Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lett ennyire fontos az...

Miért lett ennyire fontos az embereknek a pénz?

Figyelt kérdés
Azt veszem észre,hogy egyre többen tapossák el a másikat csak a pénz miatt és már nem számít semmi csak az hogy kinek van több a zsebében,mindegy milyen áron.Miért????

2016. dec. 21. 10:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%

Azért vetted EZT észre 3 nappal ezelőtt, mert úgy érzed, neked nincs vagy nem lesz elég, lemaradsz, kimaradsz.

Mi a baj valójában?

2016. dec. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
47%
Mert manapság ez határozza meg a hatalmat. Régen előjog volt a hatalom, esetleg kiváltság, ma már megszerezhető bizonyos mértékig, és ez sokakat motivál.
2016. dec. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%
Kell a pénz az életben-maradáshoz.
2016. dec. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%
Mert sajnos a jó szavakért, a szép emlékekért, az elismerő mosolyokért semmit nem adnak a boltban, a pénzért meg igen. Ha tehát életben akarsz maradni, pénzt kell szerezned.
2016. dec. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
78%

Nem lett, eddig is az volt. Az ókortól kezdve, a középkoron át, a mai korig.

És őszintén szólva, a legtöbb emberen simán áttaposnék a pénz miatt. Miért? Mert ennyit érnek.

2016. dec. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
32%
Utolso ezzel magad minosited... Te ersz ennyit
2016. dec. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

#6: Kérlek, áruld el, hogy kezeljem azokat, akik naponta fellöknek másokat buszra szállás közben, akik naponta a járdán arrébb löknek másokat, akik felszínes kapcsolatokra képesek csak, akik megcsalják a másikat.

Tény, engem minősít. Pl. realista vagyok és nem naiv idealista. Elég sok embert húztam már ki a sz*rból. Az már nem minősít engem, ugye?

2016. dec. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Igazad van,már az ókorban is így volt.Azóta annyit változtunk,hogy nem öljük meg a másikat,talán.


Én az embert sokkal többre tartom.

Azt nem tudom megérteni,hogy miért alakul ki az emberben olyan értékrend,hogy a pénz a legfontosabb.Fontos,de nem a legfontosabb,sőt.

2016. dec. 21. 12:04
 9/19 anonim ***** válasza:
79%
Egyszerű: A pénzzel megyek valamire, míg a vadidegenek nekem semmire sem jók, sőt jellemzően csak hátráltatnak. Szerinted melyiket priorizáljam?
2016. dec. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Tehát az alapján döntöd el hogy mi a jó és mi a rossz cselekedet,hogy hasznod származik-e belőle vagy sem?


Eltorzult értékrend ez nem?

2016. dec. 21. 12:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!