Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnék változtatni?...

Hogyan tudnék változtatni? Rendetlenség, folyton minden szét van szórva ruha cipő stb! Férjem és 6 és 7 éves fiaim folyton minden szétszórnak maguk körül, már nem bíróm a rendszeres pakolást!

Figyelt kérdés
2 éve beköltöztünk egy családi házba,3 szobás (természetesen hiteles és 12 év után lesz a miénk) ez volt az álmunk a gyerekekkel saját kert nem panel ! Van egy 2 éves kislányom is akivel még itthon vagyok,de úgy érzem életem másból nem áll mint takarításból meg főzésből stb. Mikor a fiúk hazaérnek minden játékuk szétszórva lesz ,ruhájukat eldobva vetik le. Én próbálom kérni őket ne,de a férjem leállít ,hogy ő fiúk ,nem dolguk takarítani!! Mintha büszke lenne rá ,ha így viselkednek. Sajnos a trehányság kisfiamnál iskolába is kiütközik szamárfüles könyvek stb. Nem tudom ,hogy tudnék rajta változtatni,mert férjem is mintha ellenem lenne.

#rendetlenség #trehányság #folytonos takarítás
2017. jan. 19. 14:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Ha nincs partnered benne, akkor sehogy. De hogy ez hogyan alakult ki, azt meg csak te értheted: úgy mentél férjhez és úgy vállaltál gyereket, hogy ilyen alapvető dolgokról, mint a nők szerepe, házimunka, gyereknevelés, nem beszélgettetek előre?!
2017. jan. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
De hogy tanácsot is adjak: a hatévest neveld meg, a férjed cuccát meg hagyd ott, ahová lekúrta. Ebből egy idő után érteni fog.
2017. jan. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

Alapvetően a szülőség=áldozat, az a természetes gyerek vállalás utána ha sajnos neked alig marad életed...de ez is megváltozik, még csak 6-7 évesek. Nem voltam még szülő, de anyám-apám mindig azt mondta hogy ők az egész életüket feláldozták értem (és ez még mindig tart) pedig 24 éves vagyok saját keresettel meg minden.


Szóval tisztában kell lenni a dolgokkal, minden jó dolog szenvedésbe kerül.

Ezért sem mertem pl én sem gyereket vállalni még.


Nyugodjál meg, mert a te kezedben kell lennie az irányításnak nem voltam még anya, szóval nem tudom hogyan kell nevelni ezt neked kell tudni!


Sok sikert!

2017. jan. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint a felnőtt férjed helyett is tr csinálsz mindent?

Gondolom a gyerekek előtt se volt másként. Már akkor tudnod kellett volna hogy mire vállalkozol. Én ilyen férfinak soha nem szülnék gyereket. Pláne nem 3-at...

De próbálj meg leülni vele és megbeszélni hogy a nők nem dugásra, takarításra meg gyereknevelésre kitalált rabszolgák.

Nagyon sok esélyt nem látok, hogy felnyílik a szeme hiszen ebben szocializálódott és eddig te is asszisztáltál a téveszmékhez.

Amit tanácsolnék: ne csinálj meg helyettük olyat ami az ő dolguk lenne. A gyerekekkel meg lehet beszélni hogy ők okos és ügyes gyerekek nem kisbabák és ha megcsinálnak valamit örülj és dicsérd meg őket nagyon, esetleg motiváld matricákkal vagy ilyesmivel. 6-7 éves korban még nagyon szeretik követni a szabályokat, jobban mint később. Úgyhogy most kell ezt megpróbálni.

A férjed helyett semmit ne csinálj meg. Ha esetleg megkér szépen akkor megtehetsz egy-egy dolgot, de magadtól vagy csúnya kérésre semmit.

A gyerekek ügyesnek fogják érezni magukat, a férjed biztos téged fog elhordani mindennek, de talán rájön hogy mennyi mindent dolgoztál helyette. Mindenképp beszéld meg vele ha kifakad hogy felnőtt ember és nem vagy a rabszolgája. Neki a társadnak kéne lennie nem egy plusz gyereknek. Ez így nagyon nem fair.

2017. jan. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én megmondanám, hogy ami nincs elrakva estére, az másnap ki lesz dobva. Készíts elő egy dobozt vagy zsákot, és tényleg rakj el mindent, tedd el valami szekrény mélyére, és másnap ha keresik, tök nyugodtan mondd, hogy kidobtál mindent, ahogy megbeszéltétek. Pikkpakk rend lesz.
2017. jan. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Még panelban laktunk városban ,valahogy nem jött elő ez a viselkedés! Volt egy vetélésem utána hormon kezelést hormon injekciót kaptam ,hogy teherbe tudjak esni.Akkor spontán módon sikerült a baba és spontán 10 hónapra a másik terhesség. Azt mondta a doki nem sok esély van arra ,hogy terhes legyek spontán mivel eléggé hátrahajlik a méhem és a terhesség csak rontott rajta,de 4 év nem védekezés eredményeként sikerült ami nem baj :) ,de már azóta nem hiszek abban ,hogy nem eshetek teherbe. Csak ezt azért írtam le nem annyira könnyű 3 gyerekes anyává válni. Lehet ezért védi férjem őket mert sokat küzdtünk értük,de nem lehet rájuk hagyni mindent.Férjem keresi most a pénzt nem tehetem meg ,hogy nem pakolok utána el!!
2017. jan. 19. 14:51
 7/11 A kérdező kommentje:
Ez ha szétszórva hagyod kidobom ,jó ötlet ,kipróbálom :) í!
2017. jan. 19. 14:51
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem jó ötlet, anyám is megcsinálta. Ha addig nem volt veszekedés, hát ezután lesz. Még ha nem is gondolod komolyan, az mégis csak az ő cucca, egy kósza húszezres is lehet egy nadrágzsebben, amit a családnak vitt haza. Érthetően kiakadna.
2017. jan. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem baj, ha veszekedés lesz, van, akinek csak az segít, mert magától nem ismeri fel a problémát. Legalább mindenki elmondhatja, hogy mit is gondol a helyzetről.
2017. jan. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Férjem keresi most a pénzt nem tehetem meg ,hogy nem pakolok utána el!!"


Ezt hogy érted? Ha ő keresi a pénzt, akkor már nem moshat magára? Én is dolgozom és kimosom a ruháimat, elmosogatok magam után és takarítok is. Ez nem áll sehogy összefüggésben. De várom, hogy hátha rávilágítasz.

2017. jan. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!