Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha sokat csúfoltak, piszkáltak...

Ha sokat csúfoltak, piszkáltak iskolai közösségekben és emiatt durván zárkózott, paranoiás lettem hogyan tudnék változni?

Figyelt kérdés

Sok rossz közösségi élményem van, kb ezek ok nélküli bántások voltak semmi konfliktus nem előzte meg, annyi hogy nem fogadtak el csak röhögtek rajtam, rámszálltak.

Rühellem hogy mostanában kérdezgetik hogy miért vagyok ilyen szótlan, sose beszélek, meg hogy jól érzem e magam így, mit szoktam csinálni stb. Olyankor lelőném az illetőt.

A napom: hazaérek alszok leülök gépezni, óránként kimegyek rágyújtani, filmezek, zabálok, alszok.

Vágyok én barátokra, életre csak elszoktam tőle, féalek hogy megint áldozat szerepbe kerülnék


2017. febr. 5. 10:41
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Az a lényeg, hogy szeretnél változtatni a helyzeten. Szakemberhez fordulj vagy interneten is fellelhető számos "önsegítő" szakirodalom.
2017. febr. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Metionin ***** válasza:
Rajtam anno a környyezetváltozás segített.
2017. febr. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajnos ez ilyen szociális fóbia szerűség,bár annak van nagyon rossz tünete,lámpalázas leblokkolás.Ha nálad ilyen nincs ha emberek közt kell szerepelned,vagy felszólalnod,akkor inkább sima antiszociálissá lettél az általad leírt okok miatt.

Én szoc.fóbos vagyok,és adott esetben meg is vannak a tüneteim,de azért van néhány barátom,meg munkatársam.

A környezetváltozás is sokat segít,de hát nem mindig egyszerű megoldani.

próbálj meg eljárkálni ide oda,csak van egy két normálisabb ismerősöd,akikkel tudsz társalogni.

Válassz valami hobbit,ami inspirál,barkácsolj,foglald el magad.

Saját magamról tudom,hogy a mértéktelen gépezés a legrosszabb,mert teljesen butít a média,a TV is,drága idő megy el feleslegesen ami alatt ezerszer jobb egészségesebb programokat lehet csinálni,és a szemet is rontja.

Különben nem kötelező agyon szocializálódni,feleslegesen nem kell haverkodni senkivel.

Én nagyon jól elfoglalom magam a munkahelyen is,és itthon is,elváltam,egyedül élek,legalább nem kell más kedvéért alkalmazkodnom.

Pszichiáter meghallgat,beírja gépébe a problémádat,majd felír valami szorongáscsökkentőt,meg hangulatjavítót,ezek a szerek nem oldják meg a gondot,csak tünetet csökkenthetik,de rá lehet szokni ezekre.

Pszichológusnál nincs gyógyszer,egy jó psz.segíthet,főleg ha még fiatalabb vagy,mert ekkor még lehet képezni az agyat.Én 47 vagyok,nemrég jártam én is pszichológushoz a szoc.fóbommal,de nekem nemigen segített,csak egy százasom ráment.

Van még egy olyan lehetőség,hogy csoportterápia,ahol bizonyos szoc.helyzetekre való lazább reagálást,hozzáállást tanítják,én a csoportosság miatt nem tudok részt vanni,de állítólag hatásos.

De mindenesetre próbálj meg sokat kirándulni,szép fotókat csinálni,hobbizni valamit,meg ilyenek,ne a gép előtt punnyadj,mert ott csak generálod a gondodat.

Nem beszélve arról,hogy ha elfoglalod magad valami mással,az agy teljesen más infókat kap,és nem a problémáddal fogsz foglalkozni.

És a végére egy kis "kötözködés" :))))) :

na használj ilyen kifejezéseket,hogy zabálok.Zabálni a disznó szokott...

:)

2017. febr. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez a szocfóbia inkább olyan környezetben jön elő mint iskola ahol padban kell ülni, sok hangoskodó, egymást oltogató osztálytárs, akik mindig kiközösítenek valakit. A számomra az ilyen környezet szorongást vált ki
2017. febr. 5. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!