Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mindenki olyannak láttatja a...

Mindenki olyannak láttatja a világot, amilyen Ő maga?

Figyelt kérdés
2017. jan. 24. 08:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát van benne valami, viszont ha elvonatkoztatunk a környezeti hatásoktól is..akkor alapból jobb a véleményünk a világról, szóval ezen msot elgondolkodtam :D jó kérdés!
2017. jan. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Hat, ha arra gondolsz, hogy ha valaki pl mindenkit rosszindulatunak lat, akkor valiszinuleg o maga rosszindulatu, akkor szerintem igaz.
2017. jan. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mindenki a saját szűrőjén és személyiségén és pszichikai beállítottságán keresztül látja a világot, de ezek a szűrők a különböző helyzetekben másképpen működnek.


Valamikor ez a szűrő egy kórkép, vagy deviancia:

Ha valaki például azt képzeli, hogy mindenki üldözi, akkor az nem jelenti azt, hogy ő is üldöz másokat, hanem csak azt jelenti, hogy üldözési mániás. Ez a paranoia.


Lehetnek a szűrők a személyiség részévé vált jó és a rossz tapasztalatok is:

Például ha valaki azt képzeli, hogy mindenki rosszat akar neki, az nem jelenti azt, hogy ő is egy rosszakaró típus, hanem csak azt, hogy történtek vele rossz dolgok, valaki bántotta, vagy tönkretette és már mindenkiről reflexszerűen azt képzeli, hogy rossz szándékkal közeledik.


De van olyan is, aki a saját asszociációit vetíti ki másokra:

Ha valaki például azt hallja mástól, hogy szereti a kolbászt és nem éppen az étel jut az eszébe azonnal, hanem más, mint amire az eredeti mondat kijelentője utalt. Vagy hall egy csobogó hangot és arról azonnal a fitymacsattogás jut az eszébe, akkor az már biztosan perverz.

2017. jan. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

G. Erika: Bunkó vagy. Tudod?


Nem kedves G.Erika! Szerinted hogyan jelemezhető az, aki küld egy ilyen privát üzenetet? BUNKÓ !!!!!

2017. jan. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy van benne valami.

Én javíthatatlanul idealista vagyok, és mivel folyamatosan próbálom bizonyítani a saját igazam (mint az emberek általában :D ), olyan híreket osztok meg, olyan történeteket mesélek el szívesen, olyan filmeket nézek, amik azt mutatják be, hogy igen, van rossz a világban, de ha teszünk ellene, minden lehet jobb.

Egy optimista embernek olyan megnyilvánulásai vannak, amik eleve gyönyörűnek láttatják a világot, szóval azt hiszem, igazad van.

Ismerek olyat is, aki egy utálatos, mindenkit visszahúzó vén banya (még a saját gyerekét is ellehetetlenítette), és ő folyamatosan bizonygatja, hogy minden ember utálatos, minden ember kitolt vele. Pedig valójában ő tol ki folyton az emberekkel.

2017. jan. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem. Én rondának, gusztustalannak látom a világot, de én magam gyönyörű vagyok.
2017. jan. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Majdnem így van, de nem 100%-osan.
2017. jan. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os hozzászóló! Nem úgy értettem a kérdést, hogy milyennek látod, hanem hogy milyennek láttatod másokkal? Vagy ez mindegy?
2017. jan. 25. 06:20
 9/10 anonim ***** válasza:

G.Erika ismét lecsapott: Ez nem olyan kérdés volt, amire a válaszban a f...odat és a f.tymádat lehetne emlegetni.

Nem kedves G.Erika! Én az olyan perverzeket akartam kifigurázni, mint te.

2017. jan. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Miért, lehet másmilyennek láttatni, mint amilyennek én látom? Max. ha hazudok, de annak nem sok értelme van.
2017. jan. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!