Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Honnan jön a "100 kiló alatt...

Honnan jön a "100 kiló alatt nincsen férfi/nő" mondás?

Figyelt kérdés

Ki találta ezt egyáltalán ki? Honnan jött?

Csak azért kérdezem, mert már többször hallottam ezt, és általában mindig kövérektől, akik ezzel nyugtatták magukat úgymond.



2016. dec. 23. 08:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Remek kifogás arra, hogy miért néz ki olyan igénytelennek.
2016. dec. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
47%
Volt egy település, annak a határán volt egy "100kiló" nevű kis falvacska, ahol egykoron az adott város.. a település neve nem jut eszembe.. hóhérát szállásolták el, na már most, mivel a középkori népek igen csak babonásak, éppen ezért nem mertek a település (100kiló) alsó részeibe költözni, mert féltek a démonoktól, innen ered a mondás, hogy "100kiló alatt nincsen nő/férfi" mivel nem lakta senki azt a környéket.
2016. dec. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 imgonnabeunfriendly ***** válasza:
71%

Szia

Egyet kell értsek az első válaszadóval, tipikusan azoktól az emberektől hallod ezt, akikre igaz. Sosem hallottam még gyönyörű lányoktól, hogy: "A szépség belülről fakad."

2016. dec. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
71%

Ezzel nem értek egyet mégpedig azért,mert nagyon magasnak kell lenni ahhoz hogy ne számítson túlsúlynak/elhízásnak.

Ha valaki nagyon sportos akkor úgy 190 cm-es magassághoz passzol a 100 kiló.(persze itt izmos az illető) De inkább 2 méteres embereknek arányos a 100 kiló vagy feletti súly. Szóval ez a mondás hogy 100 kiló alatt nincs férfi teljesen értelmetlen szerintem.

2016. dec. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
54%
Mármint azzal nem értek egyet hogy ennek a mondásnak van értelme.
2016. dec. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem hülyeség. Csak könnyebb ezzel áltatni magukat, mintsem hogy beismerjék, tényleg túlsúlyosak.

Ha 100 kg-os vagy, akkor minimum két méteresnek kéne lenned, hogy ne legyél túlsúlyos. És az persze nem háj lenne, hanem izom.

2016. dec. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon régen a kövérség azt jelentette, gazdag, nincs gondja az ételt megszerezni.

A nagy hasra is azért használták férfiaknál a "tekintély" kifejezést, mert a tehetőseknek, gazdagoknak volt lehetőségük meghízni .

2016. dec. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
66%
Vannak férfiak, akiknek a kövér nők tetszenek, legtöbbször tőlük hallottam ezt
2016. dec. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Szimeon ***** válasza:
21%
A testméret fontos. Tekintélyt ad. Azért ha elmész ügyet intézni, érdemes megnézni, hogy az irodisták ösztönösen tisztelettel beszélnek egy testes emberrel, és kevésbé tisztelettel egy stöpszlivel.
2016. dec. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
84%

Általában kétféle okból mondják ezt:

1. Poénból.

2. Azért mert kövérek mint az állat.

2016. dec. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!