Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A veronai busz balesetet mi...

A veronai busz balesetet mi értelme van összehasonlítgatni más "hétköznapi" balesetekkel?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy sok milliomodik kérdés, akit ez zavar, mehet tovább.

Személy szerint megértem ha valaki unja,hogy a csapból is ez folyik, de engem speciel érdekelnek a részletek, és azt gondolom,hogy sokan vagyunk így ezzel.


Ugyanakkor nagyon nem fair dolog összehasonlítani közúti balesetekkel, vagy a megfagyott kisfiú történetével.

Engem nagyon megérintett ez a baleset, ez teljesen más mint mikor 1-1 ember veszíti életét.

Itt rengeteg család élete megváltozott, és ez egy olyan eset amire nem lehetett felkészülni, tapasztalt sofőrök, állítólag műszakilag jó állapotú busz, ki gondolt volna erre?Ki ne engedte volna el a gyerekét?

A megfagyott kisfiú esete annyira más, én tennék az ellen,hogy ne fagyjon meg a gyerekem a lakásban, de ez a baleset ellen ki tehetett volna bármit is?

Az,hogy közúti balesetekben is meghalnak emberek/gyerekek megint csak más, nyilván az ellen sem lehetne tenni, de talán itt az áldozatok életkorán, és számán van a hangsúly, számomra ez az ami döbbenetes, és igazán fájó.

Itt a rokonokkal,osztálytársakkal,barátokkal, és persze a szülőkkel együtt hány ember sérült lelkileg?Nem olyan mint mikor 1 balesetben 1 gyerek meghal.


Sokan jönnek azzal,hogy túlreagálás amit egyesek csinálnak, és ebben van is valami, de ugyanakkor az erősen megfogalmazott kritikákról nekem meg az a véleményem,hogy néhányan "kiálltak" a sorból, és kitaláltak érveket, hogy na engem aztán nem izgat ez az egész, én vagyok a kérges szívű vagány, aki még okos is mert micsoda logika mentén álltam ki a sorból, talán még egyedi is vagyok a véleményemmel, én nem sodródok a tömeggel.


(Nem kell megsértődni, mert mint írtam, megértem ha valakit kevésbé érintett meg ez az eset, hisz magamat mondva, engem a terrortámadások nem érintettek meg annyira, de ez mégiscsak magyarokkal történt, és nem utolsó sorban főként fiatal gyerekekkel, és megtörténhetett volna akárkivel, veled,velem, a szeretteinkkel -míg ami Franciaországban történt annak demográfiai okai is voltak, úgymond lehetett rá számítani is)


2017. jan. 25. 15:12
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
34%
2017. jan. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Nagyszerű link.Elmeséled mi az összefüggés?
2017. jan. 25. 15:19
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
Azért csinálják, mert így azt hiszik ők húú de nagyon átlátják a világ nagy igazságait és az összefüggéseket és őket nem verheti át "a média". Ez is egyfajta kompenzálás, minél jobban kisebbítik a súlyát valaminek, annál jobban elhiszik, hogy velük nem történhet meg.
2017. jan. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
Közben meg nonsztop ők is ezzel foglalkoznak...
2017. jan. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
48%
nem értem miért csinálnak ebből akkora ügyet...értem n h 16 gyerekről volt szó...de 1 nap alatt több ezer gyerek meghal azok miért nem ilyen fontosak?
2017. jan. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
82%
Elmesélem. Nem tudsz magyarországon olyan megyét mondani, ahol fél év alatt ne halnának meg annyian közlekedési balesetben, mint amennyien Veronánál meghaltak.
2017. jan. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
41%
Etiópiában ennél több gyerek hal egy nap alatt éhen. Azokról miért nem beszél senki?
2017. jan. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

Egy nap alatt több ezer magyar gyerek meghal?...

Ha háború lenne,akkor ennél jóval többen halnának meg nap mint nap, és mégsem lepődnénk meg, mert háborús körülmények között ez természetes.

A világ bizonyos tájain szintén nem meglepő ha emberek/gyerekek tömegesen veszítik életüket

ITT viszont igen mert Magyarországról, és magyarokról beszélünk (még ha a baleset nem is itt történt)


Ha már ezen ki vagytok akadva,akkor mi lenne ha minden közúti baleset áldozatáról megemlékeznénk?Mert elvileg ezt várnátok el.

2017. jan. 25. 15:31
 9/37 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem tudunk valamin változtatni, akkor vagy felejtsük el vagy tegyünk ellene lépéseket! Például, azok az iskolák akik busszal terveztek menni kirándulni, maradjanak otthon!
2017. jan. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
Sajnálom,hogy a töménytelen butaságokon kívül egyetlen ésszerű érvet sem tudsz kinyögni az álláspontod mellett.
2017. jan. 25. 15:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!