Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mit csináljak?...

Szerintetek mit csináljak? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés

Szóval itt a továbbtanulás és hát egy elég égető problémám van, méghozzá az, hogy nem tudom hova tovább. Már egész kicsi korom óta (kb. 12) nagyon érdekel a kémia,biológia,matematika és most nem tudom hova tovább, 4 szakon gondolkodom, a gyógyszerész,vegyész,orvos,biológus, szerintetek hova éri meg a legjobban menni? Mert úgy érzem magamtól nem tudok dönteni, rettentően tetszik az összes felsorolt szakma, sokat morfondírozok ezen hetek óta, de egyszerűen nem megy a döntés :D

Szerintetek?


A válaszokat előre is köszönöm!:)


2016. dec. 12. 21:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ELTE TTK biológiára járok, másodéves vagyok.

A 4 felsorolt szak mind nehéz és tanulós, leginkább az orvosi. Ott rengeteg a tanulás és szívás, főleg a Semmelweisen. Úgy tudom, vidéki orvosikon habár a tananyag ugyanannyira nehéz, kevésbé szívatnak, szóval talán olyat ajánlanék. Gyógyszerészként és vegyészként kémiás jellegű dolgokat tanulsz és amolyan alkalmazott-kutatásokat tudsz végezni.

Biológusként rengeteg lehetőséged van (bár gondolom a többi szakon is, csak ebben vagyok otthon:D), mehetsz humán/növényes/állatos/ökológiás/biokémiás/molekuláris biológiás szakirányokra, gondolom a humán érdekel, ha mellette az orvosit fontolgatod. :D

Az ELTE a legnehezebb a biólógusképzést adja, itt is szívatnak rendesen, de a hangulat jó, és ha tényleg sokat tanulsz, akkor azért megvan a gyümölcse. :D És a gólyatábor @&#@[Đ@&# jó! :D

Itt is sok kémiás tárgyunk van, szóval arról sem kell lemondanod. Cserébe csomó magolós latin rendszertan is van, meg ilyesmik...

Az orvosin is sok a magolás, anatómia meg ilyenek, és ott ugye nem kutató, hanem orvos lehetnél, ami egy teljesen más dolog. :D Szóval ezt neked kéne először eldönteni, hogy nagyjából milyen irányba húzol...

Sok sikert! ;)

2016. dec. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!