Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan bizonyítható be?

Hogyan bizonyítható be?

Figyelt kérdés
Konkrétan arra gondolok, hogy ha valakit meglopnak, akkor azt hogyan bizonyítható be abban az esetben, ha magánlakáson történik? Ez alatt értem azt, ha pl. az ember prostihoz megy, átmegy egy barátjához vagy rokonlátogatás, stb. És az ember mondjuk konkrétan tudja hogy előtte ennyi és ennyi pénz volt nála és amikor hazamegy hirtelen kevesebb lesz tehát egyértelmű hogy meglopták. De ebben az esetben jogilag gondolom nem lehet feljelentést tenni, mivel magánlakás nincs szemtanú, sem bekamerázva… Mit gondoltok erről? A kérdés csak elméleti mindig is foglalkoztatott hogy ha valakivel ilyen történik akkor mit lehetne tenni. Ugyanis ismeretségi körben már előfordult ilyesmi… Köszönöm a válaszokat! :-)

2016. dec. 3. 04:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Rendőrség közreműködésével. Feljelentést teszel, kimennek az illetőhöz, kérdőre vonják, aztán remélhetőleg össze sz*arja magát és vall. Ne tudom a hatóság MA foglakozik e még így, ilyen alapon lopással illetve feljelentéssel, azt viszont tudom, hogy ezelőtt 30 éve még keményen megfingatták azt akire valaki "rámutatott", ha igaz volt ha nem, kiderítették bizony.

Nézz utána, mi a helyzet MA, napjainkban , rendőrség foglakozik e ilyen bejelentésekkel vagy nem.

2016. dec. 3. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
* Ha nagy összegről van szó, ékszerek akkor simán foglalkozik vele a hatóság az 100 % még ma is 2016-ban, elég a szavad, nem kell kamera meg a többi.
2016. dec. 3. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sajnos a haveromat elküldte a rendőr amikor felvette a vallomását, ugyanis azt mondta, hogy erre nincs bizonyíték, mert bárki kitalalhat ilyesmit, szivatasbol. Ami sajnos igaz is, mert gondoljatok bele, honnan tudom bebizonyítani hogy pl. valóban volt nálam X 1000 Ft és hogy ténylegesen Ott tűnt el?
2016. dec. 3. 05:02
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos a rendőrségnek az a válasza valószínűleg, hogyha prostihoz mentél és sok pénzt vittél magaddal, akkor így jártál. Hiszen még a valódi nevét sem tudott. Tehát ez kicsit más téma. De mondjuk tegyük fel hogy én az unokatestvéremhez vagy az egyik barátomhoz megyek át és konkrétan névszerint Őt vádolom meg, akkor azzal meg az a gond hogy ha nincs bizonyíték akkor becsületsértésnek minősül és még én kerülök szarba. Márpedig bizonyíték hogyan lenne hogyha valami magánlakásban történik? Itt most pontosan ez a kérdés. Az adott illető meg bármit letagadhat, bizonyíték nélkül ráadásul nem fognak rá törni a rendőrök maximum behívják egyszer egy tanúkihallgatásra de annak sincs sok esélye és nyilván ott minden tagadni fog…
2016. dec. 3. 05:06
 5/7 anonim ***** válasza:
Na látod én pont erről beszélek. Ezelőtt 30-40 éve, oda ballagtál a rendőrségre és elhitték azt amit mondasz. Pl- eltűnt az ágyneműtartómból x összeg ez és ez járt itt csak ő lehetett. Már kint is volt az URH az illetőnél. És kiderítették, hogy ki volt a tettes.
2016. dec. 3. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

És az ismeretségi köröd mit tett, mit tudtak tenni ? Nyeltek egy nagyot gondolom én, és hagytak mindent a fenébe, igaz ? Vagy még egyszer magadhoz hívod az illetőt , elöl hagysz valamit és mikor látod hogy nyoma veszett akkor táska vizit. Hatóság nélkül csak az agresszió, az egy életre szóló harag ami elérhető ilyen esetekben.

Ezelőtt 13-14 éve egy Parker tollamnak kélt lába, kicserélte az illető egy pont ugyanolyanra, azzal a különbséggel hogy az egy vacak gagyi műanyag volt, és tudtam, hogy ki vitte el. Naná tagadta, lehazudta a csillagos eget is. Semmit nem tudtam kezdeni vele egyedül egy szál magam.

2016. dec. 3. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 mikeXxX ***** válasza:
Akkor most jól értem duplán lenyult egy prosti ?
2016. dec. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!