Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szeretnek a magyar...

Miért szeretnek a magyar emberek folyton keseregni? Akinek pedig jó, azzal miért rosszindulatúak?

Figyelt kérdés
Én eddig bárhol jártam és bárhol dolgoztam, mindig ez volt a helyzet. "Nekem ilyen rossz meg olyan rossz", "ha te jobb helyzetben élsz mint én, akkor neked nem is lehet rossz semmi" stb. Sajnos ez a szokás már rám is rám ragadt és általában én se tudok mást, csak keseregni és siránkozni minden miatt. De azt nem tudom, hogy az emberek nagy általánosságban miért ilyenek? Tudom hogy sokaknak nagyon kevésből kell megélni (én sem keresek többet a minimálnál) de mért kell amellé még rosszindulatúnak is lenni?
2017. febr. 2. 08:34
 1/8 llorTllorT ***** válasza:
hungarikum.
2017. febr. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jo kerdes :D
2017. febr. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Magyar szokás. Számos országban, azonos helyzetben lévő emberek nem így élik az életüket.
2017. febr. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Talán mert ahogy írtad, hogy rád ragadt, úgy ragad egymásra mindenkinél. Én nem vagyok irigy és nem foglalkozom vele soha, hogy másnak menyivel jobb, és megjegyzéseket sem teszek. Ami belőlem is kihozza ezt, azok a rossz megjegyzések. A minap is írom az egyik ismerősömnek, hogy megyek lefeküdni, mert holnap Hétfő. Erre azt kapom vissza, hogy mit számít nekem a Hétfő, mikor a magam ura vagyok és nem kell órához igazodnom. (magánvállalkozó vagyok ugyanis)Bezzeg ő milyen korán kel. És akkor felbosszantom magam, mert az igaz, hogy nem kell 5 órakor kelnem, de nekem nincs is munkaidő vége, mert míg ő haza ér 4-kor és utána azt csinál amit akar, addig nekem van, hogy még este 8-kor is becsenget az ügyfél. DE! Én erről sosem panaszkodok és neki sem fejtettem ki, hogy nekem is megvannak a nehézségeim. Miért kell rögtön azzal betámadni, hogy mit számít nekem a Hétfő? Mondhatta volna azt is, hogy ja, igazad van, feküdjünk, mert holnap Hétfő, amit nem szeretünk. Azt hiszem talán a válasz az empátia hiánya. Valamint az, hogy a saját sorsukon keseregnek, és megragadnak minden alkalmat, hogy a másikkal éreztessék, hogy nekik milyen szar. Erre azt találják a legjobb megoldásnak, ha szembe állítják a saját problémájukat a másikéval.
2017. febr. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%

Ennek történelmi okai is vannak, évszázados török majd osztrák megszállás, vesztes világháborúk, aztán kommunizmus. Mátyás óta nem nyertünk háborút, mindig csak lábtörlő voltunk, hol ennek hol annak. Kizsákmányoltak, kiszipolyoztak, kihasználtak minket. Később jelentkezett nálunk az iparosítás, később jelentkezett a polgárosodás, később jelentkezett a parlamentáris rendszer, minden később jött így társadalmi és gazdasági szinten is mindig alsóbbrendűek voltunk mint a legtöbb európai ország(kivéve talán többi keleti európai országot, azoknak ugyanilyen kaka sorsa van). Lényeg a lényeg számos történelmi tényező van ami miatt hosszú évszázadok alatt ilyenné alakult a magyar mentalitás, mivel csak szégyenkezni tud, rágódni a sok elszenvedett rosszan, nincs pozitív emlék, nincs mire büszkének lenni. Jó példa a himnusz. Nézzétek meg a német himnuszt, "németország, németország mindenek felett" Vagy az amerikait "a bátrak hona" ellenben a magyar "Vár állott, most kőhalom, Kedv s öröm röpkedtek, Halálhörgés, siralom Zajlik már helyettek."

vagy egy másik része "Szánd meg Isten a' Magyart Kit vészek hányának," Ugye hogy ettől nem fog senki sem dicsekedni hogy magyar?

De tök jó történelmi példa a dzsentri, az elszegényedett nemes, akinek semmi vagyona nem volt csak a nemesi címe, de fenn akarta tartani a látszatot hogy ő mekkora úr milyen jól él, ezért költséges bálokat összejöveteleket szervezett, amire meghívott mindenkit, aztán utána kb anyagilag csődbe ment meg éhezett, de a látszatot fenn kellett tartani. Ez a dzsentri felfogás annyira fennmaradt a mai napig. Elég ha a fb-ra gondolunk amikor valaki pakolja ki a képeit hogy itt járt nyaralni meg ott járt, meg írkálja alá az idióta szövegeit pl amitől újabban falramászok hogy "magas élet". :D Vagy ugyanez párkapcsolatoknál, telerakják szerelmes nyálas idézetekkel meg csókolózós képekkel, aztán otthon meg egymásra sem néznek, meg tök rossz a kapcsolat, de látszatot fenn akarják tartani, hogy megmutassák hogy igen nekem van ilyen, meg iriggyé tegyék a többi korlátolt embert. És ez valljuk be nem is nehéz. A magyarok irigykedősek, részben ezért sem fog semmire menni az ország, mert egymással versengenek az emberek, ahelyett hogy összedolgoznának hogy többeknek jó legyen.


De rossz az oktatási rendszerünk, egyáltalán nem gyakorlatias, megtanulunk egy rakás semmirevaló hülyeséget, de viselkedni nem. Ausztriában pl van olyan óra ami nálunk német néven fut, mint nálunk a magyar, ahol megtanulnak viselkedni, hivatlos ügyekben hogyan kell viselkedni, egy temetésen, bankban vagy akárhol. Nálunk meg mit tanulunk magyaron? Ady Endre siránkozásait. Egy olyan ember műveit oktatjuk a gyerekeinknek aki prostituáltakhoz járt és nemibetegségben haldoklott, és egy más férfi asszonyához írt szerelmes verseket hogy elcsábítsa. De még hozzá sem tudott hű lenni Ady. Milyen példa ez?

Aztán az oktatási rendszer másik hibája, hogy kevés a férfi a tanár, a gyerekek nem látnak férfimodellt, ha pl elvált családban nőnek fel és az apát keveset látják, ami valljuk be nem ritka eset manapság. Ezért aztán a fiúk fele most is úgy néz ki mint egy homokos, mert még az iskolában sem lát normális férfi példát...egyáltalán férfi példát. Na de nem is folytatom, mert millió dolgot fel lehetne még sorolni. A rádiókban játszott buta nyálas és depresszív zenéktől kezdve a buta tévéműsorokoig. Rengeteg minden van.

2017. febr. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Noblesse Oblige ***** válasza:

Passz. Itthon én is teljesen meglepődtem, hogy mindenki minden kis panaszát felemlegeti, és kesereg. Ha én hallgatok mélyeket, akkor meg velem rosszindulatúak, mert "fennhordom az orrom". (pedig csak nem érzem úgy, hogy a magánéleti problémáim másra tartoznának).

Külföldön teljesen más volt minden. Ott pont azért is volt érzékenyebb mindneki a másik problémájára, mert senki nem panaszkodott. Amikor valakin látott, hogy valami nyomasztja, akkor mindenki próbált lelket önteni belé. De ritka volt, hogy valakinek az élet gondja beleszólt a munkába.

2017. febr. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

# 5

Tökéletesen összefoglaltad a lényeget! A magyarok 98%-a hitvány, aljas gazember, aki azt nézi hogyan tud a saját honfitársának keresztbe tenni. A magyarokra mindig jellemző volt, hogy egymás torkát előbb vágják el, mint az ellenségét. Igazából én is ugyanezt tapasztalom meg napi szinten, nem csoda hogy én is fölhúzom magamat ezen. Én csak azon csodálkozok, hogy még nem halt ki ez a nemzet, ugyanis számtalanszor bebizonyította hogy aktívan életképtelen. Ha egyszer lesz lehetőségem arra hogy külföldre költözzek, az első adandó alkalommal fölveszem a külföldi állampolgárságot és még a magyar nyelvet is elfelejtem, annyira megutáltatták velem a magyarok az itteni életet.

2017. febr. 2. 11:14
 8/8 anonim ***** válasza:
Kérdező egyet értek veled.
2017. febr. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!