Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok ennyire motiválat...

Miért vagyok ennyire motiválatlan? Miért nem tanulok, amikor tudom, hogy fontos és képes is lennék rá, ha neki kezdenék?

Figyelt kérdés
Most fogok érettségizni és tudom, hogy még lesz időm erre készülni,de kettőből is emeltezek és már nagyon kéne rá tanulnom. Nem tudom, hogy mi akarok lenni. Egyszerűen nem. Több minden érdekel de semmi sem nagyon. És van eszem, nem vagyok buta és tudom, hogy fel kell építeni a jövőmet és szeretnék is egyetemre menni és továbbtanulni, de mégsem hajtok, félvállról veszem az egészet, mintha nem lenne fontos, pedig nagyon is az. Rossz vagyok és borzalmas a hozzáállásom, a saját magam ellensége vagyok és nem értem, hogy miért csinálom ezt önmagammal. Valaki tudna segíteni?

2016. nov. 28. 15:07
 1/10 anonim ***** válasza:
nagyon jó a kérdés, átérzem. Nos, ezzel nagyon sokan vagyunk így. Semmi baj, amiket érzel teljesen normális! Nincs veled az ég világon semmi probléma! ki szeret az érettségire tanulni?.) inkább azzal van probléma:)) Egy dolgot tudok erre mondani: az írásodból látszik, hogy intelligens vagy, tehát nem lesz gondod a későbbiekben sem az egyetemmel, ha tovább szeretnél tanulni (ajánlatos)sem a munkával. Az érettségi pedig menni fog, ne aggódj, én is úgy utáltam rá tanulni, hogy el se tudom mondani, de egy megoldás van: összeszorítani a fogad, erősnek lenni leülni, és seggelni. Az önbecsülésednek is jót fog tenni, meglátod! Ne sopánkodj, hogy lusta vagy, hanem tedd ami a helyes! Ülj le és tanulj. Ne kezdj el nyivákolni:)) Nincs gond, az egyetemet félvállról is meg tudod csinálni...tapasztalat..
2016. nov. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, csak sajnos feltételezhető, hogy a vizsgáknál is ugyanez lesz majd később, mert az is annyira fog érdekelni, mint az érettségi. Tudom, nem filozofálni kell rajta, hanem csinálni, ez elég egyszerű. De mégsem, mert ha neki is állok hamar elkezdek mással foglalkozni és nem igazán tudom rávenni magam az egészre, az agyam felelősségteljes részét igyekszem kikapcsolni, mert tudom, hogy nincs kedvem hozzá, hogy jobb mást csinálni és úgy csinálok, mintha nem is lenne dolgom, egyszerűen elhessegetem. Ha kisebb lennék azt mondanám, hogy kellene egyatyai pofon és egy rám parancsolás, hogy márpedig most leülsz és megtanulod. De ezen a szinten már rég túl vagyok, tudom, hogy az én életem, nem másnak tanulok, hanem saját magamnak, és igazából olykor szeretek is bizonyos tudást elsajátítani, de csak akkor, hanem kötelező és érdekel. Azt hiszem hiába nőttem fel az agyam legmélyén gyerek maradtam, aki egyszerűen nem képes felnőni az élethez. Az egész frusztráló. Értitek ezt? Pedig nem kedv kérdése, csak leülsz és csinálod és mész és kész. De mégis... Azt hiszem mégis kéne az a pofon
2016. nov. 28. 15:36
 3/10 anonim ***** válasza:

"Nincs gond, az egyetemet félvállról is meg tudod csinálni...tapasztalat.."


Ez vagy kommunikáció és médiatudomány vagy valami BTK alja volt akkor. Egy normális egyetemen vértizzadsz mire megcsinálod és ez a normális. A többi hül.yéskedés, időpazarlás.


Kérdező, ez természetes jelenség, nagyon nehéz tanulni, ezért is van ennyi degenerált a világunkon és ezért megy minden tönkre meg hal ki minden körülöttünk aztán szépen lassan mi is. A tanulás megtervezése és a tanuláson, illetve nem tanuláson való gondolkozás sajnos nem visz előrébb. Egyszerűen csak le kell ülni és csinálni.

2016. nov. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó hozzászóló egyetértek, köszönöm a válaszodat, bár még csak kiegészítésnek sem tudom venni a hozzászólásodat az irományomhoz, mert nem adtál hozzá semmi újat. Igen, elméletileg nem is lehet, mert ez a helyes válasz, csak ülj le és tanulj. Nem is segítséget várnék, csak valamilyen hozzászólást, tapasztalatot, bármit, ami kielégítene valamilyen szinten.
2016. nov. 28. 19:43
 5/10 A PÁSZTOR ***** válasza:

A motiválatlanság valóban a korunk lelki betegsége, de több irányból is lehetsz motivált :

1. Matrix "miért mr Enderson miért? Mert így döntöttem! A te döntésed a te életed

2. Egy fénykép Ő érte megéri (Fákjú tanárúr) akit szeretsz akiért az életedet is adnád.

3. Ha most feladod szépen lassan leépít az élet (minden nap háború ) Tudod a jövőt ...

Ha beírod a youtube-n hogy motiváció sok dolgot feldob...

Végül: Amikor felállsz és "pihensz" mindig tudd mikor ülsz vissza és ragaszkodj az elhatározásodhoz (írd le) bármi történik is. csak céltudatosan érhetsz el célokat

csillagok háborúja "te csak maradj a célon"

2016. nov. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az segített, ha "megbeszéltem magammal" hogy pl. 2 ora alatt kész kell legyek a tanulással, s valami motivációt találtam mindig, hogy miért érdemes addigra kész lennem. Rá kell parancsolj magadra, hogy ezt most el kell végezned, s aztán csinálhatod amit akarsz. Nekem ez jött be.
2016. nov. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
"Ez vagy kommunikáció és médiatudomány vagy valami BTK alja volt akkor. Egy normális egyetemen vértizzadsz mire megcsinálod és ez a normális. A többi hül.yéskedés, időpazarlás. " --> ezt nekem írtad, én írtam, hogy félvállról is meg lehet csinálni. Hát van igazság abban amit mondasz, mondjuk én a BGF külker nemzetközi gazdálkodáson végeztem, gazdaságdiplomácia szakon, elismerem nem egy Műszaki egyetemi mérnők diplomával egyenértékű, de én ezzel is jól elboldogulok, jelenleg kereskedelmi elemzőként dolgozom és viszonylag jól keresek (nem ez a lényeg, csak hogy nem feltétlenül kell a legerősebb egyetemet végezni). Mondjuk a kommunikáció és média szakot mi is KOMÉDIA- szaknak hívtuk:) De szerintem nem kell lenézni azt, akinek nem 150-es az IQ-ja, még is végez valamilyen felsőképzést, nekem ennek olyan sértődöttség meg orrfennhordás szaga van. Egyik barátnőm emg az ELTÉN végzett szabadbölcsész szakot, na őrajta is sokat nevettünk emiatt. na jó mindegy szóval van is igazad, de azért nem kell lenézni senkit szerintem, aki nem orvosit vagy műszaki egyetemet végez, mégis neadjisten diplomát szeretne.
2016. dec. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Hogy oldotta meg a problémádat? Én is ebben a cipőben vagyok.
2021. jún. 9. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
*oldottad
2021. jún. 9. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Luca Panna válasza:
Őszintén ugyanebben a helyzetben vagyok, mondjuk én leginkább anyától félek , meg ha kapok egy rossz jegyet akkor mindig félek hazamenni..., nagyon szar érzes de én tényleg nem tanulok mert ha tanulok akkor ilyen 3-4esket kapok, de ha nem tanulok akkor 1est hiába állok optimistán a dolgokhoz..., de tanulni azért kell hogy legyen célod a jövőben, és vidd valamire az életben. A motiváció a kulcs, persze ha nincs akkor valószinűleg a mentális egészseggel van gond...
2022. okt. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!