Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha van diplomám, értelmiségi,...

Ha van diplomám, értelmiségi, ha nincs, akkor proli vagyok?

Figyelt kérdés

2017. jan. 27. 17:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
Igen.
2017. jan. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Akkor megyek egyetemre.

Engem ne nézzen le senki.Utálom ezt a kapitalizmust

2017. jan. 27. 17:21
 3/13 anonim ***** válasza:
22%
A munkaerő piaci kínálatot és a magyar társadalmi konvenciókat tekintve is kijelenthető, hogy igaz ez a megállapítás. Férfiaknál összességében annyira talán nem (vannak sikeres diplomával nem rendelkező kis- és középvállalati vezetők vagy képzett szakemberek pl. profi CNC programozó, bár azért a nagy többsége később diplomát is szerez), de a nők esetében meg különös igaz ez a megállapítás. Nagyon kevés olyan női szakma van, amivel diploma nélkül egyáltalán meg lehet élni, nem hogy jól keresni. Talán a könyvelői pálya (bár ott is igénylik a diplomát) és az egészségügy (képzett sok éves tapasztalattal rendelkező specializált kórházi ápolónő/asszisztens), amire azt lehet mondani, hogy nagyjából élhető színvonalat biztosít. Ezért is akar minden fiatal diplomát, akinek meg nem jön össze az egyből menekül külföldre, amerre csak lát, mert ebben az országban csak akkor nem halsz éhen, ha kis túlzással van 2 MSc-d meg beszélsz 2 nyelven. Ha nincs diplomád, akkor csakis vállalkozással tudsz életben maradni (persze ha nem buksz bele).
2017. jan. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
És ez csak a gazdasági része. A társadalmi megítélésről jobb ha nem is ejtek szót. Csak annyit, hogy a diplomás vagy egyetemista női ismerőseim nyíltan hangoztatják, hogy az a pasi, akinek nincs valamilyen diplomája, csak egy szánalmas lúzer naplopó. Nem is állnak olyan emberekkel szóba. A férfiak annyira nem gyakorolják ezt a "kasztosodást", de egy mérnök/pénzügyes pasi egy hasonló kinézetű fodrász és mondjuk egy banki ügyintéző csaj közül általában mindig az utóbbit választja. De a felnőttkori kapcsolatok/házasságok már nagyon sokszor az egyetemen megalapozódnak a tanulók között. Meg aztán a rokonokat ne is említsem az olyan kijelentésekkel, hogy "miért nem vettek fel egyetemre, jó lesz a majd a fiú a gyárba vagy majd a Krisztike akkor beházasodik valahova" stb.
2017. jan. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
35%

Na azért ez nem így van.


Diplomás = értelmiségi, kacag a májam :DD

2017. jan. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
Nem hinném. Két egyetemre is jártam és ott találkoztam a legtöbb prolival életem során. :D
2017. jan. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Most proli alatt a suttyó embert érted?
2017. jan. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%
Nezzel meg nehanY tesiszakos egyetemistat...nalunk egyetemen volt olyan amelyik belekulazott a mikroba es megsutotte. En ezt nem mondanam ertelmiseginek. Szerintem butasag igy altalanositani. Most en pl egyetemiatakent ertelmisegi vagyok de ha teszem azt holnap kapnek egy 2000 eurot fizeto allast auaztriaban es itthagynam a sulit amivel jo ha egy 90ezres melom lenne itthon akkor proliva valnek?
2017. jan. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%
mondjuk én diplomás vagyok, nemrég 90 nettóért dolgoztam.
2017. jan. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Most akkor még lehetek proli?
2017. jan. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!