Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet az, hogy valaki...

Hogy lehet az, hogy valaki nagyon intelligens, de mégis naiv sok mindennel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, akiben elég sok kettősséget lehet felfedezni. Egyik pillanatban azt hiszem róla, h nála eszesebb nincsen, aztán kiderül, hogy alap dolgok vannak, amikről fogalma sincsen. Roppant naivitás jellemzi sok tekintetben. Pedig nagyon jól jár az esze, logikusan gondolkodik. Viszont vannak olyan alapvető dolgok, amikről ő még soha életében nem hallott. Ezért előfordul, hogy értetlenkedik, de nem azért mert buta, hanem egész egyszerűen nincs kellő információ birtokában az adott tényekkel kapcsolatban, mintha egy burokban élt volna. Csak fura,hogy egy ilyen intelligens, tanult ember közben tök egyszerű dolgokhoz nem ért, vagy még nem is hallott róluk.

2016. dec. 29. 17:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Az, hogy valaki okos, jól vág az esze, nem egyenlő azzal, ha valaki tájékozott.
2016. dec. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen. Nyáron egy orvosnak nyírtam a portáján a gazt ami derékig ért géppel és kb 3H volt. De előtte lejöttek kocsival hogy ők majd sarlóval pár óra alatt végeznek vele, hát nem, már az első pár percbe rákellett döbbenie hogy ez nem megy sarlóval és ez nehéz munka, a gép is erölködött némelyk foltnál + kisebb cserjék is voltak. Szval, a szakmáját keni vágja de azon kívül gőze sincs az életről. Na és utána szóltak nekem hogy csináljam meg.
2016. dec. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Carragher_x ***** válasza:
92%
Mert nem érthet senki sem mindenhez. Az okos ember igazán arról ismerszik meg, hogy a számára lényegtelen dolgok megismerésére nem fordít különösebb energiát.
2016. dec. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az intelligencia nem definiálható csak annyival hogy valakinek jól vág az esze. Probléma megoldva.
2016. dec. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

de én így definiálom, mert más az ha valaki

- intelligens,

- okos,

- művelt,

- vagy tapasztalt.

2016. dec. 29. 18:11
 6/7 anonim ***** válasza:
Van, amit a könyvekből nem lehet megtanulni...
2016. dec. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Metionin ***** válasza:
Nem érthet mindenki mindenhez. Hiszen írtad is, hogy az illető nincs kellő tapasztalat birtokában az adott dologgal kapcsolatban, tehát valószínűleg eddig nem volt rá szüksége. Példának okáért én is meglehetősen intelligens embernek vagyok definiálva, mégsem értek pl. az okostelefonokhoz, nincs jogsim, nem tudok kötni, programozni, görkorizni és még sorolhatnám.
2016. dec. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!