Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha az utcán egy idegen kölcsön...

Ha az utcán egy idegen kölcsönkérné a mobilotokat egy hívásra (mert az övé lemerült/otthonhagyta), akkor odaadnátok neki?

Figyelt kérdés
Függ-e ez attól, hogy az idegen hogyan néz ki illetve, hogy mennyire ápolt?

2016. nov. 28. 17:18
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
64%
Semmiképpen. Azt mondom, hogy nincs egységem.
2016. nov. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
88%

Biztos nem. Vagy elzavarnam, ha olyan a külleme vagy bediktalja a számot és kihangosítom.


Velem nemrég egy kisebbségi játszotta el azt, hogy megkerdezte mennyi az idő én meg mutattam az órát(vonatállomáson történt és szerencsére a peronon 3 db óra is ki volt rakva)

2016. nov. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
43%
Lehet hogy naiv vagyok, de odaadnam.
2016. nov. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
54%
Nálam teljes mértékben attól függ, hogy hogyan néz ki, mennyire ápolt, hol vagyunk és milyen napszak van.
2016. nov. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
68%
100%, hogy nem adnám oda.
2016. nov. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
79%
Biztos, hogy nem adom oda, nem tudhatom egy idegenről, hogy igazat mond-e vagy hazudik és elfut a telefonommal, amint nála van, aztán bottal üthetem a nyomát.
2016. nov. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
73%

Mindegy, hogy hogyan néz ki, futni biztos tud. Én is, de nem olyan gyorsan.

Ehhez bizalom kell, ami 1 másodperce megismert ember esetében nem igazán mondható el.

2016. nov. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
68%
Ha becsületes kinézete van, akkor odaadnám.
2016. nov. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
85%

attól függ ki kéri. ha kisebbségi, a gyanús sunyi mozgásával jön, hogy így tesó úgy tesó, akkor nyilván nincs is nálam telefon... semmi bajom senkivel, de nyomtak már pillangókést az oldalamhoz... "mennyi az idő?" után... kivágtam egy marhanagy sprintet, és szerencsére semmi bajom nem lett, de azért meleg helyzet volt...

ha valami sírós hangú kislány jön, az iskolástáskájával, hogy az apukáját szeretné felhívni, hogy jöjjön érte, mert nem jár a busz, vagy akármi...akkor nyilván segítek neki :)

szóval igen, számít az ápoltság sajnos... egy gyanúsan iszákos lepusztult külsejű emberből inkább kinézem, hogy elfut a telómmal, mint, valami cicababából, akin méregdrága ruhák vannak, amúgy ott a kezében a legdrágább, lemerült ájfón... nyilván utóbbival szemben kevesebb kétségem van arra nézve, hogy vajon vissza is adja a telómat...

nyilván külső alapján való ítélésnek nem vagyok a híve, egyáltalán, de az ésszerűség ezt néha felülírhatja.

2016. nov. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
52%
Utolsó, drágának kinéző ruhákat lehet turkálni, nem működő kínai iphone-t fillérekért lehet szerezni. Futni és színészkedni egy kislány is tud, hogy aztán odaadja apucinak, anyucinak a zsákmányt. Hívhattok paranoiásnak, de akkor se adnám oda senkinek, bizony bárki sántikálhat rosszban. Közhely, de a látszat csal.
2016. nov. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!