Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet az, hogy valaki a...

Hogy lehet az, hogy valaki a bonyolult dolgokat remekül átlátja, de közben alapvető dolgokat meg elront?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm ,aki amolyan profi szinten van az összes reál tárgyból, valamint bizonyos dolgokat úgy megjegyez, mintha lefotózta volna az agyával, és nagyon jó a humora, szinte bármilyen témához hozzá tud szólni és mindenkivel megtalálja a közös hangot. Közben meg alapvető dolgokat elront, van hogy nem tudja, hogy milyen nap van éppen, vagy összekeveri két embernek a nevét, szétszórt, elhagy dolgokat, néha elég mókásan viselkedik.
2016. dec. 12. 17:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem mindegy milyen nap van ha valaki profi valamiben?

Vagy valakinek már az is tudás ha tudja milyen nap van.

Vagy mi a neve valakinek aki kb semmit sem számít?

Neki ezek nem lényeges dolgok ezért nem fordit rájuk semmi energiát.

2016. dec. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mert lényegtelen dolgokkal nem foglalkozik. Mit számít milyen nap van? Ő sokkal fontosabb dolgokat tart észben.
2016. dec. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Szórakozott professzor.

Egy ókor történész tudósról olvastam, (régen, neve elfelejtődött), hogy előadást tartott, részletes elemezve az ókori görög Athént, az akkori életet, a helyszíneket, az építményeket - majd az előadóteremből a szálloda felé tartva eltévedt a kisvárosban, úgy kellett a rendőröknek hazakísérni, nehogy megfagyjon a téli éjszakában:D

2016. dec. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Elég könnyen lehet ilyen. Bizonyos dolgok logikusak és érdeklik, ezeket könnyen átlátja. Ami nem logikus, azt kevésbé.

Hasonló voltam én is pár éve. Simán megírtam ötösre a fizika és matek dogákat. Egyszerűnek és logikusnak tűnt. De sosem tudtam, hogy épp milyen nap van. Egyszerűen nem érdekelt. Reggel bementem, megnéztem az órarendem és tudtam. A neveket is nehezen jegyzem meg. Egyszerűen semmi logika nincs abban, hogy valakire ránézek és ő Béla.

2016. dec. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Egyszerűen semmi logika nincs abban, hogy valakire ránézek és ő Béla."

De aranyos.. :) Köszi,ez most megmosolyogtatott.

2016. dec. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Metionin ***** válasza:

Simán lehet. az agya a bonyolult dolgok átlátáát szokta meg és figyelmen kívül hagyja a nem logikus vagy lényegtelen dolgokat. Pl. én is ilyen vagyok, lexikális tudásom rengeteg, több nyelven beszélek, memóriám fotografikus, mindenre emlékszem, gyakan totál lényegtelen dolgokra is, mondjuk hogy az x helyen lévő lámpaoszlopon van egy kis fémtábla és hogy arra mi van írva.

Ellenben neveket-arcokat nem tudok megjegyezni, épületeken belül képes vagyok eltévedni, nehezen olvasom le az órát, fogalmam sincs, hogy milyen nap vagy hanyadika van éppen, emiatt naptárral a kezemben élek, valamint lazán beteszem az üres bögrét a mikróba és ottfelejtem a teának feltett vizet.

2016. dec. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!