Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tud érdekelni, hogy...

Miért nem tud érdekelni, hogy lehet megbukok matekból?

Figyelt kérdés

Tizenegyedikes, gimnazista fiú vagyok.


Általánosban mindenből kitűnő voltam, mostanra eljutottam odáig, hogy itthon már egyáltalán nem tanulok, néhány különleges alkalmat kivéve.

Matekból 2,0 vagyok, holnap is írunk belőle egy dogát, de egyszerűen nincs motivációm tanulni.. Kiszámoltam, hogy ha karó lesz, akkor is még 1,85 körül leszek, ami már átmenőjegy (1,8 fölött meg kell adni a kettest). Most elővettem a matekfüzetet, kb 4-5 percig nézegettem, de mivel azt sem tudom, hogy melyik anyagot vesszük, ezért inkább feladtam és reménykedek, hogy mégsem holnap írunk.


Nagy valószínűséggel még egy dogát írunk a félévben a holnapin kívül, tehát még megbukhatok, de nem tudom rávenni magam, hogy tanuljak.. Ha félévkor megbukok, akkor sincs semmi igazából, mert van még egy félévem javítani.


Igazából a kérdés teljesen értelmetlen, csak szerettem volna valaki(k)nek elmesélni, hogy milyen sz.r érzés, hogy sz.r érzésem van.


Mit tegyek?


2016. dec. 7. 17:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Teljesen átérzem a helyzetedet. Főleg ezt s sort: "Igazából a kérdés teljesen értelmetlen, csak szerettem volna valaki(k)nek elmesélni, hogy milyen sz.r érzés, hogy sz.r érzésem van. " :(
2016. dec. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nincs motivációd tanulni? Pedig ahogy látom eddig viszont volt. Történt valami, amitől esetleg ez megváltozott?

Ha úgy állsz hozzá, hogy nincs miért tanulni, meg is fogsz bukni, ezt nyilván nem szeretnéd. Ez legyen előtted.

Viszont azt is tudom, hogy könnyű ezt mondani, ha tényleg nincs semmi ami motivál, hasonló cipőben járok én is.


Kell valami cél, amit kitűzöl magadnak. Akkor már lesz miért tanulni. Ha máshogy nem megy

2016. dec. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%
#1-es vagyok. Tudom hogy valószínűleg nem fogod ezt a tanácsom megfogadni..De légyszi vedd elő és tanulj. Vagy ha ma nem is,ha lesz még a félévben egy doga,arra mindenképp készülj. Ne bukj meg. Nem éri meg.
2016. dec. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Általánosban sem volt komolyabb motivációm, csak a nővéreim előttem mind színötös bizonyítványokat hoztak haza, így volt felém egy elvárás itthonról...
2016. dec. 7. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!