Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudnak az emberek...

Miért nem tudnak az emberek normálisan ételt vagy italt rendelni?

Figyelt kérdés

Ezeket a dolgokat már az oviban is tanították, amikor kicsi voltam. Gondolom másnak is.

Bejön az ember az étterembe, nem köszön, csak annyit mond: "ez lesz, az lesz." Vagy még annyit sem, csak hogy "rántott hal". Idősek, fiatalok egyaránt. Komolyan az eszem megáll!


Nem Lesz, hanem KÉREK SZÉPEN!


Sokszor már nem tudom tolerálni.:

Minap jött egy gyerek az anyjával. Köszöntem. Egyik sem köszön vissza. Helyette a gyerek mondja, (10 év körüli) hogy "rántott hús rizzsel!". Nézek rá, "Szia. Mi legyen vele?" Kérdezem. Erre kikerekedik a szeme, nem szól. Az anyja gyorsan átöleli, hogy szégyenlős a gyerek. (Szerintem nem.) Megint megkérdeztem a kisfiútól, hogy "azt szeretnél KÉRNI?" Semmi válasz. Mindketten állnak csndben. Majd kisvártatva megszólal a nő, hogy "igen az lesz."


Tudom, hogy nagyon utálatosnak látszom most. De, mi a fene van az emberekkel?! Anno nagymamám és anyám is tarkón csapott volna, ha így viselkedek valahol, pedig egyszerű falusi nők.


2016. nov. 23. 16:03
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
3%
Esetleg ne konyorogjek hogy kiszolgalj? A koszones persze alap dolog, de kerek szepen meg koszonom szepen...
2016. nov. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 TR75 ***** válasza:
87%
Ez azért van, mert természetesnek veszik, hogy te azért vagy, hogy aggyá nekik; vagy így vezetik le a frusztrációjukat, magas lóról beszélnek másokkal, ezzel kompenzálva a b^romarcú főnököt/hivatalnokot/férjet/feleséget/stb.; vagy egyszerűen csak műveletlenek/kulturálatlanok/t^hók.
2016. nov. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
78%

Ezen nagyon fel tudom magam idegesíteni, pedig én a pult vásárlói oldalán állok. A fagyis a csúcs. "Egy csoki, egy vanília". Ennyi. Ha eladó lennék, biztos mondanám, hogy "meg egy eper, egy málna, egy citrom. Ezek vannak még".

De az "Egy csoki, meg egy vanília lesz" is kedves.

El kellene dönteni, hogy akkor ő most jós, vagy vásárló.

De igazából az ilyen csak egy bunkó paraszt, aki semmibe veszi az embertársait és úgy gondolja, hogy az eladó egy szolga.

2016. nov. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

A "szépen" szót csak azért írtam, mert jött magától. Nem kell kinyalni a popómat, ahhoz hogy kiszolgáljak bárkit is.

De aki oda jön, nem köszön, csak oda böffenti, hogy "rántott hal". Azzal sok mindent lehet kezdeni, de nem biztos hogy tetszeni fog neki. A "lesz" pedig egy jósló szó. Rrndben. Megvárom míg lesz neked valahonnan.

Ne már, hogy ennyire ne tudjanak kommunikálni az emberek. És még te vagy felháborodva első.

2016. nov. 23. 16:25
 5/26 anonim ***** válasza:
96%

Én is eladó vagyok, ugyanezt élem át. De én ezen nem tudom felhúzni magam. Amúgy meg ha már így kiakadtál, amit megértek, akkor anyukán állj bosszút ne a kisgyereken.

Múltkor egy öregasszonynak válaszoltam már furán, mert nem tudta mit akar pontosan, erre mondtam jóindulatúan, hogy akkor utánakeresek valami hasonlónak, hogy kiderítsem mire gondol. Erre rámförmedt, hogy nem hasonló, hanem pontosan ez kell és megint kétfélét mondott. Mondom addig nem fogom megtalálni a rendszerben, ameddig nem derítem ki, hogy ő mire gondol. A hangsúlyomból azt hiszem érezte, hogy álljon le...Aztán meglett amit akart és néz rám. Mondom fizetni a kasszánál lehet elöl. Erre megkérdezi, hogy akkor az árut is vigye-e oda? Hát nem. Dehogy majd teleportál....:DDDD

Inkább nevess ezeken. Én is azt teszem.

Amúgy meg simán lehet, hogy azért nem mondják, mert úgyis ugyanazt hallgatod meg egy nap százszor. Most minek mondja el, hogy ételt akar rendelni, mikor étkezdében dolgozol. Úgyis tudod, hogy nem zokni kell neki. :DD

Vedd poénra, különben csak te mész tönkre bele. Annyit megnem ér az egész.

2016. nov. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
3-as ezen jót nevettem. Kipróbálom. :)
2016. nov. 23. 16:27
 7/26 anonim ***** válasza:
83%
Amikor megkérdezel udvariasan mit szeretnél. Azt választ kapod: aggyál/aggyámá 2 zsemlét, az a ízé csoki kell b.zmeg...stb
2016. nov. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Ugyan azokat az ételeket árulom, de nem mindegy mit akar vele.

Ha vsak annyit mond "rántott hús". Nem sok mindenre lehet következtezni. Abból van 5 féle. Kérdezi, vagy kéri? Milyet szeretne? Stb, stb... Szerintem egy "kérek" szó használatába nem fog bele rokkanni senki.

2016. nov. 23. 16:33
 9/26 A kérdező kommentje:
Bosszút állni sem szoktam, akkor is csak próbálltam rávezetni a gyereket, ahogy az anyját is szoktam, de semmi változás.
2016. nov. 23. 16:35
 10/26 anonim ***** válasza:
7%
Te eladó vagy, nem illemtanár. Sokat szórakozol valaki bepanaszol, aztán kirúgásod után majd oktathatsz mindenkit... eleve nem hiszem el, hogy te magad minden alkalommal úgy kérsz, hogy - Jó napot kívánok, KÉREK SZÉPEN ezt meg amazt, NAGYON SZÉPEN KÖSZÖM, viszontlátásra!
2016. nov. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!