Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ez? Kigyógyultam a...

Miért van ez? Kigyógyultam a generalizált szorongásból, de az eddig jól leplezett dühöt és agressziót egyre nehezebben tudom kontrollálni.

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, gyógyszeresen kikezeltek a GAD-ból. Eddig nem igazán voltam érzelmes típus, (most sem) minden helyzetben megőriztem a hidegvéremet. Amióta kigyógyultam, olyan dolgok váltanak ki belőlem dühöt, amik eddig nem. Eddig elég volt leülni a GTA elé és lenyugodtam. Most viszont hatványozottan érzem a düh mértékét, próbálom alkohollal, cigarettával kordában tartani magam, de egyre nehezebb, félek, hogy kárt teszek valakiben, vagy valamiben. Viszont ez sem fenntartható sokáig. Sok dolog feldühít, ami eddig nem: például eddig nem érdekeltek a nők, most valahogy ez is agressziót generál, hogy nincs barátnőm (pedig nem vagyok ronda). Mit lehet tenni ilyenkor?

2016. dec. 3. 02:48
 1/4 anonim ***** válasza:

cigi és alkohol a düh kezelésére? :D

Pótcselekvésekkel csak áltatod magad... Találj dolgokat, amik valóban csökkentik a dühödet kiváltó okokat, stressz-szorongás, relaxálási technikák.


Gyógyszeresen nem kezelnek ki semmit, csak a tüneteket. De azok meg a hatás elmúlása után visszajönnek. Fejben-lélekben nincs minden jól, gyökeres változásra avan szükséged, érzelmi-önismereti téren.

Pszichológus segíthet, ajánlom.

De alapvetően vedd figyelembe, hogy ez a te saját egyéni munkád, és senki és semmilyen gyógyszer nem old meg semmit, talán segítségedre lehetnek, de jól kell tudnod felhasználni. Tehát csak te gyógyíthatod ki magad ebből az állapotból! :)

2016. dec. 3. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Volt egy időszakom amikor cigiztem, ittam, drogoztam és nyugtatóztam, minden egyszerre. Most már egyikkel sem élek, és nyugodtabb vagyok mint akkor. Szerintem inkább mással tarts kordában magad. Csinálj egy otthoni box zsákot, nekem jól esik ha ütögethetem és oda képzelhetek valakit.
2016. dec. 3. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
tartsd* bocsánat
2016. dec. 3. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lelki betegséget lehetetlen kémiai anyaggal gyógyítani!Az olyan,mintha mosollyal pótolnád az autód elégett gyujtógyertyáit.Az lángra gyujthat egy női szívet,de nem az autód benzinjét.


Lelkibetegséget, lelki terápiával lehet csak gyógyítani!

2016. dec. 27. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!