Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy az emberek...

Miért van az, hogy az emberek nagy része már szinte kötőszókként használja a csúnya szavakat (tisztelet a kivételnek)?

Figyelt kérdés

2017. jan. 6. 20:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%
Miért, ba*meg, inkább ööö-zenek vagy izézenek? Az aztán kur*a szép lenne...
2017. jan. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Szolovjov ***** válasza:
93%
Nem tudom miért van, de annak örülök hogy mást is zavar rajtam kívül. Szoktam káromkodni, de társaságban odafigyelek hogy kulturáltan beszéljek. Nő előtt meg főleg.
2017. jan. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
43%
undorító b*zdmeg
2017. jan. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A b betűvel kezdődő csúnya szó szinte bármilyen magyar szó helyettesítésére alkalmas. Amúgy meg sokan úgy érzik, nem hangsúlyozzák ki eléggé a mondanivalójukat, nem fokozzák eléggé érzelmileg a tartalmát, ha nem káromkodnak egy csomót.


Sokszor én is káromkodom. Általában ha baj van, vagy ha nagyon felfokozott idegállapotban vagyok. De csak úgy... ritkán.

2017. jan. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mert ettől menőbbnek érzik magukat és más, választékosabb szavakat nem ismernek.
2017. jan. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
... és hogy leplezzék gyengeségeiket, alaptalan félelmeiket.
2017. jan. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem: a szándék a lényeges. Teljesen oké, amikor az ember káromkodik, mert ideges, feszült. (Persze gyerek előtt lehetőleg ne.) De látható sok emberen, hogy menőzésből csinálja, és azért menőznek sokan a b+-ezéssel, mert tehát gyengeségeiket, alaptalan félelmeiket leplezni próbálják.
2017. jan. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%

Félelmeiket leplezni próbálják? Ez mit jelent?


Egyébként most kint qrva hideg van. Vagy kibszott hideg. Nem nagyon hideg. Hangulatfestő szó.

2017. jan. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Azért, mert 1. műveletlenek, 2. illemtan helyett erkölcstant tanítanak az iskolákban ami alapból egy hülyeség, az illemtannak legalább lenne valami haszna és értelme.
2017. jan. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Az erkölcsnek pénzzel kapcsolatos haszna valóban nincs, de egy másik legalább akkora haszna van.
2017. jan. 6. 22:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!