Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám legyőzni az...

Hogyan tudnám legyőzni az emberektől való félelmem?

Figyelt kérdés

Olyan családban nőttem fel, ahol szigorúbbak voltak, ritkán dicsértek, semmi nem volt jó, sokszor rettegtem. Ennek az lett az eredménye, hogy a személyiségem alig fejlődött ki, folyton stresszelek, nem érzem magam jónak, és ami a legjobban zavar: félek az emberektől. Félek ügyeket intézni, telefonálni, másokkal beszélni, önmagam adni. A mindennapokban azért elboldogulok, annyi látszik csak, hogy félénk vagyok. Az viszont már nagyon zavar, amit a barátom családjánál művelek. Az édesapja elég határozott ember, és náluk enyhén szólva senkinek nincsenek önértékelési problémái.. Magyarul erősebb poénokat használnak, amikkel engem nagyon sokszor kellemetlen helyzetbe hoznak, és észre sem veszik. A megoldásom nem a legjobb erre... Konkrétan bujkálok. Általában a barátom szobájában gubbasztok, és még enni sem merek lemenni hozzájuk. A barátom tudja, miért viselkedek így, de nekik nem tudnám megmagyarázni, és ha szóvá tenném a beszólásokat, én lennék a sértődős városi. Hogyan változhatnék?

20/L



2017. jan. 30. 14:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Mivel a családodtól ered ez a probléma, ezért nem tudsz túllépni ezen, amíg velük nem rendezted a problémát és a konfliktusokat. De erről inkább szakpszichológus véleményét kell kikérned, viszont az amit leírtam, szerintem előbb-utóbb úgyis kijönne belőled, mivel az amit ők tettek minden terhed forrásává vált. 20 éves vagy, úgyhogy mondhatni felnőtt gondolkodással bíró ember vagy, és számít a véleményed a családodon belül is.
2017. jan. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
es a pasid csaladjatol miert felsz??? nem esznek meg mi bajod lehet, nehany poentol meg ne jojj zavarba.
2017. jan. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
meg ha vadidegenektol felsz azt meg megertem, sok az elmebeteg agyhalott idiota ember, de a pasid csaladjat mar ismered s gondolom oda jarsz mar jo ideje.
2017. jan. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!