Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kell megfelelően...

Hogyan kell megfelelően viselkedni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Még mielőtt elkezdeném a kérdést, előre szólok, hogy nem a dicsekvésre van kiélezve az egész. Sikerült olyan munkahelyen elhelyezkednem, ami rendkívül sokat fizet. A családom többi tagja gyakran 20-30 éves munkaviszonnyal általában a felét nem keresi. A kérdésem lényege, hogy miként kéne viselkednem ha megkérdezik a fizetést? Ha például láthatóan drága nekik valami, akkor illik felajánlani, hogy megveszem én, vagy nem? (Vitaminokra gondolok, vagy hasonló dolgokra amik alapjában véve hasznosak, de kisebb keresetű háztartásokban kimaradhatnak)

Ha kapok pénzt Erzsébet/Szép, stb kártyákra akkor abból meg lehet hívni őket családos összejövetelekre?

Igazából nem akarom, hogy bárkit is megsértsek vagy rosszul érezze magát, de így meg lehet kizárok mindnekit az életemből. Nem tudom mit kéne csinálni.


2017. jan. 7. 11:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha te nem kérdezel rá az ő jövedelmükre, nem kell megosztanod velük számszerűen, erre a tolakodó kérdésre azt szoktam válaszolni, hogy eleget ahhoz, hogy ne kelljen nélkülöznöm, és megengedhessem magamnak, amire szükségem van.

Ha morális késztetést érzel, és meg is teheted, felajánlhatod nekik természetesen a segítségedet, elvégre egy család vagytok, fontos, hogy számíthassatok egymásra, de csak egy bizonyos fokig, ne forduljon át ez kihasználásba.

2017. jan. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A fizetésedhez senkinek semmi köze, ez csak rád tartozik addíg, amíg nem kéregetsz másoktól.


Ha meg akarsz segíteni nekik, akkor tedd, de elvárni nem várhatja el semelyik rokon sem, ez nem a te feladatod.

2017. jan. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nálunk a szűk családban nem tabu a fizetés, én pályakezdőként nagyon örültem, hogy sokat kapok, úgyhogy mamának anyának boldogan újságoltam, a tágabb család sose kérdezett rá. De amúgy én is tudom hogy a szüleim mennyit keresnek, sőt még apósomét meg anyosomét is tudom kb. Szerintem ha meg akarod mondani nekik nyugodtan megmondhatod nem hiszem hogy irigykedne a családod hisz szeretnek és örülnek a te boldogságodért, hogy ennyit keresel ( ez csak az én véleményem) A kezdő fizumból én is elvittem anyát párszor vacsizni:)
2017. jan. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!