Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, hogy egy csoporttárs...

Normális, hogy egy csoporttársam és a férje ha meglátnak haza akarnak hozni?

Figyelt kérdés

Angol tanfolyamra járok heti 3-szor, az iskolától kb. 5 percre van a buszmegálló és még nagyon várni se kell a buszra. Van egy csoporttársam, akivel nem nagyon beszélgettem még a szünetekben sem (ugyanazon a 2 km-re lévő településen élünk), ennek ellenére ha kocsival jön, folyton haza akar hozni. Persze rendes tőle, de már mondtam neki, hogy busszal is. kb. ugyanannyi, igazán nem kell felvennie. Nemrég a férje jött érte kocsival, akkor találkoztunk csak, már sötét volt.

Nemrég jöttem haza, egy ismerősömmel beszéltem épp telefonon, mikor láttam, hogy egy autó jóval előrébb megáll az út szélén. Mikor mellé értem kiszólt belőle valaki (én az út másik felén voltam), hogy hazavisz. Hirtelen azt se tudtam ki az, nem ugrott be, hogy ismerném, így a fejemmel intettem neki, hogy nem kell hazavinni, közben még mindig telefonáltam. Mikor letettem a telefont akkor ugrott be, hogy ez annak az angolos nőnek a férje volt.

Nem igazán értem, hogy miért állt meg, látta, hogy telefonálok, sőt bevallom én fel sem ismertem. Persze rendesek, hogy ennyire figyelmesek, de nekem ez kicsit kezd nyomasztó lenni, nekem abszolút nem megterhelő busszal leutazni azt a 2 km-t. Például arra nem gondolt ma a férje, hogy csak sétálok? (A közelben van egy szép tó, ráadásul ma nem is volt olyan hideg).

Én reagálom túl szerintetek?


2017. febr. 2. 16:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%

Ez azért szégyen, hogy MO-on ha valaki segítökész, az egyböl gyanus mások szemében!


Igen túlreagálod, ök rendesek, te meg csak rosszat gondolsz róluk!

2017. febr. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
21%
Ugyanmár 1-es... Ez bárkinek furcsa volna, nekem ne mondja már senki, hogy nem. Nekem az jutott eszembe, hogy 3-ast akarnak Veled. Viccen kívül.
2017. febr. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem túl reagálod. Én is kb. 3km-re laktam a sulimtól, amivel szemben van egy buszmegálló, ergo nem nagy megterhelés átmenni oda, felszállni a buszra, pár km-rel arrébb pedig leszállni, mégsem vettem zokon, ha valamelyik osztálytársam, akiért kocsival jöttek felajánlotta, hogy hazavisznek, sőt örültem neki. Gondolom ők is úgy vannak vele, hogy egy helyen laktok, egy irányba mentek, akkor miért ne vinnének el.
2017. febr. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem bezzeg senki sem akar elvinni, sokszor még a taxis sem :(
2017. febr. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

És milyen kocsijuk van? Mert ha egy komolyabb Merciről/BMW-ről van szó, akkor lehet csak villogni akarnak előtted. Bár nem hiszem. Nekem az egész kérdésből inkább az jött le, hogy nagyon creepy szituációkban lehetett részed.


"Mikor mellé értem kiszólt belőle valaki (én az út másik felén voltam), hogy hazavisz."


Brr, elképzelem, ahogy a sötétben, hidegben fáradtan sétálsz és megjelenik az a bizonyos autó és álomszerű cérnahanggal kiabál, hogy "Gyere...Itt vagyok...Elviszlek..." :D

Tisztára horrorfilmbe illő jelenet. :P

2017. febr. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

1-es áruld már el kérlek, hogy miből szűrted le azt, hogy rosszat gondolok róluk? Sehol, sőt még írtam is, hogy rendes tőlük. Pusztán felettébb furcsának találom, hogy egy idegent akarnak furikázni, bár az angolos nő ha busszal jön, akkor is elviteti magát az 5 percre lévő buszmegállóhoz egy csoporttársunkkal.

Miért találom furcsának a szituációt? Egy az, hogy telefonáltam, mikor a férje megállt, ami jól látszott. Másodszor miért kell egy ismeretlent, akivel egyszer találkozott hazavinni? Utolsónak igaza van, mivel én fel sem ismertem, azt hittem egy vadidegen akar elvinni (volt már rá példa), főleg, hogy telefonáltam nagyon nem is koncentráltam rá, hogy ki lehet ez, ránéztem, az jött le, hogy nem ismerem.


Nem gondolom, hogy rossz szándékkal csinálnák, pusztán furcsa számomra, hisz a nővel se szoktunk angolon beszélgetni, az teljesen más lenne, ha egy olyan ember ajánlgatná, hogy hazavisz, akivel összebarátkoztam a csoportban.

2017. febr. 2. 20:01
 7/12 anonim ***** válasza:
49%
Az ilyen vademberek miatt hal ki az udvariasság. Gyanakodjál csak, biztos mindenki téged akar. Nem csak alapból kedvesek, áh, a pincéjükben akartak láncra verve tartani téged, szerencsére te okos vagy és nem dőltél be a csapdának.
2017. febr. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm az igazán tartalmas hozzászólást. Elárulom, sem az általad írt fel sem merült bennem, sem az, amit egy másik hozzászóló írt, hogy 3-asban akarják velem, ilyen szülemény csak a te agyadban jön létre. Mivel van 4 gyerekük pláne nem.

Hogy őszinte legyek nem szeretem a hozzájuk hasonló extraszociális embereket, nem gondolom, hogy ennek sok köze lenne az udvariassághoz. Ennyi erővel (kis túlzással) mindenki, aki kocsival van megállhatna és felvehetne 1-1 gyalogost, kihez mennyi fér be, hogy hazaszállítsa.

2017. febr. 2. 20:48
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ennyi erővel (kis túlzással) mindenki, aki kocsival van megállhatna és felvehetne 1-1 gyalogost, kihez mennyi fér be, hogy hazaszállítsa."


De jelen esetben nem arról van szó,hogy egy teljesen vadidegen ember,akar hazavinni. Azt mondtad egy csoportba jártok,attól,hogy nem szoktatok beszélgetni még ismeritek egymást,még ha köszönőviszonyban is.

2017. febr. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Természetesen, mint olvashattad legfőképp nem a csoporttársamra irányult a kérdés, hanem a férjére, akivel összvissz egyszer találkoztam, mikor jött a csoporttársamért, aki felajánlotta előtte, hogy hazavisz. Ebből adódik, hogy csak hosszas gondolkodás után esett le ki volt ő, hisz mikor egyszer ő is ott volt mikor hazahoztak, tök sötét volt az autóban is, az arcát nem láttam tisztán, ma is csak az autó alapján ugrott be, hogy ők járnak ilyen fehér furgonnal (egyébként nincs márkás autójuk, tuti nem felvágni akarnak). Azt, hogy a csoporttársam (csak a nő a csoporttársam!) haza akar hozni úgy, hogy csak köszönőviszonyban vagyunk sem teljesen értem, de ezt csak mellékesnek jegyeztem meg, nem ezen akadtam fenn, hisz ez még valamilyen szinten érthető is, azonban a kérdés ismétlem arra irányult, hogy a számomra idegen férje haza akart hozni.

Egyébként a kérdést főleg azért tettem fel, mert őszintén nem tudom hogyan kellene ezek után reagálnom. Első gondolatom az volt, hogy elnézést kérek a nőtől, hogy a férjét így elküldtem, valami olyasmi magyarázattal, hogy épp egy munkamegbeszélésem volt és nem tehettem le, hisz ez nem annyira gáz, mintha azt mondanám, hogy "bocs nem ismertem fel".

De mikor itthon elmeséltem a párom azt javasolta, hogy ne kérjek elnézést, mert láthatta, hogy telefonálok, szóval nem tudom mit tegyek. Végülis tényleg rendesek voltak velem, de nem szeretném, hogy ezek után még ha sétálni is megyek és meglátnak megálljanak hazahozni, főleg mert ha nem akarok akkor nincs kedvem magyarázkodni, hogy hát most csak sétálok / épp megbeszéltük XY-nal, hogy ekkor találkozunk, túl hamar odaérnék és hasonlók.

2017. febr. 2. 21:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!