Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mikor estünk át a ló túloldalá...

Mikor estünk át a ló túloldalára a gyengék babusgatásával?

Figyelt kérdés

Úgy 70 éve még durván bántak a gyengébbekkel, csúfolták, kiközösítették, aki nem volt testileg-lelkileg elég erős. Az egyértelműen rossz volt, de csak lassan változott minden. Aztán mára odáig jutottunk, hogy kis túlzással lassan kínos, ha se depresszióról, se pánikrohamról, se magányról nem tudok beszámolni, mert mindenki más erről beszél.


És nem szabad ám tanácsot adni, vagy szólni, hogy az állandó nyifinyafi nem visz sehová, de még mást is lehúzol vele, áhhh... bármilyen nevetséges, apró-cseprő ostobaságon vekeng is az illető, akkor is buzdítani kell, mert ha rávilágítasz, hogy adott esetben nem kiborulni, hanem jót nevetni, visszavágni, rálegyinteni kellett volna, akkor még te vagy az érzéketlen. Mert a mai világban egyre inkább csak a gyengeség a divat, az erőt, az energiát, az életkedvet megvetéssel nézegeti a tömeg, akikből mindig ömlik a panasz. Mikor fordult ekkorát a világ, mikor emeltük piedesztálra a nyúlbélákat?


2017. jan. 19. 11:11
 1/10 Noblesse Oblige ***** válasza:
91%

Nyugi, csak itt Magyarországon menő ha valaki beszáll a "kit ver az Isten jobban" versenyben. Külföldön alapból nem panaszkodnak. Így sokkal inkább jóindulatúan állanak az emberhez, ha mégis felszínre tör a baj.

Itthon meg szinte versenyt rendeznek abból, hogy kit ért súlyosabb csapás. És kikezdenek, ha te hallgatsz a gondjaidról.


De én továbbra is úgy vagyok vele, hogy nekem is volt az életemben rossz, és küzdök is dolgokkal. De ez az én harcom, én feladatom és nem kell érte sajnálni, babusgatni stb. Mindenkinek megvan a maga keresztje. Ha valaki kér véleményt segítséget, akkor megmondom. De ha nem akkor meghallgatom a panaszkodását, és megyek tovább. Az emberek többsége nem megoldást keres a gondjaira, hanem csak együttérzést vár.

2017. jan. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
Hát a kérdésed alapján szerintem te jóval betegebb vagy mondjuk egy középsúlyos depressziósnál, úgyhogy nincs miért aggódnod, téged se vetett ki magából a társadalom, pedig abszolút nem látod reálisan a világot és szerintem ez nagyobb gáz, mint egy pánikroham.
2017. jan. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem inkább manapság tapossák el jobban a mentális zavarral küzdőket. Ez az utóbbi tizenpár évben erősödött fel.


Üdv.: Egy depressziós, szociális fóbiás, pánikbeteg, fiatal srác.

2017. jan. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

Tehát pl. szerinted gyengeség az, hogyha átélek valami elég kemény inzultust az utcán, akkor elmesélem másnak és szarul esik?

Szerintem te amúgy burokban élsz, általában az ilyeneknek nagy a szája, aztán amikor őket éri sérelem, ők sírnak a legjobban.

meh.

2017. jan. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

De megnyugodhatsz, a hármas válaszolónak igaza van,

Magyarországon még mindig akkora sötétség van a fejekben, hogy a depresszióra megy az átlaglegyintés "áh majd összeszedi magát". Egyik rokonom is kb. így lett öngyilkos, a szülei csak azt mantrázták, hogy lusta, csak rossz kedve van, blabla, aztán egyszer arra értek haza, hogy a srác felakasztotta magát.

2017. jan. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ne hegyezzétek már ki a klinikai depresszióra, mert nem erre gondoltam, hanem a sok nyígó emberre, aki mind úgy depressziós, hogy orvos még nem látta... és ha jobban kikérdezed, akkor kiderül, hogy csak töketlen, de ezt be nem ismerné, viszont némi világfájdalmas panaszkodással rögtön ki tud csikarni rengeteg babusgatást.
2017. jan. 19. 14:02
 7/10 anonim ***** válasza:
Mivel egyáltalán nem általános, hogy valaki azzal akarjon érvényesülni, hogy úton útfélen a depressziójáról magyaráz, a te környezetedben lehet 1 ilyen és annyira zavar, hogy ráhúzod a jelenséget az egész társadalomra. A depressziónak vannak fokozatsi, enyhe depressziót pl. szinte mindenki átél valamikor az élete folyamán, így nem meglepő, hogy sokszor találkozhatsz vele.
2017. jan. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem még azt tanította az anyám, hogy

"Inkább száz irigy mint egy sajnáló"!

Én inkább igyekszem megtartani az arany középutat, nem akarok irigyeket, de sajnálókat sem magam körül.

Tényleg szeretnek az emberek úton-útfélen panaszkodni.

Én abban látom az okokat, hogy nagy részük, még aki családon belül él is, el van magányosodva.

Ebben nagy szerepe van a technikai vívmányoknak, fellazultak a családi kapcsolatok, megszűntek az igaz barátságok, legfeljebb haverok vannak, mindenki rohan a dolgára, a kütyüjét nyomkodva.

Az egyik réteg a sok munka miatt nem ér rá kapcsolatokat ápolni, a másik unalmában keres magában vélt vagy valós szimptómákat a kiüresedett életére.

Aztán, ha találnak egy embert, aki meghallgatja őket, annak megragadják a kabátgombját és nem engedik el, míg rá nem tudják zúdítani az összes keservüket.

Erre jók még az ilyen-olyan fórumok is.

Aztán vannak azok az emberek is, akik ezt a "divatot" követik, holott semmi okuk nem lenne rá, de nem akarnak lemaradni a korszellemről.

Nagyon remélem, hogy azért elvétve akadnak egészséges emberek is!

2017. jan. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez szép lassan fokozatosan történt kedves kérdező.

Nemsokára nem csak meleg parádé lesz, de külön lesz felvonulása a depiseknek, és külön a pánikbetegeknek. Mert ők erre büszkék...

2017. jan. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9 Ritka nagy s***fej vagy. Én pl. rohadtul nem vagyok a defektjeimre büszke, és ki merem jelenteni, hogy a VALÓDI betegek közül senki sem, mert aki ebben van, annak kínszenvedés az élet, nem az lesz a legnagyobb gondja, hogy felvonulgasson vele...


(3-as voltam.)

2017. jan. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!