov. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, te vagy a naiv.
2016. nov. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez így elég zavaros kérdés. Ha azt mondom hogy a barátnőmnek barna szeme van és fekete vállig érő haja, az objektív, az hogy ezt milyennek érzékeljük az pedig szubjektív. Szóval az állításod úgy megállja a helyét hogy az emberi szépséggel kapcsolatos szubjektív érzékelésünk nem mutat nagy eltérést. És itt van a trükk, lehet hogy van egy lány aki száz fiúból 99-nek szép, egynek pedig nem. Ez pont azt igazolja hogy a szépség az egy szubjektív dolog. Azzal nagyvonalakban egyetértek veled hogy a nagy többség hasonlóképp vélekedik a szépségről...
2016. nov. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok szép nő van, aki nekem nem tetszik.
2016. nov. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy időben szerelmes voltam egy nőbe akiről azt gondoltam hogy egész szép. Másoktól csak azt hallottam hogy mi érdekel abban a csúnya nőben. Inkább hagytam is és nem folytattam vele.

Néhány év múlva találkoztunk és akkor már én is láttam hogy nem valami szép. Talán csak a hormonok és a jó illata miatt voltam odáig tőle régen. Szubjektív hogy kinek miért tetszik meg valaki. Az is egyéni hogy kinek mik a vonzó tulajdonságok. A kérdező kb azt írta le hogy neki mi a vonzó de nem kellene azt hinni hogy mindenki másnak is ugyanezek a tulajdonságok tetszenek.

2016. nov. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ennek a nagyfogú úrnak az ilyen szemölcsös hölgy tetszik:

[link]


#3 Én úgy tudom, kiskoruktól fogva kényszerítik őket, hogy tevetejet igyanak literszámra. A lábelkötés pedig nem japán, hanem kínai szokás volt. De amúgy stimmel, kultúránként, koronként és egyénenként is más a szépség-ideál, és a kialakulásának okai is számtalanok.

2016. nov. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Na bammeg. :D Én az általad felsoroltaknak pont az ellentétjét tartom vonzóbbnak. :D Akkor most ki a hülye, én vagy te? :D
2016. nov. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem ártott volna leszögezni, milyen szépségről van szó.

Lehet szép egy ember is, ugyanakkor egy művészi alkotás is, amiről mindenkinek megvan a maga véleménye.

Biztos látott már mindenki olyan festményt, ami két részre van osztva, az egyik fele kék a másik meg sárga, sokak számára ez csodás művészet, mert látnak benne valamit, mások azt mondják ezt megcsinálom painttel.

Ez nem olyan dolog, mint egy másodfokú egyenlet megoldóképlete vagy egy Pithagoras-tétel.

Ilyen alapon minden nőnek x hajtípusúnak kellene lennie y hajszínnel, mert én ezt tartom szépnek, vagy Mozartnak is Beethovent kellett volna játszania, mert én azt tartom szebbnek.

2016. nov. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!