Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnék kb. anyanyelvi...

Hogyan tudnék kb. anyanyelvi szinten megtanulni angolul?

Figyelt kérdés

A tankönyvekből nem hiszem. Külföld?

Netezés közben több minden ragadt rám mint az angol órákon, kb. az angol tudásom 80%-a. De inkább csak megértek alap szavakat, mondatokat nem igen tudok összerakni, csak ilyen alap mondatokat. Ha kint élnék 1 évig pl. Angliában milyen szinten tudnék angolul?


2017. jan. 10. 03:07
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
A nyelvtant csak tankönyvből fogod megtanulni.
2017. jan. 10. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Ahoz a 1 év külföld is kevés. Talán tíz év és nagy szorgalom.
2017. jan. 10. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

1 év az lepkefing. Itt anyanyelvi szintről beszélünk. Ahhoz éveken át kellene angol területen élned és rengeteget kellene ottaniakkal társalognod.

Én nem vagyok jó nyelvekből, de szeretem tanulni őket. Nekem 6 évig tartott amíg eljutottam C1-C2es szintre. De még mindig nem mondanám, hogy tökéletes. De nem is élek angol területen, egyszerűen csak napi szinten aktívan használom és gyakorlom.

2017. jan. 10. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
8%
Sehogy. Ha most azonnal kikoltoznel angol nyelvteruletre, es ott leelned az eleted, a halalod pillanataban sem beszelnel anyanyelvi szinten angolul. Arrol mar lekestel.
2017. jan. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
Attol fugg hany eves vagy. Egy bizonyos kor utan mar sehogy. Persze c1 c2 mar par ev sot talan 1 ev alatt is meglehet
2017. jan. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
23%
Ha ide ki tud irni egy kerdest akkor mar tul oreg hozza, ennek a lehetosege 5-6 eves korban lezarul.
2017. jan. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
angol anyanyelvű barát/barátnő és külföldön dolgozni két év sztem simán lehet vki folyékony angolból így. a nyelvtant meg meg kell tanulni, mert ciki ha vki tolja a szöveget de értelme meg nincsen. és az angolok is tisztelik jobban azokat akik szépen beszélik a nyelvüket.. pákó nem akarsz lenni gondolom külföldön, szépen tessék tanulni mindennap, olvasni angolul cikkeket, sorozatokat angolul felirattal eleinte, aztán felirat nélkül nézni. és keresni a külföldiek ismeretségét, mert ha magyarral beszélsz angolul az csak a hibákat fogja erősíteni, saját tapasztalat. és ne hidd el, h nem lehet folyékonyan megtanulni egy nyelvet felnőtt korban, itt ül mellettem egy arab pasi és k-va jól beszél magyarul, meg sem mondod, hogy nem az anyanyelve, a felesége magyar és ő is 30éve itt van Magyaroszágon. tudás+sok sok gyakorlás :)
2017. jan. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem segítene. A nyelvtant tényleg meg kell tanulnod. Én 6 évesen kezdtem, minden plusz angolra eljártam. Itthon is gyakoroltam. Egy idő után csak angoluk néztem tévét, filmeket, hallgattam zenét, olvastam. Emlékszem, a barátnőmmel dalszövegeket próbáltunk fordítani, mint akik komoly kutatómunkát végezneznek.


Nehéz volt, mert a felét (többet) nem értettem, de nagyon akartam, csináltam.


Először az amerikai akcentust értettem meg, amikor a skótot próbáltam, megint úgy éreztem magam, mint egy kezdő.


De én olyan durván nyomtam, hogy már középsuliban voltak, akik azt hitték, külföldön tanultam, ha meg magyarul beszéltem, akcentusom volt a r betű miatt. (Mai napig találkozom emberekkel, akik megkérdezik, hogy magyar vagyok-e.)


Azt nem tudom, ha most elkezdenék tanulni, sikerülne-e. Időm nem lenne rá, az tuti.


De mindenféleképpen tudnod kell, a nyelvtanilag helyes formát. Nyilván nem sárga headway szinten beszélgetnek egymással, de ahhoz, hogy elhagyhass a mondatból dolgokat, tudnod kell, hogy ott a helyük.

2017. jan. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Eszembe jutott még valami.


Nekem két ilyen ismerősöm is van. Mivel nem beszélik a nyelvet, nem angolokkal dolgoznak. Nem kapnál olyan állást, ahol irodában vagy és mindenki BBC angolt beszél körülötted.

2017. jan. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Minél több filmet nézel angolul vagy ha úgy nem érthető felíratta és így is ragad rád valami .
2017. szept. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!