Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Olyan érzésem van, hogy az...

Olyan érzésem van, hogy az emberek lenézik a pincéreket. Így van?

Figyelt kérdés
Nekem valahogy úgy tűnik, mintha szarba se vennék őket, idiótának tekintenék, tanulatlannak tartanák a pincéreket.
2016. nov. 28. 18:12
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Az emberek hülyék, ők vajon mit csinálnak? lopásból van pénzük vagy anyuci apuci adja, örökölték vagy tudja a ... de büdös a munka nekik, azt csinálják h beülnek egy ilyen helyre és királyként oktatnak, szórakoznak, kiröhögnek embereket
2016. nov. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ez kicsit ilyen oda-vissza dolog.


Én például a pincéreken is azt látom, hogy alapból negatívan állnak az emberhez, és látom az arcukon hogy elküldenének az anyámba, csak mert "pénzes vagyok".

2016. nov. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Oké, én a hajón vagyok pincér, az más. Itt jó a viszonyunk a vendégekkel, én mindig próbálom feldobni őket, ha látszik, hogy rossz napuk van. Cserébe ők is rendesek velem.

Viszont ha bemegyek egy étterembe, látom, hogy mennyire illetlenül viselkednek még a normális, udvarias felszolgálókkal is. Problémáznak, és szidják őket, hogy sokat kell várni az ételre, stb. Nem mintha a pincér készítené az ételt, érted.. Semmi köszönöm, néha még visszaköszönés sem. Már nekem kínos helyettük is ez a viselkedés, pedig nem is velem bánnak így.

És persze, tisztelet a kivételnek, mert nem mindenki ilyen..

2016. nov. 28. 18:30
 4/10 anonim ***** válasza:

"Problémáznak, és szidják őket, hogy sokat kell várni az ételre, stb. Nem mintha a pincér készítené az ételt, érted"


De csak nem lehet bemenni a szakácshoz, hogy hol a kaja. Az embereknek kb csak velük van kapcsolata az étteremben

2016. nov. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez elég összetett dolog. A magyar ember elégedetlen, frusztrált. Miért? Mert elég rosszul működik itt minden. (Mondjuk ez ördögi kör) Teljesen mindegy hogy a pincér vagy épp a benzinkutas jön szembe, továbbadja neki azt, amit a munkahelyről/otthonról hozott. Vannak kivételek, hol több, hol kevesebb. De ha tudtok olyan települést ahol több, szóljatok bátran! :)
2016. nov. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Már bocs, de hogyha mondom nekik, hogy kábé háromnegyed óra múlva várható az étel, akkor ne kezdjen már neki problémázni fél óra elteltével..
2016. nov. 28. 20:26
 7/10 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalat alapján azt tudom mondani, hogy ez általában a "rossz" pincéreket nézik le.


Érezhető mikor a szarrá frusztrált, látszóan unott, a vendégekben hibát kereső pincér aljanépnek/sznob gcinek titulál a korod, ruhád, barátaid, családod, vagy épp a választott étel miatt. Sokszor épphogy nem mondják "Egyél bszdmeg" tálalásnál.


Ilyenkor a vendég természetes reakciója szórakozni a pincérrel, mert "mit képzel magáról".


Az sem javít a helyzeten, hogy a pincérkedés a köztudatban nem álommelóként él. Az átlagember nem képes felfogni miért akar valaki pincérként dolgozni, azt gondolja hogy a pincér kényszerből, vagy csak a pénzért pincér, egyébként meg utálja a munkahelyét.

2016. nov. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát, megmondom, én hogy érzem-a bőrömön.

Aki megengedheti magának anyagilag(és nem egy művelt alak) az lenézi a pincéreket.

Aki nem engedheti meg magának anyagilag, azt meg a pincérek nézik le. Ez az én esetem.

Nekem senkivel nincs bajom(amíg nem csinál bajt), viszont pincér soha a büdös életben nem tudnék lenni. Takarítani szívesen takarítok (ha megfizetik),de hogy rohangáljak fel-alá miközben tele van a kezem, mindenki sürget és ideges, hát úgy odab_sznám a cuccokat a kezemből, hogy kár is.

2016. nov. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én mondjuk meg tudom érteni azt is, mikor valakinek nem tetszik hogy hosszú ideig nincs kaja.


Én például alapvetően "egyszerű" ember vagyok, akkor akarok enni ha megéhezem és jobban preferálok egy sima kajáldát, ahol azonnal kiszolgálnak. Na meg úgy vagyok, hogy háromnegyed óra alatt magamnak is megcsinálom negyedannyi pénzből, kiadósabb az adag és sokszor még finomabb is.


Mondjuk nem is megyek étterembe, csak ha valamilyen okból kifolyólag kötelező.

2016. nov. 29. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
én inkább becsülöm őket. spanom volt felszolgáló, éjjel is melózott. egyszer hajnalban feljött egy cigire. hát, ahogy kinézett...... kinn elaludt a székben, a kakaójával a kezében. szeme alatt lilás-fekete karikák a fáradtságtól... szerintem eleget láttam ahhoz, hogy tiszteljem a vendéglátósokat :D
2016. nov. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!