Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van köztetek olyan, aki fél a...

Van köztetek olyan, aki fél a hajléktalanságtól és a nincstelenségtől?

Figyelt kérdés
Sokszor gondolok arra, mi lesz ha nem tudom befejezni az egyetemet (amire simán van esély, mert már a második képzésemet kezdem el, hiszen az előzőbe belebuktam) és minimálbérből vagy még annyiból sem fogok tudni élni. Főleg ha meghalnak a szüleim és egyedül leszek (élettársra/feleségre semmi esélyem). Ráadásul a hallgatói szerződés miatt már most jelentős adósságom van, amiért a korábbi szakomat otthagytam. Szóval az a helyzet, mindennap agyalok, hogy mi lesz velem és elég nagy félsz van bennem.

2017. jan. 27. 18:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Talán ne albérletre pályázz, amit ép elméjű ember elvből nem fizet ki, mert irreális az ára, és nem fogsz leszegényedni.
2017. jan. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

De, minden nap gondolok erre. Én sem tudtam befejezni az egyetemet. Most olyan helyen dolgozok, ahol minimálbérnél egy kicsivel kapcsok csak többet, és esélyem sincs jobban fizető munkát találni, vagy itt előrébb lépni. Ha nem itthon laknék, már éhen haltam volna. Ha a szüleimmel történik valami, akkor éhen is fogok halni. :(


32/N

2017. jan. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%

Nem


Van elég akaraterom, önbizalmam és brutál nagy szorgalmam, hogy évekig napi szinten sok sok órát uljek a jegyzetek fölött és így meglesz a mérnöki diploma. Én ilyen vagyok..Kapcsolataim eléggé kihultek, így semmi nem akadályoz abban h hetekig egész nap tanuljak, erdekel is, így elfogom végezni. Egy jó.menrok pedig nem fog ehen halni

2017. jan. 28. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
33%
#3 szóval akkor legyen mindenki mérnök.. Kíváncsi leszek, hogy akkor amit te tervezel, azt ki fogja megépíteni.. mert ugye egy diplomás ember nem áll be árkot ásni, sem festeni. Hisz nem az ilyen tróger munkákért tanult több évet!
2017. jan. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
#4: +1
2017. jan. 28. 13:28
 6/14 anonim ***** válasza:
66%

4-es ne mindenki legyen,de te lehetsz még.

Kit érdekel a többi ember.

Amúgy elmondom neked munkások pár éven belül nem lesznek,mert jön az IoT,jönnek az intelligens dolgok,minden aljamelót a mi àltalunk fejlesztett gépek vezérlik majd.

2017. jan. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%

3-as vagyok


Nem kell mindenkinek mérnöknek lenni, sőt jó is, mert annál nagyobb lesz a fizum. Én csak a kérdésre válaszoltam, belőled meg csak az irigység beszél


Amúgy ha mindenki mérnök lenne, akkor annyira automatizálódna a világ, hogy nem lenne gyári melós, meg alja munkák mert mindent a gépek csinálnának. Akkor az emberek csak ülnének és felügyelnék, javítanák ezeket a gépeket. Mennyivel könnyebb, mint megszakadni

2017. jan. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Arra azért még várhatsz itt Mo.-n sok-sok évet. :P

De méltányolom, hogy ennyire büszke vagy a karrieredre, csak kérlek ne itt, mert a hozzád hasonló géniuszok nem fognak nekem segíteni. Szóval továbbra is sorstársak kommentjeit várom.

2017. jan. 28. 16:58
 9/14 A kérdező kommentje:

Az utolsó kommentem természetesen a 6-os mérnökúrnak szólt. :D

Ja és hogy kit érdekel a többi ember? Nagyon tele vagy empátiával. Ha mégis az általad oly nagyra tartott automatizálás bekövetkezik, akkor pedig szépen be fogják vezetni az alapjövedelmet és mi "földi halandók" a ti "isteni mérnökök" által tervezett szolgáltatásokat fogjuk élvezni a nap 24 órájában hátradőlve a kanapén. :D

2017. jan. 28. 17:02
 10/14 anonim ***** válasza:

hetes vagyok


Ne aggódj, ha jó vagy abban, amit választottál és van nyelvismereted, akkor nem lesz baj. Legyél kitartó és majd olyan munkahelyet keress, ahol feljebbjutási lehetőség. Tanulj meg jól angolul, németül, és előtted a világ :)

2017. jan. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!