Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek is van olyan ismerősötö...

Nektek is van olyan ismerősötök aki állandóan a szavatokba vág?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy egyre több ismerősömmel nem tudok beszélgetni normálisan, mert mindig közbevágnak amikor beszélek. Nem tudok semmit elmesélni normálisan (pedig csak 4-5 mondat lenne az egész) mert vmi kérdéssel vagy akármivel közbe szólnak. Nincs nagy beszélőkém amúgy, meg felesleges dolgokat se rizsázok össze, csak azt mondom ami éppen az adott témához kapcsolódik. Olyan is volt, hogy beszéltem vkihez, ő meg közbe elfordult és máshoz kezdett el beszélni. Ez most mi?? Volt akinek már szóltam, hogy hallgasson már végig, akkor bocsánatot kért de legközelebb megint elkezdte. Mit csináljak ilyenkor? Ti mit tennétek ilyen esetben? Kezd már nagyon idegesítő és bántó lenni.
2017. jan. 13. 19:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sajnos nekem is van... Az anyám. Képzelheted milyen lehet. Ő is folyton a szavamba vág, mással kezd el beszélni, stb., de ha én csinálom ezt vele(vagy akárki más), akkor persze hogy neki áll feljebb. Neki hiába szól bárki ő nem veszi észre magát.


Szerintem jó lenne ha konkrétan megígértetnéd az illetővel, hogy ne csinálja többet, illetve szólj neki a beszélgetés elején valami olyat hogy "légyszi most hallgass végig" vagy "ezt hadd monfjam el" (bár az utóbbi inkàbb bunkón hangzik). Szerintem a legszörnyűbb az, amikor egy viccet, vagy egy halálosan komoly ügyet mahyarázol/mesélsz, és még csak arra se méltat, hogy végighallgasson.

2017. jan. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

*mondjam, *magyarázol

Bocs a helyedírási hibákért.

2017. jan. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
29%
Valszeg unalmas vagy
2017. jan. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Amit az 1-es válaszoló leírt én is ugyan így vagyok anyámmal. Valamit elkezdek mondani neki erre vagy a szavamba vág, vagy nem is figyel rám, vagy másról kezd el beszélni, nagyon idegesítő. Ha meg szólok ezért akkor meg lehord hogy miért beszélek így vele.
2017. jan. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs. Az ilyen ismerőseimmel való kapcsolatot gyorsan leszoktam építeni. Kétszer figyelmeztetek valakit, utána ott hagyom és kész.

Anyámnak is volt egy ilyen korszaka. Amint a szavamba vágott, ott hagytam. 1 hónap után leszokott a dologról.

2017. jan. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Clay Morrow ***** válasza:
Nekem is van pár, egyik személy a húgom az. Nagyon idegesítő tud lenni valaki mikor ezt csinálja.
2017. jan. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Van ilyen, főleg, mert visszahúzódó vagyok, de mostmár kezdem megelégelni, és erődzakosabban beszélni ilyenkor ezekkel a személyekkel.
2017. jan. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én akkor abba hagynám a történetet és már nem szólnék hozzá hanem elköszönnék. Ha a következő találkozásnál megkérdezné mi van velem akkor megkérdezném hogy most végig hallgat vagy csak úgy mint a múltkor, mert akkor nem kezdem el. :)
2017. febr. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!