Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A figyelemzavar/hiperaktivitás...

A figyelemzavar/hiperaktivitás miatt nem menne a sport és a tanulás?

Figyelt kérdés
Kicsiként sose tudtam egy helyben ülni ugyan ugy mint sok kis gyerek , futva ettem még a levest is falatokként ettem xd. Gyakran kerültem verekedésbe mindig is ovodás, kis és nagy iskolás koromba is. Sose tudtam a mértéket mindig túl sokat ettem ittam hogy megmutassam mennyit birok , vagy éppen túl hajszoltam magam tesi órán. Sok balesetet szenvedtem a figyelmetlenségem miatt többet mint a többi gyerek. Ezért viszonylag nagyon rossz gyereknek tartottak a tanárok.Ezek a tulajdonságaim miatt nem is aggodtam eddig hanem azért aggodom mert 15 éves vagyok és nem megy a cipőkötés, nem tudom hogy melyik a bal és melyik a jobb ha gyorsan kérdik kell fél perc mire válaszolok és van mikor akkor is hibásan, az analog órát le se tudom olvasni mert egyszerűen nem megy , számolni fejbe nem tudok de a matek maga megy csak az egyszerűbb dolgokban tévesztek de mindig.Na és a lényeg hogy 2 hónapja járok boxra de nem bírok rendezetten mozogni és ha bonyolultabb feladatot vagy mozdulat sort mondanak egyszerűen nem tudom telesíteni mert leblokkol az agyam. És ez nagyon zavaró, és persze a figyelmem is mindig máshol van. Figyelem zavaros és Hiperaktív lennék? Mert nekem ez nagyon gyanus mivel nem vagyok hülye gyerek a tanulásban sem csak ezek az alap dolgok nagyon nagyon nehezen mennek. De vissza emlékezve ez mindig igy volt és nem értem az anyukám miért nem foglalkozott ezzel.. mostmár gimnáziumba járok ami nagy falat nekem főleg az idegen nyelvek és nem tudom. Mondjam el anyukámnak hogy szerintem hiperaktív vagyok és vizsgáltassunk ki? Vagy hogyan tudnám ezt kezelni , kérek segítsetek nagyon fontos mert nagyon szeretnék jó jegyeket a suliba is de a box a legnehezebb igy. A Válaszokat előre köszönööm.

2016. dec. 29. 22:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem mindenképpen mondd el, mivel ez a dolog teljesen nyilvánvaló, hogy megnehezíti a mindennapjaidat! Később ebből lehetnek konfliktusaid az emberekkel, mert nem fognak megérteni.. Mármint a viselkedésedet illetően.


Erről te nem tehetsz, ez egy veleszületett pszichés rendellenesség, amit egy szülőnek, ez esetben anyukádnak, feltétlenül tudnia kell a gyerekéről.. És ha valóban kiderül az orvosnál, hogy Hiperaktivitásban szenvedsz, akkor ez különféle módszerekkel kezelhető is!


Szóval azzal, hogy megbeszéled anyuddal, csak nyerhetsz :)

2016. dec. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2016. dec. 30. 09:33
 3/8 A kérdező kommentje:
Beszéltem anyukámmal de csak kiröhögött otthon a család és hogy bebeszélem magamnak.
2016. dec. 30. 09:40
 4/8 anonim ***** válasza:
Mennyire voltak veled engedékenyek a szüleid? Nekem gyanús, hogy eltolták a nevelést, de ha már felismerted, hogy valami gond van, akkor te meg tudod nevelni magad megfelelő módszerekkel. Ha anyád így áll hozzád, akkor "gratulálok" neki...
2016. dec. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát nem voltak annyira engedékenyek velem , hát nem tudom igazából.
2016. dec. 30. 13:40
 6/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy először kiröhögött, de szerintem ha továbbra is kiállsz az igazad mellett, akkor előbb utóbb rá fog jönni arra, hogy tényleg van valami komolyabb problémád és nem pedig csak "bebeszéled" magadnak.. Mert azért egy szülő olyan, hogy igyekszik arra koncentrálni, hogy a gyereke egészséges és persze, hogy nem akarja eleinte elhinni, hogy ez mégsem így van.. Ezért érthető, hogy miért nem akar hinni neked..


De ne add fel! :)

2016. dec. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszonom :) de ezt en valahogy egyedul nem probalhatom meg kezelni?
2016. dec. 30. 21:58
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen :) És nem tudom, szerintem ezt egyedül nem nagyon lehet kezelni, mert ha jól tudom a figyelemzavar annak a következménye, hogy az agyadban a különböző kémiai folyamatok nem megfelelően működnek.. Ezeket a folyamatokat pedig te saját magadtól nem vagy képes irányítani :/ Erre legtöbbször az orvos valamilyen külön erre kifejlesztett gyógyszert szokott felírni..
2016. dec. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!