Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan hogy valaki az...

Van olyan hogy valaki az átlagnál hajlamosabb az agyalásra, gondolkodásra?

Figyelt kérdés

Mostanában sokat gondolkodok,többet agyalok szerintem mint korábban,mintha csak egy ideje változtam volna meg.Már mások is mondták hogy túl sokat gondolkodok vagy valami hasonlót mondtak.

Szerintetek lehet olyan hogy nekem van alapvetően valami hajlamom a gondolkodásra?Persze,minden ember gondolkodik,de most valami "extrább" hajlamra gondolok.


2016. dec. 14. 22:44
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
Ha lenne rá hajlamod, nem írtál volna ki egy így, egy ilyen kérdést.
2016. dec. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
-egy
2016. dec. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy van ilyen. Én is gondolkodós fajta vagyok, bár nálam ez nem hirtelen jött... S nem tudom, más milyen, de elnézve az embereket sokan elég ritkán használják az agyukat tudatosan...

Az agyalás az nekem már kissé más, egy bizonyos élethelyzet lazán előhozhatja, hogy sokat rágódsz valamin, ami zavar s meg akarod oldani. A sima gondolkodás nekem az, hogy pl. nézek vagy olvasok valamit s utána akár mosogatás, séta közben újragondolom, kielemzem, belemélyedek... Elég rossz, ha valaki kicsit sem ilyen, mert poénos és hasznos, ha valaki akár "csak" józan paraszti ésszel bele tud gondolni s inkább csak hirtelen kérdez nagy hülyeségeket, mert idővel le tudja vezetni, hogy minek lehet értelme s minek nem (már egyes esetekben, mert sokszor azért kell szakmai tudás is).

2016. dec. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is sajnos ilyen vagyok, túlkombinálok mindent, aztán a végére valami ellentmondás jön ki általában, és sokszor emésztem magamat, mert állandóan pörög valamin az agyam >.<
2016. dec. 15. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jelen. Az enyém már klinikai eset, mert a túl sok agyalás durván kihat a napi teendőimre, állandóan kattog az agyam, mindig aggódok valamin.
2016. dec. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A pszichologia mai állása szerint van az introvertált, meg az extrovertált ember, valószínűleg te az előbbibe tartozol, ami azt jelenti, hogy belül éled az életed, elemző típus vagy. Persze még ezernyi dolog következménye lehet, hogy ilyen gondolkodós vagy, de ebben nincs semmi rossz, ha a többiek nem értenek meg, akkor ez van. Nagyon sok "túlgondolkodós" ember van még a világon, csak őket nehezebb észrevenni, mert nem olyan feltűnőek, mint a hangosabb társait. Így kerek a világ, hogy ilyen emberek is vannak! :)

Egyébként ha sokat gondolkozol, meg ötletelgetsz akkor ajánlom, hogy próbáld ki az olvavást, vagy az írást, lehet, hogy élvezni fogod, meg legalább a gondolataid leírva sokkal rendezettebbnek, tisztábbnak tűnnek.

Ha viszont már betegesen össze-vissza csaponganak a gondolataid, nem tudsz figyelni, akkor lehet, hogy figyelemzavarod van vagy hiperaktív vagy egy pöppet. De ha lehet, fogadd el magad, ez is egy adottság. :)

2016. dec. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hasonló vagyok én is. Próbáld meg magad valamivel lekötni, fáraszd le magad fizikálisan, talán úgy kifáradsz és nem fogsz annyit agyalni.
2016. dec. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!