Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más, túlsúlyos, vagy akár...

Más, túlsúlyos, vagy akár átlag testalkatú ember is ilyen?

Figyelt kérdés

Igazából a súlyom miatt (gondolom én), eléggé magambafordulú típusnak tűnök, amolyan "introvertált" személyiségnek, bár lehet, hogy nem csak annak tűnök, picit az is vagyok, de elindult az életem egy teljesen más irányba, sportolok, normális kaját eszem, kezdek kiegyensúlyozottabb lenni.

Mindenki, aki nem ismer igazán, azt hiszi, hogy egy teljesen magamnakvaló, bunkó, csendes ember vagyok, pedig csak sokakkal nem érzem magam egy hullámhosszon.

Picit nehezebben nyílok meg, meg barátkozom, de nem kell órákig/hónapokig tutujgatni, hogy ugyan már, nyíljak meg,

Próbálok változtatni, aktív lenni az életben, a csoportokban, csak nem tudok sokszor hozzászólni a témához, mert kb. olyan a szituáció, hogy ők az gombákról beszélnek, meg a bozótmívességről, én meg nem tudok valami sokat a gombákról sem, sem a bozótokról, illetve fordítva, na meg az írásban jobban kifejezem magam, mint a való életben. :D

Sajna emiatt nincs valami sok kapcsolatom a való életben, amit nem is tagadok, amik meg vannak, azok egész mélyek,de persze szeretnék új kapcsolatokat kialakítani, ti hogy élitek ezt meg, van itt hasonló egyén, ti is kicsit egyedül érzitek magatokat néha emiatt?

kort, nemet, súlyt is írhattok, akár privátban, akár itt.



2016. dec. 18. 18:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Belsőre én is olyasmi vagyok, mint te.

Csendesebb, nehezebben nyílok meg.

De a súlyommal nincs gondom, csak az elcseszett korosztályommal, nem igazán vagyok velük egy hullámhosszon.

Tudom, hogy vannak normálisak is még egy kevesen, de hogy hol azt nem tudom.:)

16L

2016. dec. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én nagyon hasonló vagyok.

És igen szoktam egyedül érezni magam,sajna.

20f

2016. dec. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Metionin ***** válasza:
100%

Az extrovertált/introvertált személyiség nem súly függvénye. Ha a súlyod miatt nem mersz kapcsolatokat kiépíteni, azt önbizalomhiánynak hívják. Ez elmúlik, ha rájössz, hogy értékes vagy. Az intro- és extrovertált személyiség gyakran gyerekkorban kialakul és aztán már nem változik számottevően, míg a súly változhat.


Én pl. introvertált vagyok és sovány.

2016. dec. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Megnyugodtam, meg nem is.

Örülök picit, hogy nem csak én vagyok ilyen, viszont az nem nyugtat meg, hogy a az "introvertáltságom" nem fog számottevően elmúlni, de azért remélem javulni fog a helyzet, te hány éves vagy, Metionin?

2016. dec. 19. 18:01
 5/7 Metionin ***** válasza:
100%
26 de kisgyerekkorom óta introvertált vagyok. Pedig egy ideje van önbizalmam is.
2016. dec. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nos, ellenpéldák is jöhetnének, mert kezdem elfogadni, hogy örökké nehézségeim lesznek a barátkozással, és hasonlókkal. :D

Metionin, neked pedig köszönöm a választ. :)

2016. dec. 19. 19:26
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is introvertált vagyok. A gimiben megszólalni is alig mertem, egyetlen egy barátom volt, a többiekkel két szónál többet sosem váltottam. Aztán jött az egyetem, jobb közegbe kerültem, olyan emberek közé, akikkel sok közös témánk volt és hirtelen máris könnyebb lett a barátkozás. Most is utálok a figyelem középpontjában lenni, de az emberekkel már egész jól boldogulok. Annyira, hogy a munkám is olyan lett, ahol sokat kell kommunikálnom idegenekkel. Szóval ne aggódj, tinikorához képest rengeteget változik az ember a húszas éveiben! :)
2017. márc. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!