Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért rosszindulatúak ennyire...

Miért rosszindulatúak ennyire az emberek?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem,hogy nem akarok általánosítani. Eszemben sincs. Csak a tapasztalataimat írom le egyes emberekről.

Ha látnak egy kicsit szebb lányt,akkor az "Chhhh de sok sminket kent magára."

Kibeszélnek mindenkit. Még egymást is. Aki épp nincs ott. Igyekszem ezekből kimaradni..Mert néha belegondolok,hogy vajon rólam mit mondhatnak,amikor nem vagyok ott..?

Ma pl megfigyeltem,és szinte bármiről is volt szó,bármi volt a téma,a lényeg ugyanaz volt bennük : Valakit,vagy valamit becsmérelni,lenézni.

Szép? Akkor azért. Csúnya? Akkor azért? Sikeres? Akkor azért. Butább? Akkor azért. Elkeserítő..

Irigyek? Vagy miért?



2016. dec. 16. 15:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hogy magukat valamivel többnek érezhessék, bár sokszor az őszinte és reális véleményeket sokan félreértelmezik rosszindulatúságnak.
2016. dec. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretnék most kisregényt írni, szerintem a főbb szempontok:


Ilyen az értékrendje, más szemében a szálkát is meglátja, sajátjáéban a gerendát sem. Általában képtelenek érvekkel alátámasztani, hogy miért is ócsárolják a másikat, amit legtöbbször a társaság nem is vár el tőlük. Egyszerűen nincs érdemi téma amiről beszélgetni tudna egy ilyen társaság így marad a másik / mások becsmérlése.


Nem kell ilyen társaság tagja lenni, vagy hogyha egy beszélgetés ilyen jellegűbe csapna át a megfelelően feltett kérdések mindig elterelik a témát.. (vagy az ócsároló személyére, és ócsárolásának jogosságára reflektál)

2016. dec. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
És az a legfurcsább az egészben,hogy elvileg nagyon jóban vannak egymással. Remélem nem minden társaságban megy ez..
2016. dec. 16. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!