Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy hívják az olyan embert...

Hogy hívják az olyan embert akinek a felfogóképessége alacsony?

Figyelt kérdés
Hogyan szokták hívni az olyan embereket, aki pld. leírt szöveg alapján sem képes megérteni valamit, vagy egyszerűen olyan hülye, hogy többször is visszakérdez egy 120x elmondott mondatra..?
2016. nov. 27. 19:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Szétszórt, nem feltétlen hülye. Egyikn ismerősöm egy zseni, de pont ilyen, amit leírtál.
2016. nov. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Agyifogyatékos?
2016. nov. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
retardált
2016. nov. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%

De miéééélt?


Egyébként a retardációra gondolsz, de kismillió szinonimája van.


"háborodott, dinnye, hangyás, kerge, elmezavarodott, abnormális, félkegyelmű, ostoba, tökfilkó, eszeveszett, kelekótya, habókos, ökör, dili, agyilag zokni, flepnis, barom, értetlen, diló, tökfej, lütyő, normálatlan, dilibogyó, buta, zizzent, zakkant, esztelen, suta, agyalágyult, zizi, eszement, bugyuta, kasu, debil, gyagya, félnótás, dilinyós, hibbant, tökkelütött, balga, kretén, degenerált, bolond, ütődött, zavarodott, tébolyult, tébolyodott, elmeháborodott, elmebeteg, golyós, idióta, őrült, elmebajos, eszelős, flúgos, lüke, dinka, buggyant, lökött, dilis, gyogyós, gyagyás, gyengeelméjű, féleszű, eszetlen, ügyifogyi, nem százas, félcédulás, birka, csacsi, nincs ki a négy kereke, böszme, húgyagyú, kettyós, marha, szerencsétlen, balfácán, pancser, ügyetlen, ügyefogyott, mamlasz, kétbalkezes, béna, suta, bamba, lúzer, esetlen, balek, balfék, bumfordi, palimadár, mafla, nyomi, bárgyú, fogyatékos, tehetségtelen, vesztes, idétlen, málészájú, teszetosza, ügyifogyi, tápos stb."

2016. nov. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ezen szavak nagyrésze nem tükrözi azt amire én gondoltam.. :O
2016. nov. 27. 20:21
 6/14 anonim ***** válasza:

Ja, ez valami kvíz? Akkor nem tudom. Mi a megfejtés?

:D

2016. nov. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem kvíz, régebben tudtom is erre kifejezést, viszont elfelejtettem.. Mellesleg semmiképp sem szétszórt, az teljesen mást jelent.

Ami szerintem inkább ráillene: értetlen, gyengeelméjű, értelmi(vagy mentális) fogyatékos

2016. nov. 27. 21:14
 8/14 anonim ***** válasza:
De értsd már meg, hogy az nem feltétlenül ,,fogyatékos", aki sokszor visszakérdez. Mint írtam, az egyik ismerősöm értelmesebb, mint mi ketten együttvéve, mégsem okvetlen tudja elsőre értelmezni a dolgokat, mert a gondolatai máshol járnak...persze van olyan, hogy tényleg gyengébb értelmi képességek miatt nem képes felfogni a hallottakat az illető, de az nem keverendő ezzel. Aki meg a szöveget nem tudja értelmezni abszolút, azt meg funkcionális analfabétának hívják.
2016. nov. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Alacsony felfogóképességű ember, így hívják. Egyébként amennyire nem bírod megérteni, amit a többiek magyaráznak neked... nem biztos, hogy mással van a gond.
2016. nov. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én több ízben is talélkoztam már olyan emberrel, dolgoztam is együtt munkahelyen, aki egy illető személy nevét mindig rosszul mondta, pedig már több tucatszor kijavítottam. Tuti, hogy direkt csinálták, mert ennyire hülye senki nem lehet. Egyikük érdekesmódon megtanulta helyesen kimondani, miután emeltebb hangon a fejére olvastam, hogy kezd fárasztani.
2016. nov. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!