Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért tartja sok ember barbárs...

Miért tartja sok ember barbárságnak a disznóvágást?

Figyelt kérdés
Nem a vegetáriánusokra gondolok hanem azokra akik esznek húst és ha megtudják, hogy szoktunk a családommal disznót vágni egyből az jön hogy lehetünk ilyen szívtelenek. Miközben a vágóhidakon tartott állatokat sokkal kegyetlenebb körülmények közt tartják és azt bezzeg megveszik a boltban. Nem gondolnak eléggé bele a dolgokba vagy ennek van valami más oka is?
2016. dec. 11. 21:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Esetleg javasold nekik, hogy legközelebb a frissen sült oldalas helyett (kenyérrel, csalamádéval) kezdjenek hozzá nyersen a malacka bordáihoz.
2016. dec. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%
Én imádom, már az élő disznókban is a kolbászt látom. még az animal planeten is...
2016. dec. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem a pajtában a disznónk jobb életet élt mint a nap mint nap millió számra levágott sorstársainak 90%-a. Attól hogy valaki nem mocskolja be a kezét, de megeszi a húst ugyan olyan barbár. Egy halat kifogni és elkészíteni csak azért nem barbárság mert az nem visít olyan csúnyán? És nem rugdalózik? Vagy esetleg egy csirkét? Nekem az a véleményem hogy egyáltalán nem barbárság.
2016. dec. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%
Azért tartja sok ember barbárságnak a disznóvágást, mert ostobák mint a sz*r.Ugyanúgy megeszik a disznóhúst ők is,csak ugye nem ők vágják le, akkor már mindjárt nem számít.Isten a haszonállatokat azért adta az embereknek, hogy idővel levágják őket és legyen mit enniük.
2016. dec. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
Semmi baj, maradj csak a faluban, vágd a disznókat és ne gondolkozz ilyen bonyolult problémákon.
2016. dec. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Egyébként nem vagyok falusi. Még kiskoromban ott éltem de városba költöztünk és így nem kaptam annyira sokat a falusi kultúrából de néha meghívnak minket disznót vágni mégsem tartom undorítónak és nem hátrálok ha segíteni kell a vágásban. Egyszerúen csak logikusan gondolkodom.
2016. dec. 11. 21:41
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

És most ezzel fel akarsz vágni?

Sült vért is eszel?

2016. dec. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
18%
Én még nyerset is, amikor töltötték a véres hurkát és az ángyom már kellően pocsolya részeg volt, és beletúrta a képembe a tölteléket a kondérból, és ezt minden évben eljátszotta. Finom!
2016. dec. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen szeretem a sült vért. Ezzel csak azt akartam, hogy sokáig én sem tudtam milyen egy disznóvágás és nem gyerekkorom óta szembesülök vele. És amikor először láttam olyan helyzetben voltam mint azok akik elítélik de én mégsem tettem és ezért nem értem
2016. dec. 11. 21:46
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem a pajtában a disznónk jobb életet élt mint a nap mint nap millió számra levágott sorstársainak 90%-a."


Én is így vagyok az összes haszonállatunkkal. Lehet hogy az asztalon végzik, de addig is normális körülmények között élnek, és törődünk velük.

2016. dec. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!