Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért büszke sok humán irányul...

Miért büszke sok humán irányultságú ember arra, hogy nem érti a reál tantárgyakat? És fordítva ez miért nincs így? +miért "hígult" fel a "humán"?

Figyelt kérdés

Humán tagozatra járok,de szeretem a fizikát meg a műszaki dolgokat.Nyilván a kémia és a biológia "nagy mumus" nekem is,de nem vagyok erre se büszke.


Ha pedig valamihez hozzászólnak a humán irányultságú emberek(meg úgy az emberiség 99%a)akkor az egy ordas nagy baromság.Pedig pont a humánosoktól várná el az ember hogy utánanéz a dolgoknak.


És a másik kérdés.miért hígult fel a "humán értelmiség"?mert ha megnézzük humán irányultságú egyetemekre nem igazán "okos" emberek mennek.Lehet azért mert ezt könnyebb beseggelni,megérteni mint a kémiát?



2017. jan. 10. 00:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
30%
humán irányultságú létedre elég keményen általánosítasz
2017. jan. 10. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Így visszaolvasva tényleg eléggé általánosítok.De elég szép számmal vannak ilyen emberek.
2017. jan. 10. 01:14
 3/18 anonim ***** válasza:
63%

Viszont abba is gondolj bele, hogy vagyunk 10 millióan, abból te ismerhetsz tényleg legfeljebb 100-at. És akkor csak a magyarokat nézzük.


Abba mondjuk igazad van, hogy az emberek általában csak néhány dologban jártasak úgy igazán, a többiről felületes tudásuk van. Ez miatt simán mondanak ordas nagy baromságokat, mivel az emberi természet pont olyan, hogy nekem aztán mindenbe bele kell szólnom :D

2017. jan. 10. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
53%

Ezt az "ordas" dumát még egyszer elolvasom valahol, elkezdek rángatózni....ki a t...köm találta ezt ki?

Én másolja mindenki mindenkiről...

2017. jan. 10. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
55%

A humánt magolni kell, a reálhoz érteni.


Egy reál szakos nő.


És nem a saját véleményem, hanem ahogy mondják.

2017. jan. 10. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

"a humán irányultságú emberek(meg úgy az emberiség 99%a)"



:) Ez nem igaz, innen is látszik, humán vagy, és szarx a statisztikákra. Nem. Sokkal nagyobb a real érdekeltségűek aránya. Csak a buták magolós humán szakra mennek.

2017. jan. 10. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
46%

Én is észrevettem. Sokan hangoztatják hogy mennyire nem értik a matekot, fizikát, kémiát szinte már büszkék rá. Tesóm fel van mentve matekból, szinte büszke rá, meg el van szállva magától hogy ő milyen szerencsés hogy nem kell vesződnie a matekkal...

Én meg matekozok agyba főbe a nagydogák előtt. Lehet hogy nincs értelme, nem veszem hasznát blablabla, de minél többet használja az ember az agyát és erőlködik annál inkább fejlődik a gondolkodás. De a magolással szerintem nem igazán. Ezért hajlok inkább a reál felé, felnézek a "reálos" emberekre, mert van elképzelésem arról mennyi mindent képesek felfogni és mennyi mindent tudnak amit én nem.

2017. jan. 10. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
De egyébként egyik sem jobb a másiknál. Igazából szeretek írni meg elég filozofikus alkat vagyok, de a humán azért nem érdekel különösebben (pl. iskolai tananyag szinten) mert túl könnyű. Magolni mindenki tud. A kihívás a matekban, fizikában, kémiában van számomra. :D
2017. jan. 10. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
39%

"Pedig pont a humánosoktól várná el az ember hogy utánanéz a dolgoknak. "


Pont nem, kit érdekel a filozófus véleménye. Ha egy fizikus bebizonyít valamit, akkor sokkal inkább. DUmálni nem ész, csak képesség...

2017. jan. 10. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
41%
Javaslom a Shwoder klubbut, a humán oda való... Vagy a Mekibe...
2017. jan. 10. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!