Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lett ennyire "menő"...

Miért lett ennyire "menő" dolog introvertáltnak lenni?

Figyelt kérdés

Érdekes, hogy ezen az oldalon mindenki introvertáltnak titulálja önmagát, holott az emberiség kb 25%-a ilyen. Introvertált emberként zavar, mert ez nem menő dolog meg nem kiváltság és egyáltalán nem könnyű ezzel megbírkózni, érvényesülni pedig kifejezetten nehéz ezzel a személyiségtípussal.

Tehát: miért kell egy extrovertált embernek introvertáltnak bélyegeznie magát? Így akarnak "kitűnni" a tömegből?

Azt végképp nem értem, hogy egy amúgy szerepelni szerető, társaság középpontja 14-15 éves tini miért tartja magát introvertáltnak.

L/22


(kérlek titeket, hogy kort és nemet is írjatok)



2016. nov. 22. 17:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem menőség,hanem a net arctalansága mellett az introvertált is lehet extrovertált.Szóval itt kinyílhat a csipa,nyugodtan nyilatkozhat amit életben meg nem mer. Aki meg látszólag extro,az lehet csak álcából az,mert azzal tud érvényesülni,valójában csak egy szerep az egész és leginkább elüldögélne csendben de bizonyos célok fontosabbak és ezért hozza az elvárt nagypofát. 29N
2016. nov. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek abban, hogy tényleg nem könnyű érvényesülni ezzel a személyiségtípussal, pláne nem menő. Legalábbis én eddig csak a hátrányát láttam a dolognak. Teljesen mindegy, hogy munka, vagy éppen ismerkedés szempontból nézem. Biztos nagy szemétláda voltam előző életemben, ezért kaptam most ezt. :D

Hogy mi visz rá egy extro-t, hogy a másiknak állítsa be magát? Halvány gőzöm nincs, de nekem eszembe nem jutna extro-ról megváltozni. Viszont így, hogy nagyon jól ismerem a másik oldalt, mit nem adnék néha, hogy kicsit nyitottabb legyek anélkül, hogy alkoholt kellene innom. Ugyanis én csak akkor vagyok képes a másik személyiségtípust magamra húzni. De akkor meg nem lenne egy józan pillanatom sem, na mindegy ... szóval beletörődtem a dologba. :D


25F

2016. nov. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Menő? Miért lenne ez menő?

Én mellesleg valahol a két véglet között vagyok félúton.

2016. nov. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy itt menő, de élőben, a legtöbb társaságban lenéznek minket, introvertáltakat (én tényleg az vagyok :D).
2016. nov. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
40%
Manapság divat felcínkézni magunkat. Én személy szerint csak emver akarok lenni. A való életben ki a fenét érdekel hogy introvertált vagy extrovertált vagy?semmit. Találj embereket akik szeretnek és elfogadnak.ennyi
2016. nov. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez az oldal nem reprezentatív. Szerintem az introvertáltak és a magányos emberek erősen felülreprezentáltak itt, meg úgy általában a neten, úgyhogy nem kell azt gondolni, hogy ha annyian állítják, hogy introvertáltak, akkor biztosan hazudnak.


A 14 éves, szerepelni szerető, társaság középpontja fiúkat én sem értem, de még nem láttam olyat, hogy egy ilyen azt állítsa magáról, hogy introvertált.


22 introvertált F

2016. nov. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%

Pedig ahhoz képest, hogy sokan írják most, hogy nincs ilyen jelenség, láttam bőven máshol is. Régebben, olyan pár hónapja volt egy hashtag a twitteren, több tízezren posztoltak róla, még olyanok is, akikről fullra leró hogy egyáltalán nem introvertált emberek. Az volt a hashtag lényege, hogy olyat posztoljanak, ami rossz az életükben nekik, mint introvertáltak :D Vagy valami hasonló már nem emlékszem pontosan

S egy csomóan tették közzé a tweeteket legyen az akár kép vagy szöveg, hogy milyen rossz ez meg az, emberek közelében lenni/emberek előtt szerepelni stb...

Én már semmin sem lepődök meg, mióta a szexualitás is divat egyes embereknek.

2016. nov. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom,de pszichopatának is sokan titulàljàk magukat itt. :)
2016. nov. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
54%

Én is azt látom, hogy menő lett. A másik hasonló dolog mostanában, hogy mindenkire ráaggatják, hogy nárcisztikus. Régebben az autizmus volt menő.

Úgy vettem észre, hogy mindig van egy trend, amit meglovagolnak az egyszerű emberek. Ezek meg szakszavak, pszichológiai dolgok és okosabbnak érzi magát az illető, ha nyomja őket. Én is ismerek egy csomó extrovertált embert, aki előadja, hogy ő bizony introvertált. Főleg fiatal lányoknál terjedt el.

Neten tényleg több az introvertált, ebben a közegben könnyebben kiélik magukat, mert nincs akkora nyomás és nincs közvetlen hatása a tetteiknek magukra. Igazából csak leütsz pár billentyűt és ennyi.

24F

2016. nov. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nem menő...

Egy beszédes, divatkövető, plázacica talán jobban érvényesül, mint az, aki alig szólal meg, meg egyedül szeret lenni..


Talán amúgy azért, mert "merj más lenni".


23/L

:D

2016. nov. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!