Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Felnőve miért válik ilyen...

Felnőve miért válik ilyen rosszá az emberek többsége?

Figyelt kérdés

2017. jan. 13. 16:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert összenyomja őket az élet terhe.
2017. jan. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A gyereknek nincs saját akarata, a felnőttnek pedig rosszabb esetben a bíróság mondhatja meg mit tegyen.
2017. jan. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nincs rossz ember. Csak a bibliában meg a hasonló mesekönyvekben.
2017. jan. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én úgy vettem észre hogy a gyerekek is pont ugyanolyan kis g..cik, sőt, még kegyetlenebbek néha mint az emberek.
2017. jan. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Gyerekként semmi felelősséged, eltartanak, bármikor adnak zsebpénzt, ha kell valamire. Ilyen támogatással meg az ember persze, hogy nyugisan tölti a mindennapjait. De ha felnőttként nincs munkád/pénzed, tönkre akar tenni valaki, akkor nem mérlegelhetsz, hogy majd anyuci beszól az iskolaigazgatónak, hogy Pistike ne piszkálja a pici fiamat. Felnőtt emberként bárki kicsinálhat és olyankor az ember tudat alatt drasztikus eszközökhöz is folyamodhat a túlélés érdekében. A kérdésedre a válasz: a gazdasági egyenlőtlenség. Amíg lesznek emberek, akik a tizenvalahány ponton masszírozó 40 milliós Porsche-jukból képesek hidegvérrel konstatálni, ahogy a -15 fokban a csöves próbál egy kis aprót kéregetni, addig lesznek gyilkosságok, erőszakok és mindenféle embertelen praktikák az életben maradásért.
2017. jan. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


#5: Nagy igazság,köszi szépen!

Azt viszont nem értem,hogy miért ártanak a másiknak pusztán azért mert örömüket lelik benne.


Pedig mennyivel jobban is lehetne élni..nem is a természetet,csak egymást kell már túlélni.

2017. jan. 13. 23:36
 7/7 anonim ***** válasza:

"Azt viszont nem értem,hogy miért ártanak a másiknak pusztán azért mert örömüket lelik benne."


Amit te spontán cselekedetnek vélsz, annak is racionális oka van. Például a kollegiális viszony. Egy leendő vagy jobb képességű munkatárs miatt az illető félti a pozícióját. De akkor ott van a párkapcsolati téma is. Hidd el, végső soron tudat alatt, kisebb-nagyobb mértékben, de minden a túlélésért folyik.

2017. jan. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!