Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miert nevezik a nöket sokszor...

Miert nevezik a nöket sokszor férfigyülölökek?

Figyelt kérdés

Ferfiak és nök véleményére is kivancsi vagyok.

Milyen viselkedés miatt illettetek valakit ezzel a jelzövel, illetve miert kaptátok?



2017. jan. 27. 16:34
 1/10 A kérdező kommentje:

* férfigyülölöknek

Bocsánat, elírtam...

2017. jan. 27. 16:36
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A dolog nagyon egyszerű: vannak olyan nők, akik tényleg férfigyűlölők, és mivel rengetegen szeretnek általánosítani pár rossz példa alapján, így sokan ha találkoznak egy férfigyűlölő nővel, akkor a kocsmában a haveroknak már úgy mesélik, hogy "te, basz*meg, ezek nők férfigyűlölők... ".
2017. jan. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Azokat a nőket szoktam így nevezni, akik amellett, hogy kiállnak a nők jogai mellett, azért, hogy ne általánosítsák őket (ezzel eddig nincs is baj), a férfiakat folyamatosan ócsárolják, szidják és általánosító megjegyzéseket tesznek rájuk. A férfigyűlölő nők minden esetben a nőket szegénynek és ártatlannak, a férfiakat pedig erőszakosnak és rossznak állítják be. Pedig ez nem így van, mindkét nem képviselői között ugyanolyan arányban vannak jó és rossz emberek.
2017. jan. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Én azt tapasztaltam, hogy pusztán azért, mert kiállok a véleményem mellett egy férfival szemben megkapom ezt a jelzöt. Ez a téma lehet akár munka, siker, család, ha más véleményen vagyok - nyilván más tapasztalatok alapján mint egy férfi-, akkor sokszor érvek hiányában elökerül a szótárból.

Nem védem a nöket, nem is utálom a férfiakat, én általában emberi viselkedést ítélek el, nemtöl függetlenül.

Viszont tény hogy mind a munka, mind a maganélet terén vannak különbségek, egyenlötlenségek, és bizonyos esetekben kiállok a nök mellett, de nem a ferfiak ócsárolásával teszem, vagy nem a férfiak hátrányára (egy sarkos, de altalanos példa: egyenlö munkáért egyenlö fizetés, és itt nem azt mondom hogy a ferfiak keressenek kevesebbet, hanem hogy mi nök is kapjunk annyit, ha ugyanannyit teljesitünk).

2017. jan. 27. 18:02
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem egyszer férfigyűlölőztek le.

Még a gólyatáboros nemi erőszak kapcsán írtam valahová, hogy normális férfi, ha ittas sem erőszakol. Erre leférfigyűlölőzött egy srác. :D

2017. jan. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%

A feminácik sok esetben buta kamu dolgok miatt, vagy egy-egy férfi erősen negatív viselkedésformája miatt általánosítják és gyűlölik a férfiakat. Ők férfigyűlölők.

Viszont sok férfi ugyan úgy általánosít, és egy kis férfigyűlölő női réteg miatt az összeset okolja.

Mindkét részről alacsony intelligenciára vall a dolog.

2017. jan. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek, viszont sok ember szerintem vetít, és személyes keservét is beleviszi az ilyen vitákba, indulatból.

Mondjuk az szomorú, hogy ennyi miatt leférfigyűlölőznek.


Napi szinten rengeteg nőgyűlölő hozzászólást, véleményt olvasok/hallok, mégsem leszek férfigyűlölő.

Minap pl. egy olyan "ötletet" olvastam, ami arról szólt, hogy a nőket gyerekkoruktól kezdve élvezeti tárgyként kéne nevelni, és értékesíteni 7-8 éves koruktól, aztán amikor kiöregednek, elküldeni őket munkatáborba. Lennének olyan nők, akiket meg simán breedelésre használnának folyamatosan. Szerinted? :D És akkor egy sima "a barátom is segít a házimunkában" vélemény miatt femináciznak.

2017. jan. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Utolsó,ez azert durva.

Én is inkább férfiak részéről tapasztalom az ilyen megnyilvánulást. Nagyon sokan vannak akik igy beszélnek nőkről. Persze tudom vannak borzasztóan ostoba nők is, akik a saját nyomoruk miatt a férfiakat okolják, de valahogy azok engem szerencsére elkerülnek. Vagy én kerülöm őket ügyesen :)

A másik oldallal viszont többször szembe találatam már magam. Akár egy női / nőknek szánt weboldalon. A megosztó cikkek alatt összegyűltek a férfiak, és nagyon durván sértegették a nőket vélemény különbség miatt. Vagy csak úgy, elhordták őket mindenfélének. Sokszor vállalhatatlan stílusban. Persze ezt is tudja mindkét nem, ha akarja :)

De én pl ettől még nem utálom a férfiakat, mindet meg de pláne. És eszembe nem jutna férfi oldalakra menni férfiakat szidni.

Az emberi hulyeséget viszont nehezen toleralom...abba beleállok ha kell, ha nem, nemtől füttlenül.

2017. jan. 27. 18:59
 9/10 anonim ***** válasza:
47%

Ugyan már! Kb. ugyanannyi férfigyűlölő nő van, mint nőgyűlölő férfi. Nem több, nem kevesebb. Ne próbáljátok már úgy beállítani, hogy a férfiak rosszabbak!


"Még a gólyatáboros nemi erőszak kapcsán írtam valahová, hogy normális férfi, ha ittas sem erőszakol. Erre leférfigyűlölőzött egy srác. :D"


Na igen, ez valószínűleg egy nőgyűlölő srác volt.

2017. jan. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én nem állítom, hogy a férfiak rosszabbak, de nyilván a nőgyűlölő jelzőt nem én kapom :)

A kérdés akkor legyen a nőgyűlölőkre is igaz. Vajon mïért, mi az alapja az ilyen jelzőknek?

Sértettség, rossz tapasztalat, vagy azért mert a másik nem az ellenkezőjét vágja a fejéhez? És miért gondolják hogy ezek a jelzők általànos érvényűek minden nőre vagy férfira nézve.

Én azt szeretném megérteni honnan fakad, mert egyre többször hangzik el az ilyesmi valós érvek helyett.

2017. jan. 27. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!