Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mennyire igaz...

Szerintetek mennyire igaz Friedrich Nietzsche azon idézete, hogy "ami nem öl meg az megerősít"?

Figyelt kérdés
2016. nov. 26. 18:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Akkor többszöri sikertelen öngyilkossági kísérlet után nagyon erősek lesznek az emberek.
2016. nov. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sok benne az igazság, de természetesen vannak kivételek, erre elég könnyű példát találni. Plusz ezt inkább egyes emberekre érdemes mondani, akik erősödnek a nehézségektől, nem mindenki ilyen, van, aki kiég, elhasználódik, kikészül...
2016. nov. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ami nem öl meg, az kicsivé változtat."

Super Mario

2016. nov. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#2,


hasonlóan gondolom. Szerintem Nietzsche eléggé sarkosan fogalmazott. Azzal egyet értek, hogy jellemformáló ereje lehet, de ez nemcsak a megerősödésre korlátozódik.

Kár, hogy nem mélyíthette élettapasztalatait a Super Marioval... :)

2016. nov. 26. 18:56
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Plusz ezt inkább egyes emberekre érdemes mondani, akik erősödnek a nehézségektől, nem mindenki ilyen, van, aki kiég, elhasználódik, kikészül..."


Szerintem ezt érti a "megöl" alatt. Nem a konkrét halált. Hanem hogyha beleroppansz valamibe, és "tönkremész", akkor meghaltál.


Legalábbis én így értelmezem. Ha valaki agyilag belepusztul valamibe, az szinte halott. Pl. ha meghal akárkid, és te gyászolsz, az addig oké. De onnan két út van. Egy, hogy depressziós leszel, elromlasz, nem működsz rendesen. A másik, hogy a feldolgozásba megerősödtél.


Meg ezt nem is olyan macsósan kell elképzelni, hogy ha nem sírok anyám temetésén, akkor én vagyok a legerősebb ember.

2016. nov. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%
Szeretnék hinni benne, hogy igaz. Térjünk vissza rá 20 év múlva és elmondom, hogy igaz volt-e. :D
2016. nov. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Inkább ez igaz: "Ami nem öl meg, attól még mindig megrokkanhatsz."
2016. nov. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Kivéve Chuck Norris,na ő megöl.
2016. nov. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bírom Nííícsét, ne nem értek egyet minden gondolatával. Ezzel sem. Rengeteg embert láttam, akik "túléltek" valami traumát, nehéz dolgot, de nem váltak erősebbé, hanem lelkileg nyomorékok lettek.
2016. nov. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha tanul az esetből, és nem megy mégegyszer hasonló szituba bele, akkor igaz.
2018. jan. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!