Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek van olyan, hogy a...

Szerintetek van olyan, hogy a személyiségnek összhangban kell lennie a külsővel, genetikai adottságokkal?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha valakinek például szerencsétlen a külseje, az arca, annak nem áll jól az ha magabiztos, vagy akár macsón viselkedik. És neki csakis a szerencsétlenkedés áll jól?
2016. dec. 16. 00:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A magabiztosság mindenkinek jól áll, és szerencsétlenség senki sem áll jól. :)
2016. dec. 16. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
senkinek*
2016. dec. 16. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Az ember környezete az, ami a medrében tartja a személyiségi jegyeket, erőltethet magára bármilyen jellemet egy illető, úgyis a visszajelzések alapján rakja be magát valahová.

A fiatalság van nehéz helyzetben, ők folyamatosan változnak, keresik a helyüket a világban, kapják(nagyon helyesen) a rengeteg visszajelzést, és olyanná alakulnak, amik lesznek később.

2016. dec. 16. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem.


Ez olyan, mint amikor a szép lányoknak elnézik a legbunkóbb viselkedést is, ha meg egy rondább vagy kövérebb lánynak normális önbizalma van, mindig kérdezik, hogy "mire fel?".


Mintha a szép külső felmentés lenne minden bűn alól.

2016. dec. 16. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Igen. Az ember akkor erzi magat 100%-nak, ha a szemelyisegehez elkepzelt kulso legalabb reszben rendlekezesre all. Nyilvan mem a szelsosegekrol van itt szo, de ha pl valaki mosolygos viszont a fogai csunyak, akkor nem tud kiteljesedni, ergo nem tud magabiztos lenni.

Remelem ertheto a hasonlat

2016. dec. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen. Ide akartam kilyukadni amire ti is utaltok. Szóval mindig szememre vetik, hogy legyen több önbizalmam társaságban, a nőkkel. De mire fel lenne önbizalmam, hiszen a visszajelzések alapján ronda vagyok és nem vagyok fontos. Ahogy ti is mondjátok, a jellemet, belső tulajdonságokat mindig is a visszajelzések határozzák meg. És ha például magabiztos lenne a viselkedésem az természetellenes lenne, és ellenszenves lenne az emberek számára. Hiszen egy szerencsétlen külsejűnek nem bocsátják meg azt. És így nem tehetek én arról, hogy ilyen vagyok, hanem a környezetem formált ilyenné. Csak az zavar amikor engem hibáztatnak, hogy miért vagyok ilyen gyenge ember, félénk, bátortalan stb. Hát azért kérem szépen, mert ez a viselkedés van összhangban a külsőmmel, ez a természetes. Egyetértetek?
2016. dec. 16. 09:00
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Reszben igen, bar ez mar szerintem vegletes egy kicsit.

Nem tudsz valtoztatni magadon? Miert vagy ronda?

2016. dec. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hát például beesett arc, sápadtság, karikás szem, asszimetrikus arc, nagy szemek, ferde orr stb. Ezen nem lehet változtatni. Ilyen külsővel tanácsos magabiztos lenni, vagy viselkedjek csak szerencsétlenül, mert az jobban illik a külsőmhöz? Mit szólsz?
2016. dec. 16. 09:28
 9/14 anonim ***** válasza:

Persze, de a külsődet változtathatod annak fényében, hogy milyen embernek érzed magad, milyennek szeretnél tűnni :)

Én pl. vörös hajjal születtem, és imádom, mert szeretek kitűnni, de van olyan ismerősöm, aki a vörös haját barnára festette, mert nem szerette, hogy megnézik az emberek, megkérdezik, eredeti-e, stb. Ugyanígy van, aki szemüveget hord egész életében, van, aki kontaktlencsére vált, és annak, ha valakinek szemüveget kell hordania, egyértelműen az az oka, hogy rossz a szeme, mégis társítunk hozzá sztereotípiákat ("tuti okos, tuti bölcsész, stb.")

2016. dec. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Most olvastam el az utolsó válaszodat. A karikás szemet okozhatja kevés alvás vagy vitaminhiány. A válaszodból ítélve férfi vagy, szóval nem mondom, hogy sminkelj :D Előnyös frizurával, öltözködéssel, sporttal sokat ki tudnál hozni magadból szerintem. Olyan nincs, hogy valakinek semmi nem áll jól!
2016. dec. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!