Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más hogy viszonyul azokhoz,...

Más hogy viszonyul azokhoz, akik folyton körülményesen gondolkoznak, cselekednek?

Figyelt kérdés
Tehát nem a magától értetődőt választják, ami a legegyszerűbb, hanem ami agyon van bonyolítva, vagy nem a kézenfekvőt választják, hanem amiért sokat kell utána járni.
2017. jan. 7. 10:49
 1/5 anonim ***** válasza:
26%

Azt hiszem, a legegyszerűbben ez a két szó jellemez:

"agyamra megy".

De csak amikor nekem csinál valamit, vagy időre kell, vagy ilyesmi (nem csak meló tekintetében). Ha a maga dolgát nehezíti a körülményessége által, az nem zavar végül is :)

2017. jan. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én pont ilyen vagyok :D Szeretek utánajárni a dolgoknak, hogy véletlenül se hibázzak. Anno, rajzórákon is én voltam az, aki 5 perccel kicsöngetés előtt kezdett el rajzolni, mert addigra jutottam el a TÖKÉLETES ÖTLEThez. Sulis projekteket is mindig túlgondoltam, nálam nincs olyan, hogy 10 perc alatt összedobok egy prezentációt
2017. jan. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Engem az őrületbe kergetnek, nagyon bosszantó, amikor vki csak azért nem a magától érthetődőt választja, mert meg akarja mutatni, hogy ő más, a kuszább megoldásokat választja, mert ő ennyivel intelligensebb.

A másik;beszélgetéseknél sosem fogadja el a kézenfogható véleményeket, folyton előáll egy sajáttal, ami legtöbb esetben sokkal bonyolultabb, drágább, hosszabb mint a kézenfogható.

2017. jan. 8. 11:06
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem erre mondják hogy körülményes, hanem arra is ha valaki pl nem ehet akármit, mert van valami betegsége, akkor túl sok mindenre kell figyelnie pl evéskor, vagy nincs jó lakása, és nem jók a körülményei, és így körülményesen old meg dolgokat, pl nincs minden kéznél. Amúgy meg szerintem valaki a lánc végén mindig "körülményes" lesz, mert valakinek meg kell oldani a piszkos munkát... A többiek passzolnak, passzolnak lefelé, majd az xy gondolkodik, az megoldja, aztán xy-nak meg túl sok mindent kell figyelembe venni mert mindent rátoltak.

Ja meg ha gazdag vagy nem vagy körülményes valószínű... Megbízol valakit, oldja meg pénzért, aztán majd az körülményes lesz, csak te azt nem látod (mert nyilván nem fogja elmondani mert megbélyegzik hogy körülményes)

Persze vannak akik mindent túlbonyolítanak, de az más tulajdonság szerintem mint hogy körülményes. Az nem jó, ha körülmény, az nincsen, értelme nincsen annak amit csinál, csak ő saját maga választja ki a kerülő utakat feleslegesen, mert túlbonyolítja.

2019. jan. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyébként meg, ha intelligensebb, akkor nem a kuszább megoldásokat fogja választani, ha kiderül hogy rossz a megoldása, akkor máris kiderült hogy nem intelligensebb.


De ha belegondolsz és kiderült hogy a megoldásának van értelme, és neki az valami miatt fontos, amiről elsőre nem tudsz, neked meg tökmindegy, akkor meg hadd csinálja.


Ha az ő megoldása bonyolultabb, drágább, akkor nem körülményes, hanem nem ért hozzá, téved, rutintalan, stb.

Ha meg az ő megoldása jobb, akkor meg ügyes.

Ez nem a körülményeken múlik.

2019. jan. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!