Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől függ, hogy egy egy apa...

Mitől függ, hogy egy egy apa vagy anya vagy mindkét szülő abnormális neveltetése és viselkedése az egyik testvér személyiségét jobban kikészíti mint a másikét?

Figyelt kérdés
Tehát az egyik gyerek normálisabb lesz a másik kevésbé.
2016. dec. 22. 17:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos ez nagyon gyakori eset, amely gyakran a kisebb gyerek felé való kicsit több kedvességet jelenti, amit a nagyobb tesó nem bír elviselni a bunkó szülők miatt, akik hanyagolják a nagyot + dadának használják. Ez a konfliktus képes megmaradni min. 50 évig is az emberekben.

Ritkább az, amikor a nagyobb tesó van továbbra is kényeztetve, akár 30 évesen is, mint egy óriáspólyás (de ez nem vicc), a kisebbet pedig le se izélik a szülők, de ez is a nagyobb tesó manipulációinak köszönhető.

2016. dec. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én középső gyerek vagyok. A nővérem csak fél testvér, a húgom és köztem csak másfél év van. A nővérem a kedvence anyámnak, a húgomnak meg mindent elnéznek mert ő legkisebb. Ezerszer engedékenyebbek vele. Már 16 éves kora óta elengedik az éjszakába és pénzt is kap mindig, volt hogy egy napig haza se jött a bulizásból, le se szarták. Engem 16 évesen max. 11-ig engedtek el, pénzt nem kaptam. Még 17-18 évesen is néha könyörögnöm kellett hogy elengedjenek, volt amikor sírtam is nekik, de akkor sem engedtek. Max. 300 ft-ot kaptam mindig, ami épp elég volt a buszra. De a legtöbbször semennyit. Oldjam meg... A húgom kivétel nélkül mindig kapott legalább 1000Ft-ot, amit el is várt anyáméktól szinte követelte. Anyám egyébként alapból nem normális, biztos van valamilyen mentális betegsége, betegesen korlátozó, és szerintem OCD-s.

Valamiért hármunk közül én vagyok a legnemnormálisabb. (szerintük) A húgom mindent kifecseg nekik, mindent megbeszél velük. A nővérem is normális velük. Pedig egyébként mindhármunkat vert anyánk. Én nem osztok meg velük semmit. Ha kell hazudok, csak hogy egyszerűbbnek tűnjenek a dolgok velem kapcsolatban, minthogy bármit is el kelljen magyaráznom, vagy mesélnem. Volt hogy lógtam a suliból, az apám ahogy meglátott egyből megütött, üvöltöztek velem, megaláztak. A húgom a 9-et szinte végig lógta, semmi. Semmit se csináltak vele! Apám akárhányszor hozzám ér azóta, undorodom, rosszul vagyok. Nem tehetek róla. Senki sem érti meg ezt az igazságtalanságot, senki sem akarta észre venni soha.


Mindhármunk közül én vagyok a leglabilisabb, depresszióra hajlamos. Amikor sokat vagyok a családommal szoc. fóbiám van. Amikor nem foglalkozok annyira velük, ez enyhül. Ha meg szinte egyáltalán nem beszélünk, teljesen jól vagyok és bátrabb vagyok az emberekkel.

Tudom jól, hogy beteg ez a család és nem csak én szenvedtem anyám miatt. Hanem mindhárman. De rajtuk miért nem látszik? Őket is ugyanúgy verte, alázta.

2016. dec. 22. 18:42
 3/4 A kérdező kommentje:
És bocsánat hogy ilyen hosszú lett, de ezt le kellett most írnom...
2016. dec. 22. 18:42
 4/4 anonim ***** válasza:
Rajtuk azért nem látszik, mert az ő fejükbe nem látsz bele, csak a sajátodéba. Lehet, hogy ők is ugyanezt gondolják. Amúgy őszintén sajnállak, kívánom, hogy jobb legyen a helyzeted.
2017. febr. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!