Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Több helyen olvastam már hogy...

Több helyen olvastam már hogy először magamat kell szeretném ha azt akarom hogy mások is szeressenek. Hogyan? F

Figyelt kérdés
Ronda fejem van, alig tapasztaltam valamit az eletből, barátaim nincsenek. Ezen dolgok fényében hogyan szeressem meg magam?
2017. jan. 24. 22:13
 1/3 anonim válasza:
Mindenkinek van jó tulajdonsága. Lehetsz kedves, okos, önzetlen, stb. Gondolkozz, benned is van szeretnivaló!
2017. jan. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Innen indul, hogy azt gondolod ronda vagy. Mellesleg a szépség relatív. Az önmagadról kialakított nézet egy építmény, ami gyerekkori benyomásokon, hatásokon, véleményeken és másokhoz való hasonlításokon alapszik.

Ne gondold azt, hogy az vagy amit a külső benyomások építettek rólad, és hitették el veled.

De az tény, hogy nem egyszerű az egyik napról a másikra szépnek látnod magad, ha mindenhol azt hallod hogy ronda vagy, vagy másnak látod magad mint amiről azt gondolják sokan hogy az a szép.

Az önbizalom szerzés úgy működik, hogy először megszereted a belsőd, aztán már más szemmel nézed magad és más lélekkel reagálsz a külső benyomásokra.

Az nem baj, ha nem tapasztaltál még eleget az életből, az nem tudatlanságot jelent. Az hogy barátaid nincsenek, nem azt jelenti, hogy esetleg téged nem lehet szeretni. De lehet, hogy vannak körülötted olyanok akik bírnak, csak az önbizalomhiány miatt nem veszed észre.

Merj kockáztatni. Ez a kulcsa annak hogy szerezz barátokat, és több tapasztalatot szerezz az életben. A közbeni kudarc nem a bukást jelenti, hanem azt, hogy onnantól tudod legközelebb mit ne csinálj. Ha sose teszel semmit, nem is változik semmi.

A felsorolásodban, "ronda fejem van", "élettapasztalat", "barátok". Ezek mind külső, dolgok. Egyik se te vagy. Ezek nem olyan erős opciók, amik gátolhatnak abban, hogy megszeresd magad.


Jöjj rá, mik azok az erények amiben más, vagy jobb vagy a többségnél. Még ha apróságnak is érzed, akkor is koncentrálj rájuk és ne hasonlítsd azt össze valaki mással. Ha a másét jobbnak találod, nem jelenti azt, hogy a tiéd semmit sem ér. Mivel nem így van. Sose hasonlitsd magad másokhoz. Az a legnagyobb hiba amit egy ember tehet.

Találd meg, mitől vagy egyedi, jó.

És kapaszkodj bele.

És igen, azt az embert aki szereti önmagát, az ember szereti. Aki kiáll a gondolataiért, és mindenéért.


És mellesleg, mindenki megtalálja a párját... Ez tény.

2017. jan. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tévedés! Én imádom magam és a családomon kívül csak ketten szeretnek
2017. jan. 25. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!