Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek fontos a környezetvédelem?

Nektek fontos a környezetvédelem?

Figyelt kérdés
Ha nem, miért?

2016. dec. 5. 03:27
1 2 3
 1/24 cecee válasza:
Persze! Én pl sosem szemetelek.
2016. dec. 5. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Természetesen az, bár nem sokat teszek érte. Nem élek pazarlóan, nagyjából ennyi.
2016. dec. 5. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
0%

Nem, minden nap az ablakon szórom ki a szemetet a szomszed kertjebe :D


Leszel a szomszédom :D?

2016. dec. 5. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
61%

Fontos olyan szempontból, hogy nem szemetelek (bár ennek más oka is van: egyszerűen ronda és igénytelen).


De pl. itthon nem gyűjtjük szelektíven a szemetet, mert olyan 20 kilométert kellene utazni vele kb. háromnaponta, hogy úgy tudjuk leadni (nálunk itt nincs ilyen gyűjtés, egybeöntenek mindent a kukások, és kirakni amúgy is csak egy kukát szabad), de azért ezt túlzásnak érzem; erre se időm se kedvem. (Főleg, hogy arra meg ugye plusz benzint használnánk, ami se nem gazdaságos, se nem jó a környezetnek...)


Természetesen, amikor olyan helyen vagyok, ahol szelektív gyűjtés működik, akkor mindig figyelek arra, hogy úgy dobjam ki a szemetet, hogy az a megfelelő helyére kerüljön.


Villanyt, vizet, gázt igyekszem nem feleslegesen használni (már csak a díjuk miatt sem), de azért nem gyertyával közlekedek azért esténként, és nem is csak hangulatvilágításnál olvasok.


A TV sosem megy "csak úgy a nagyvilágba", sőt, leginkább sehogy, max. ha leülök egy DVD-t megnézni. Rádió nem szól egész nap (pontosabban nálam soha; nincs is), a régi ruhákat, játékokat igyekszünk rászorulóknak odaadni, nem pedig csak úgy kidobni.


Szóval, fontos, de nem arra tettem fel az életemet, hogy "majd én megváltom a világot".

2016. dec. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Papirt, uveget kulon gyujtjuk, legalabb ez legyen ujrahasznositva. Vizzel, arammal igyekszem sporolni, feleslegesen nem jaratok semmit. Fontos nekem a kornyezetem, nem szemetelek. Dohanyzom, de a csikket is elviszem a kozelebbi tartoig, nem dobom el, ahogy mas szemetet sem.
2016. dec. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
74%
Nekem fontos, de hozzáteszem azt is hogy reménytelen. Még addig sem jutottunk hogy megtanuljunk egymásnak nem ártani, nemhogy a környezetünknek.
2016. dec. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Fontos, de csak alap dolgokat teszek meg, olyan nagyon különlegeseket nem.

Nem szemetelek.

Nem dobok a háztartási hulladék közé olyat, ami nem oda való, hanem szelektíven gyűjtöm. Pl. elem, akkuk, égők, stb.

Munkahelyemen is szelektíven gyűjtöm, ami nagy mennyiségben gyűlik össze, pl. papír, vizes műanyag palackok.

Nem pazarlom a vizet, az áramot.

Nem vásárolok össze-vissza minden hülyeséget. Leginkább élelmiszer esetében látom ismerősöknél, hogy össze-vissza vesznek mindent, amit meg sem tudnak enni, rájuk rohad, megromlik, aztán ki lehet dobni őket.

2016. dec. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
6-os véleménye az én véleményem is.
2016. dec. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Részemről mindent megteszek. Csak valahogy úgy érzem, egyedül vagyok ezzel a nagyvilágban. Sajnos.
2016. dec. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Utolsó, "mindent" biztosan nem teszel meg, hiszen itt írsz, tehát használsz áramot, netet... MINDENT akkor tennél meg, ha elvonulnál a világ elől, nem fűtenél, nem világítanál, nem közlekednél, nem fürödnél/mosnál vegyszerekkel, stb...

Amíg ez nem így van, addig csak "minden tőled telhetőt" teszel meg - ez az, ami mindenkitől elvárható.

Tőlem pl. nem telik, hogy 20 km-re cipeljem a szelektíven gyűjtött szemetet. Ha a szomszédban lenne a gyűjtés, telne tőlem, hogy odáig elvigyem.

Szerintem oda kellene eljutni, hogy mindenki a tőle telhető legjobbat tegye. Általános kinyilatkoztatások nincsenek, mert mindenki élete más és más.

2016. dec. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!