Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyarok között miért van...

A magyarok között miért van olyan sok parasztos viselkedésű ember?

Figyelt kérdés
Elég parasztos viselkedésűek. A kultúrát, és az egymás iránti tiszteletet nem nagyon ismerik. Tény és való, hogy ahogy haladunk nyugatabbra Európában egyre kevesebb ilyen emberrel találkozni. Úgy látszik, hogy ez ilyen kelet európai jellemvonás?
2017. jan. 27. 17:17
 1/9 anonim válasza:
83%
Voltál te már egyáltalán Nyugaton?
2017. jan. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Mert mezőgazdasági ország voltunk 1000 éven keresztül.
2017. jan. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
A paraszt földműves, semmi köze a kultúrához. Létezhet tanult, kulturált paraszt is. Először a terminológiát tedd rendbe magadban, utána kezdd az ujjal mutogatást, különben te is csak "paraszt" leszel.
2017. jan. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez mindenhol így van. Az emberek nagy része nem túl művelt. Nemcsak Magyarországon.
2017. jan. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
Jó lenne leszállni végre a parasztokról. Gusztustalan, hogy sokan őket társítják a bunkó, tanulatlan jelzők mellé. Nekem van paraszt rokonom és egyáltalán nem ilyen. Kinek mi a műveltség. Verset elemezni nem tud vagy kémiai egyenleteket megoldani, de ismeri a legtöbb zöldség és gyümölcs termesztésének minden fortélyát és betegségeit kezeli. Legtöbb háziállattal ugyanez a helyzet. Tud fözni lekvárt, tud elrakni savanyút, hentes nélkül csinál szalonnát, kolbászt, töpörtyűt. Kenyeret is ő süt. Simán tájékozódik a csillagok állásából. És még sok más. Ezen kívül ő nagyon rendes, segítőkész és vidám ember. Tehát nem a paraszt a "paraszt" sok magyar közül. Nem akarok általánosítani, de én sok városban, faluban jártam, de annyi bunkót, mint Pesten egy nap alatt, nem találtam ezekben. Nem tudom mi lehet az oka.
2017. jan. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Paraszt alatt mit ertesz? A mezogazdasagi munkat vegzo embereket vagy a szimplan ostoba alpari kocsogoket? Mert ezt jo lenne tisztazni.. egyebkent alpari kocsogbol mindig is sok volt. Le kell fsni oket. Mast nem teheszt ugyis tobbwn vannak es azt hiszik magukrol hogy hatalmas arcok.
2017. jan. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1. A paraszt munkás 1000x inkább becsülendő, mint te, aki itt fröcsög a neten, mert jobb dolga nincs.


2. "Paraszt", azaz bunkó, jelentéktelen emberekből mindenhol ugyanannyi van. Mindenhol.

2017. jan. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én sem értem mi ez a jelentőségteljesnek nevezhető intelligenciahiány.


Empátia, megértés, tolerancia alapvetően ismeretlen fogalmak.


Még az egyházi körökben is tapasztalom egymás sárba tiprását.

2017. jan. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Még az egyházi körökben is tapasztalom egymás sárba tiprását."

az egy külön történet, úgy működnek mint a maffia és ha balhé van akkor titkolóznak, kerülik a pereskedést nehogy rossz fényt vessen az egyházra

megy a Pál utcai fiúk féle einstand, köszönjük amit eddig csináltál de most mindent lefoglalunk (ref. szeretetszolgálat) téged meg kirúgunk, ha pereskedni akarsz akkor kicsinálunk arra hivatkozva h rossz hírét kelted az egyháznak

2017. jan. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!