Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan is működik ez?

Hogyan is működik ez?

Figyelt kérdés
A héten szabadságon voltam és ismerőseimnél segítettem a kerítést felújítani. Mivel otthoni vállalkozásuk van, így viszonylag sok ember megfordul náluk, főként ezért is segítettem be nekik, mert eléggé elfoglaltak. Amikor jött hozzájuk valaki, nagyjából mindig pont akkor voltam odakint egyedül. Arra lettem figyelmes, hogy az érkező emberek közül az égvilágon senki sem köszönt. De tényleg senki, sőt oda sem néztek, húztak minél gyorsabban befelé. :D Most akkor ez úgy működik, hogy aki munkavédelmi ruhában, kétkezi munkát végez, annak nem jár a tisztelet? Szellemi munkát végzek a hétköznapokban, általában egy számítógép előtt ülve töltöm a napjaim java részét és örülni szoktam az ilyen kültéri-, besegítős lehetőségeknek, mert ezek számomra kikapcsolódást jelentenek. Csak ott lepődtem meg, hogy amíg a fehérgalléros fiatalembert észreveszik, addig azt, aki melós cuccban, alapozóval keni a vasat, körülbelül le sem sz.rják. Nyugtassatok meg, hogy ez nem általános igazság, csak szimplán bunkók jártak arra tegnap. :D

2016. dec. 3. 07:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Phu, de bunkók!

Rossz hírem van: közmunkásnak, vagy alkalmi munkásnak néztek. Azokat pedig az emberek nagy része csövesnek tudja be.

De azért nem mindenki. Ezek tipikus bunkók voltak.

Nyugi, ez nem normális, valójában nem ilyenek az emberek! :)

2016. dec. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Oké, csak ha elmegyek valahová és tőlem 3 méterre csinál valaki-valamit, mint érkező, köszönni fogok neki, függetlenül nemtől, kortól, vagy attól, hogy ismerem-e. Ha egy-kettő nem így gondolja, hát rendben van, de hogy mindenki? :D Gáz, hogy a legtöbben ennyire a látszat/felszín alapján ítélnek meg másokat.

Szerinted miért alakulhatott ez ki ilyen szinten?

2016. dec. 3. 12:49
 3/5 anonim ***** válasza:

Otthoni vállakozás. Megtudhatom, hogy pontosan mi ez?

Ez a megvetés régi időkből származik, amikor a rabszolgákat adták-vették: tehát lenézték őket. Ma az emberek többsége irtózik a csövesektől és megveti a közmunkásokat. Tehát ez a rabszolgatartásból maradt még meg.

Mennek az emberek egy gazdag vállalkozójoz. Látják hogy valaki munkaruhában a kerítésüket festi. "biztos a szolgája" fut át az agyukon. :D

Valószínűleg ezért.

#1-es voltam.

2016. dec. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az lényegtelen. Nem tartoznak a felső tízezerhez és az ott megforduló emberek sem, ha emiatt kérdezed.

Na de ezek az átlagemberek életükben nem láttak rabszolgát, nem éltek abban a korban. Azt meg őszintén kétlem, hogy annyit olvasnának a témában, hogy amiatt ezzel hoznák kapcsolatba azt, akiről úgy gondolják, hogy náluk alantasabb munkát végez. :D

2016. dec. 3. 15:04
 5/5 anonim ***** válasza:

Jó, gondoltam hogy nem láttak. :D

Ez csak bennemarad az ember természetében.

2016. dec. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!