Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy kutya élete többet ér...

Egy kutya élete többet ér mamár az emberek szemében mint egy gyereké? 20f

Figyelt kérdés
Nem bírom elviselni, nézni ha egy gyermek szenved, vagy ha egy gyereket bántank, vagy bármi, mégis amikor ezt meséltem egy barátnőmnek ő azt tette hozzá hogy ő sem szereti, de az még rosszabb ha egy kutya, mert azok milyen ártatlanok, és sokkal kiszolgáltatottabbak.
2016. dec. 10. 18:17
 1/10 Lazy Lover ***** válasza:
42%
ebben az országban igen! üdv a 10 millió agyhalott országában
2016. dec. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2016. dec. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
A te barátnőd nem egyenlő az összes emberrel. Miért kell általánositani? Én se egy gyerek se egy kutya szenvedését nem szeretném nézni.
2016. dec. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Szia. Mi annó mikor èn kicsi voltam,egy gyermek intèzmènnyel szenben laktunk, nagyon sok barátom volt ott, akkir tudtam meg valöjában hogy mi az a szenvedès, amin ők mentek keresztűl, bár èn nem èreztem ès nem tudtam átèlni a helyzetüket, de mesèletk egysmát. Az emberi lènynek önálló gondolkodása akarata van. Nem akarok hülyesèget írni, de kik ott laktak gyerekek, mind az ön szántukból voltak bennt. Mármint ők hívták a gyámügyeseket, mert nem birták elviselni azt amit a szülei tettek. Az állatok pedig más, ők akkor is szeretnek tèged, ha minden nap vered,èhezteted, mert ő nem tud önállóan gondolkodni, illetve ő azt gondolja ez neki jó. Akár mit is teszel ő szeretni fog. Sajnoa az állatvèdelem nagyon elmaradott ebben a kis világunkban, fondold vègig, nem règi törvèny az állatok bántalmazása után járó fegyház büntetès. Vagy pl.: felmèsz facebookra, mit látsz állatokat megcsonkítva, èheztetve,kihajítva ès a legrosszabb megölve. Viszont egy ilyen posztot kèpekwt nem raknak ki gyerekekről. A haverod ezt látja,nem a gyerek bántalmakat. Èn állatszerető ember vagyok. Ha tehetnèm, ès lenne annyi pènzem, akkor a világ ősszes állatát, aki rosaz helyen van befogadtam volna. Viazont ez a gyerekekre ia igaz. Sajnos nekem nem.lehet gyerekem, ès persze az anyagiak sem úgy alakulnak, hogy örökbe tudjunk fogadni egyet. Így maradnak az állatok akik, ha nem twljesen, de megnyugtatják a szívem, hogy èn nem tudom átèlni az "igazi" anyai örömet
2016. dec. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

Miért kell mindig mindent összehasonlítgatni, kategorizálni és szintekre beosztani? Most akkor te jobb ember vagy, hogy elvben, szavakkal, jobban sajnálsz egy gyereket, mint egy megkínzott kutyát? A barátod meg rosszabb nálad? Figyelembe véve, hogy valószínűleg egyikőtök sem tett még semmit, ami segítség lenne az általatok preferált szenvedőknek, így nem tök mindegy?


És egy utolsó gondolat: a barát azért barát, hogy az ilyeneket vele beszéld meg. Ha nem értetek egyet, az sem baj, két nézőpont között nem kell választani, igazságot tenni, simán lehet mindkettő helyes. De miért kell idegenektől megerősítést kérned, hogy ugye te gondolod jól? Érvelj higgadtan, hallgasd meg a másikat, ennyi. Nem kell senkit megtéríteni, nem kell farokméricskélős dominanciakérdést csinálni egy elvi vitából.

2016. dec. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Miért kell ezt egyáltalán összehasonlítani?
2016. dec. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
Legközelebb kérdezz vissza, hogy egy adott élethelyzetben a gyermekét, vagy egy ártatlan kutyát választana-e.
2016. dec. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 dq ***** válasza:

#5: "De miért kell idegenektől megerősítést kérned, hogy ugye te gondolod jól"


Mert nem biztos abban hogy õ gondolja jól. Mert kíváncsi hogy általában ki mit gondol.


Harambe élete viszont egyértelmûen sokkal fontosabb volt, mint a kölöké. A kölök csak egy kölök, irodai alkalmazott lesz, esetleg középszerû költõ (aki azt adja majd el könyvként hogy egész életében mindenki Harambe halálával baszogatja mintha õ lenne Káin bélyeggel a homlokán), míg Harambe egy egész faj fenntartásáért kellett volna feleljen.


Persze ha lecsapolták a spermáját halála után (?), akkor nyilván tökmindegy, egy buta majom aki annyit tud tenni az univerzum szépüléséhez hogy a kapott kajával dobálja a nõstényeket meg paskolja a mellét hogy õ a legerõsebb.

2016. dec. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Napi demagógia... Én láttam már szenvedni mindkettőt, de lof@@t se ér a sajnálkozás, amíg csak sápítozol, hogy jajszegénygyerek... Nem az a lényeg, hogy kinek az élete ér többet, hanem hogy csak jártatod a szád, vagy teszel is valamit.
2016. dec. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Kutyára szavazok. Senki se kovezzen meg, csak előre látok! A legtöbb gyerek ma már kicsi korában (hét évesen) is undorítóan viselkedik. Újabb korcs generáció született, akik bántják a másikat. Egy kutya viszont haláláig hűséges és szeretett teljes. Oké, van kivétel, de ki miatt vadulnak meg? És őket lehet reabitalni. Cezar Milannak van egy pitbull kislánya, aki kutya viadalokon vett részt, majd egy elvesztett mérkőzés után felgyújtották. A könyv szerint egy óra kellett neki, hogy megbizzon a ferfiben és azóta is kedves aranyos kutya.
2016. dec. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!