Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A) Hogyan lehet legyőzni a...

A) Hogyan lehet legyőzni a szorongást? B) Mennyi időbe telt, hogy történt, amíg egy új közösségbe beilleszkedtetek?

Figyelt kérdés

Új suliba járok, ahol mindenki nagyon kedves. Ezt a kedvest értsétek úgy, hogy TÉNYLEG kedves:)

Első nap jó volt, laza voltam, viszont ma, második nap ilyen "bocsánat, hogy élek" hangulatom volt.


És nem tudom, miért, mert tényleg aranyosak, segítőkészek az emberek, velem sincs különösebb probléma (nem vagyok csúnya, első nap is jól éreztem magam, alapvetően mosolygós a természetem).


Első nap lazán odamentem ebédelni egy vadidegen társasághoz és összebarátkoztam velük, ma meg konkrétan mindenkinek háttal beültem egyedül valahová. És sok ilyen történt.


Azt tudom, hogy ezen csak én tudok változtatni, a józan eszemmel tudom is, hogy nem kéne paráznom, de valahogy mégsem...


És most kéne változtatnom, amíg a "második benyomás" volt csak kevésbé jó.


Hogy lehet legyőzni a szorongást?


Illetve saját sztorikat is szívesen olvasnék, hogy nálatok hogy nézett ki egy új közösségbe való beilleszkedés.


Nagyon hálás lennék minden válaszért!



2017. jan. 7. 02:37
 1/5 A kérdező kommentje:
Légyszi..
2017. jan. 7. 03:09
 2/5 anonim ***** válasza:

NE aggódj, ez normális. Én is ilyen helyzetben vagyok éppen, csak én új munkahelyen. :) Velem is extra kedvesek szerencsére.


Nálam úgy volt, hogy első nap voltam én is a leglazább, aztán a kövi hetekben én is paráztam azért, meg csendesebb, visszahúzódóbb voltam még.

Én ezzel nem tudok mit csinálni, világ életemben ilyen voltam, amikor új társaságba kerültem egyedüliként..

Az előző munkahelyemen is így volt, emlékszem, aztán ahogy jobban megismertek, pont ők nevették azt, aki később azt mondta rám, hogy én csened vagyok. Itt is most ugyanez van.

De kedvelnek ettől függetlenül, ezt mondták is már.


Talán a titka az egésznek, hogy engedd el azt a megfelelési kényszert/parázást. Amikor lesz*rod már úgy, akkor jobb lesz. Én ezt figyeltem meg.Mert akkor tudod jobban önmagad adni, amikor nem másoknak akarsz megfelelni már, hanem magadnak, tehát tudod már saját magad adni, megmutatni valamit magadból. Addig amíg másokra koncentrálsz, hogy mit szólnak, nem fog menni ez "lazán".

Az első hetekben én is ilyen vagyok, de idővel jól fel tudok oldódni már.


Tehát a kulcs, hogy ne érdekeljen, mit gondol más, magadra fókuszálj, ne a megfelelésre.

2017. jan. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi, ezt megpróbálom!:)

Csak annyira nehéz...

2017. jan. 7. 11:48
 4/5 anonim ***** válasza:

Tényleg ne aggódj ezen, meg fogják ismerni idővel, milyen is vagy, akkor is, ha az elején nem mindig vagy laza, vagy teljesen önmagad. :)


Mondom, rám is mindig azt hiszik új helyen, hogy "csendes lány", mert egyedüliként új helyen nyilván visszafogottabb az ember. Most, kb. egy hónap elteltével már sokkal könnyebben megy minden, nyitottabb/lazább vagyok, poénkodok velük én is.


Emlékszem még középsuliban volt egy srác haverom/ismerősöm ált suliból, aki átjött ide, abba a középsuliba, ahová én is jártam ( eggyel járt alattam).

A srác egyébként elég központi személyiség volt, mindig poénkodott, szerették az emberek, jó fej volt.

Aztán az első napokban mikor jött beszélgettem vele, és mondta, hogy hát még fura, meg meg kell szoknia. Ő is ugyanígy volt, elöl ült valamelyik padban, és időbe telt, míg megtalált a helyét. De egy pár hét/1-2 hónap után már ugyanaz a nagy szájú, cserfes és humoros srác volt, akit én ismertem. :)

Szóval nem kell félned, nem könyvel el senki nyominak, ( vagy ha mégis csendesnek, mint engem anno és most is :D), hát majd megismerik az igazi énedet úgy is idővel. Nincs ebben semmi.

2017. jan. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az ember valamikor hordákban élt, kérdező. Ha idegen horda közelébe került, rendszerint megölték. Teljesen természetes, atavisztikus félelem munkál tehát ilyenkor az emberben. Időbe telik, míg meg tudsz bízni bennük, és el tudod engedni magad.
2017. jan. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!