Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A fiatalon bántalmazott...

A fiatalon bántalmazott (testileg/lelkileg) emberek később másokon segítenek?

Figyelt kérdés

Sok ilyenről hallottam már, én is ilyen vagyok.

Miért és hogyan alakulhat ki a sokat bántott emberekben ez az önzetlen segélynyújtás? Mert tudhatják, mit jelent szenvedni?



2016. dec. 11. 12:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Nem tudom, én sajnos saját magamon se tudok segíteni...minden csak egyre rosszabb. Mondjuk engedelmes vagyok, megcsinálom amit rámbíznak. Biztos ezért is egy lúzer.
2016. dec. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
1.: Szerintem ne hagyd magad kihasználni, lásd pozitívan a világot, és ne stresszelj a dolgokon. Lásd meg mindenben a szépet, örüj annak, amid van!:)
2016. dec. 11. 12:56
 3/17 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem inkább az ellenkezője tipikus, amikor a bántalmazott később maga is bántalmazóvá válik sajnos.

De persze vannak nagyon pozitív példák is. Csak az tud igazán segíteni, aki tudja, hogy mi zajlik le a másikban.

2016. dec. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
23%

Ne általánosíts.


Mert megtapasztalják milyenek nem akarnak lenni.

2016. dec. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
68%
Sajna inkabb pont forditva van, a bantalmazottak kesobb bantalmazova valnak.
2016. dec. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Akartam is írni, sajnos ismerek példát erre is... az osztályomban vannak páran, akiknél múltjuk ellenére fordult a kocka, és rajtam vezetik le a saját problémáikat. Nem tudok mit tenni, hát kénytelen vagyok elviselni, bár elég nehéz..


Igazából én úgy vagyok vele, hogy mivel tudom, mit jelentenek az efféle dolgok, a későbbiekben nagyon szívesen vállalnék önkéntes segítséget különféle alapítványoknál (állat- és természetvédelem, bántalmazott/beteg gyermekek), vagy akár saját hasonló szervezetet alapítani...


Szeretek embereken segíteni, csak sajnos ezt többen is ki próbálták használni. Azóta tudom, a nagyszájú központi egyének csakis játszadozásból csicskáztatják/zaklatják a csendesebb típusokat.

Azokkal szeretnék foglalkozni, akik még az életben soha nem tapasztalták a pozitív dolgok érzését.


Amúgy L/18

2016. dec. 11. 17:31
 7/17 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Szerintem lehet hogy túl jófej vagy kérdező, de azért beszélgetnék kíváncsi lennék a sorsodra ill. arra hogy miért érzed úgy hogy mostmár te segíthetsz és nem rajtad kell. 29/f
2016. dec. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Mert gyakran megesett, hogy tőlem kértek segítséget, és én örömmel adtam, de mikor nekem volt szükségem segítségre, sok esetben nem kaptam meg. Ezért inkább olyanokon segítenék, akik azt ténylegesen igényelnék is, csak nem merik/szeretnék kérni. Szerencsére sokszor megérzem, ha valakin segítenem kell.

Egyszerűen csak tudom, milyen, amikor senki nem áll melletted, és legszívesebben meghalnál...

2016. dec. 11. 20:26
 9/17 A kérdező kommentje:
Bocs a szóismétlésekért |segítség| ._.
2016. dec. 11. 20:31
 10/17 anonim ***** válasza:

Egyesek igen, mások bántalmazottakból bántalmazók lesznek.


Én nem mondanám magam bántalmazottnak, bár tény, hogy van néhány retardált f..z az osztályomban, akik néha-néha beszólogatnak, meg főleg a hátam mögött röhögnek rajtam, de semmi komoly.

Egyszerre megvan bennem az, hogy ha lenne rá lehetőségem, nem túl szép dolgokat tennék ezzel a néhány emberrel... de az is, hogy később majd segíteni szeretnék olyanokon, akiket bántanak, rossz helyzetben vannak.

2016. dec. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!